Novatoriški „Midsummer Vilnius“ atlikėjai: Mari Samuelsen ir „Niko“ bei šokio magija

Liepos 17 ir 19 d. vidurvasario atokvėpiui pakvies originalūs festivalio „Midsummer Vilnius“ dalyvių pasirodymai, kurių dėka Vilniaus senamiestis alsuos modernios klasikinės muzikos dvasia bei ekspresyvia judesio magija. Valdovų rūmų kieme savo koncertą surengs ypatingo talento jauna norvegų smuikininkė Mari Samuelsen su Naujų idėjų kameriniu orkestru „Niko“, o Vilniaus miesto šokio teatras „Low air“ pristatys modernią klasikinio baleto „Šventasis pavasaris“ versiją.

 Vilniaus miesto šokio teatras „Low air“ pristatys modernią klasikinio baleto „Šventasis pavasaris“ versiją.<br> D.Matvejevo nuotr.
 Vilniaus miesto šokio teatras „Low air“ pristatys modernią klasikinio baleto „Šventasis pavasaris“ versiją.<br> D.Matvejevo nuotr.
 Norvegų smuikininkė Mari Samuelsen.<br> Organizatorių nuotr.
 Norvegų smuikininkė Mari Samuelsen.<br> Organizatorių nuotr.
 Naujų idėjų kamerinis orkestras „Niko“.<br> Organizatorių nuotr.
 Naujų idėjų kamerinis orkestras „Niko“.<br> Organizatorių nuotr.
 Vilniaus miesto šokio teatras „Low air“ pristatys modernią klasikinio baleto „Šventasis pavasaris“ versiją.<br> D.Matvejevo nuotr.
 Vilniaus miesto šokio teatras „Low air“ pristatys modernią klasikinio baleto „Šventasis pavasaris“ versiją.<br> D.Matvejevo nuotr.
 Norvegų smuikininkė Mari Samuelsen.<br> Organizatorių nuotr.
 Norvegų smuikininkė Mari Samuelsen.<br> Organizatorių nuotr.
Daugiau nuotraukų (5)

Lrytas.lt

Apr 26, 2018, 6:37 PM

Viešnia iš šiaurės

Smuikininkė M. Samuelsen staigaus pasisekimo pasaulyje sulaukė dėl jai būdingo profesionalumo, meniškumo ir inovatyvumo derinio. Jos koncertai apjungia muzikos subtilumą, virtuoziškumą ir vaizduotę bei novatorišką požiūrį į kūrinių atlikimą, todėl muzikantė puikiai geba pasiekti naujas klausytojų auditorijas.

„Mari Samuelsen hipnotizuoja savo energija, atlikimo stiliumi ir ekspresija, ji unikali smuikininkė. Pirmą kartą scenoje ją pamačiau 2017 m. Šveicarijoje, festivalio „Montreux Jazz“ atidarymo koncerte su žymiu vokiečių kompozitoriumi Max Richter, “ – apie pirmą pažintį su M. Samuelsen pasakojo Valdas Petreikis, festivalio „Midsummer Vilnius“ vadovas.

Šalia solo karjeros, atlikėja daugiau nei 25 metus groja su savo broliu, violončelininku Hakon Samuelsen – kartu rengia koncertus ir bendradarbiauja su kitais muzikantais visame pasaulyje. 2015 m. pavasarį jie išleido savo debiutinį albumą „Pas de Deux“, kuriame skamba specialiai jiems sukurtas kūrinys, parašytas plačiai pripažinto Amerikos filmų kompozitoriaus, „Oskaro“ laureato Jameso Hornerio (James Horner). Šis albumas tapo numeriu vienas Norvegijos pop muzikos sąrašuose ir tai buvo pirmasis klasikinės muzikos albumas, kuris daugiau nei per 20 metų pasiekė tokias aukštumas. 

Mari taip pat reguliariai bendradarbiauja su kompozitoriumi Max Richter, kaip solistė koncertuose atlikdama jo kūrinius „Recomposed“ bei „Memoryhouse“.  

Mari Samuelsen kūrinys ir vaizdo klipas „Timelapse“: 

Liepos 17 d. „Midsummer Vilnius“ festivalyje Mari Samuelsen koncertuos kartu su Lietuvos muzikiniame kontekste gerai žinomu ir jau antrą kartą festivalyje grosiančiu Naujų idėjų kameriniu orkestru „Niko“. Pasirodymo metu skambės ne tik „Niko“ įkūrėjo Gedimino Gelgoto kompozicijos, bet ir tokių kompozitorių kaip Philip Glass, Arvo Pärt, Peteris Vasks, Peter Gregson kūryba. 

Kaip tik šiuo metu saulėtoje Kalifornijoje viešintys ir koncertuojantys „Niko“ savo pasirodymuose sujungia aukščiausio lygio styginių instrumentų meistriškumą bei netradicines grojimo technikas. Kompozitoriaus ir dirigento G. Gelgoto įkurtą styginių sekstetą „Niko“ sudaro talentingi muzikantai – kiekvienas jų, kaip solistas, yra laimėjęs ne vieną apdovanojimą tarptautiniuose konkursuose. Visame pasaulyje koncertuojančių muzikantų pasirodymai jau tapo įsimintinu reiškiniu. Visai neseniai grupė baigė pasaulinį Lietuvos šimtmečio minėjimo turnė, kurio metu koncertavo Paryžiaus, Maskvos, Talino, Kaliningrado ir Pekino miestų scenose. „Niko“ meno vadovas G. Gelgotas neslėpė, kad turnė pažėrė daugybę staigmenų, netikėtų ir džiugių susitikimų.

NIKO atlieka Gedimino Gelgoto kūrinį „Higher Energy“: 

Vilniaus miesto šokio teatras „Low air“ ir „Šventasis pavasaris“

Liepos 19 d. Vilniaus miesto šokio teatras „Low air“ pristatys modernią klasikinio baleto „Šventasis pavasaris“ versiją, suvienydami klasikos, šiuolaikinio ir gatvės šokio elementus. Tai pirmoji urbanistinė šio kūrinio interpretacija, kurios idėjinė atrama – aukojimo ir aukojimosi ritualai. Toks vertybių virsmas šokio judesiu ir atlikėjų energija perteikiamas ekspresyvios kompozitoriaus Igorio Stravinskio muzikos fone. 

Legendinį I. Stravinskio kūrinį „Šventasis pavasaris“ choreografai Airida Gudaitė ir Laurynas Žakevičius naujam gyvenimui prikėlė pasitelkę profesionalią gatvės ir šiuolaikinio šokio choreografiją, specialiai šiam projektui sukurtą muzikos aranžuotę bei naujausias technines garso ir vaizdo galimybes. 

„Šis I. Stravinskio kūrinys mūsų akiratyje atsidūrė visai netikėtai, kaip tam tikra užuomina, o vėliau tai peraugo į šokio spektaklį, kurį net du kartus perkūrėme su šiuolaikiška dramaturgija bei urbanistine choreografija. Daugiau susipažinę su I. Stravinskio muzika pradėjome jį mėgti ir atrasti – jis, kaip ir mes, kūrė kitaip. Statant spektaklį sunkiausia buvo suprasti, nuspėti ir suspėti su kompozitoriaus muzika, kuri antraip nei šiuolaikiška muzika yra itin nenuspėjama,“ – pasakojo Laurynas Žakevičius.

Už vaidmenį spektaklyje „Šventasis pavasaris“ šokėjas Laurynas Žakevičius 2016 metais buvo nominuotas Auksiniam scenos kryžiui Metų šokėjo kategorijoje, o  šviesų dailininkas Vilius Vilutis už spektaklio šviesų dizainą nominuotas Šviesų kūrėjo kategorijoje.

„Low air“ spektaklio „Šventasis pavasaris“ anonsas: 

Midsummer Vilnius“ organizatoriai jau paskelbė apie tokius šių metų festivalio pasirodymus kaip Andriaus Mamontovo koncertas su orkestru, švedų grupės „Little Dragon“ koncertas, „G&G Sindikatas: Unplugged“, Oskaro Koršunovo spektaklis „Hamletas“ ir „Opera po žvaigždėmis“.

Bilietus į liepos 16-27 d. vykstančio „Midsummer Vilnius“ festivalio renginius galima įsigyti „Bilietai.lt“ bilietų pardavimo kasose arba internetu www.bilietai.lt. Daugiau informacijos apie festivalį „Midsummer Vilnius“ – „Facebook“ paskyroje ir internetiniame puslapyje www.midsummervilnius.com

UAB „Lrytas“,
Gedimino 12A, LT-01103, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus webmaster@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2022 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.