Edgarą Montvidą sveikinsime su kūrybinės veiklos sukaktimi Vilniuje!

Kūrybinės veiklos 20-metį garsus operos solistas Edgaras Montvidas pažymės Kristupo vasaros festivalyje. Mylimais kūriniais su publika jis dalinsis liepos 10 d. Vilniaus Šv. Kotrynos bažnyčioje.

 E.Montvidas.<br> Organizatorių nuotr.
 E.Montvidas.<br> Organizatorių nuotr.
 S.Lepperis.<br> Organizatorių nuotr.
 S.Lepperis.<br> Organizatorių nuotr.
Daugiau nuotraukų (2)

Lrytas.lt

Jul 9, 2019, 1:00 PM

„Sudarydamas rečitalio programą visų pirma vadovaujuosi savo meniniu skoniu bei estetika, pernelyg nesistengdamas pataikauti publikai, bet nepamiršdamas jos pamaloninti – atlieku tai, ką, manau, galiu atlikti geriausiai. Tad ir šįkart, pradėdamas švęsti savo 20-ąjį dainavimo sezoną, noriu klausytojams ir sau padovanoti prasmingų akimirkų su kokybiška muzika.

Mano repertuare visuomet yra prancūziškos muzikos, man patinka šios šalies kultūra, todėl pasirodymo metu taip pat skambės keli prancūzų autorių kūriniai. Programoje gražiai suguls Richardo Strausso dainų naratyvas, o Manuelis de Falla padovanos ispaniškos autentikos.

Kitas programos kūrinys – Franzo Liszto „Petrarkos sonetai“ – ne taip dažnai atliekami Lietuvoje, o viena iš mano misijų – supažindinti publiką su mažiau žinomais kūriniais. Neapsieisiu ir be operų arijų, vis tik esu labiau operos žanro dainininkas nei kamerinės muzikos atlikėjas“, – apie artėjančio koncerto programą pasakojo E.Montvidas.

Londone gyvenantis, pasaulio scenas užkariavęs tenoras džiugina ir Lietuvos klausytojus – nuolat bendradarbiauja su orkestrais, atlieka vaidmenis operose, koncertuoja festivaliuose. Vis tik Šv. Kotrynos bažnyčioje solistas pasirodys pirmą kartą.

„Net keista, kad Vilniuje esama tokių erdvių, kuriose dar nesu dainavęs! Taigi bus debiutas! Vien tai, kad koncerto vieta yra bažnyčia, užtikrina ypatingą šios erdvės aurą. Gražesnių dekoracijų negalėčiau norėti. O akustika, manau, bus tokia pat įspūdinga, kaip ir barokiniai lipdiniai“, – vylėsi dainininkas.

Lietuvos operos scenoje E.Montvidas debiutavo 1999 m. Artūro vaidmeniu G.Donizzeti operoje „Liučija di Lamermur“, tebestudijuodamas Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje (prof. Virgilijaus Noreikos kl.). Tarptautinė jo karjera įsibėgėjo stažuojantis Karališkojoje „Covent Garden“ operoje Londone 2001–2003 m.

Nuo tada atlikėjas laukiamas didžiuosiuose operos teatruose bei prestižinėse koncertų salėse, tarp kurių – Amsterdamo „Concertgebouw“, Berlyno filharmonija, Londono Alberto salė, Barbikano centras, Bostono „Symphony Hall“ ir daugelis kitų.

„Menininko gyvenimas yra banguojanti jūra. Banga tave pakelia, banga gali tėkšti ir žemyn! Tokių bangavimų patyriau ir aš, tačiau galiu būti tik dėkingas Dievui, likimui bei, žinoma, savo agentei Maxine Robertson (su ja susitikau dar studijuodamas), kad per tuos 20 metų dainavau Europoje, JAV bei Japonijoje.

Turiu dar ko laukti: 2020 – 2021 m. planuojami mano debiutai Ciuriche bei Milano „La Scala“ teatre, tais pačiais metais grįšiu į „Covent Garden“ atlikti pagrindinio vaidmens W. A. Mozarto operoje „Tito gailestingumas“.

Praeitą sezoną kartu su legendiniu Johnu Eliotu Gardineriu aplankiau pagrindines Europos koncertų sales: Vienos „Musikverein“, Liuksemburgo, Budapešto, Miuncheno, Liucernos filharmonijas, Amsterdamo „Concertgebow“, dainavau net Pizos bei Vestminsterio katedrose, koncertavau su Londono simfoniniu orkestru ir Simonu Rattle'u. Esu nepaprastai laimingas, nes žinau, kad Lietuvoje manęs laukia publika, o salės nuolat būna pilnos!“ – džiaugėsi E.Montvidas.

Kristupo vasaros festivalyje drauge su dainininku scenoje pasirodys pianistas Simonas Lepperis iš Didžiosios Britanijos. S.Lepperis neseniai dalyvavo koncertiniame ture su baritonu Stephanu Degout, debiutavo Niujorko prestižinėje „Carnegie Hall“ salėje su mecosopranu Karen Cargill, buvo pakviestas atlikti kompozitoriaus Josepho Marxo kūrinius Londono „Wigmoro“ salėje. Pianistas taip pat dėsto Kembridžo „King’s“ koledže.

„Labai didžiuojuosi galėdamas koncertuoti kartu su šiuo metu vienu garsiausiu Anglijos koncertmeisterių, koncertuojančiu su žymiausiais pasaulio atlikėjais. Su S. Lepperiu jau kone dešimtmetį esame scenos partneriai“, – kalbėjo E.Montvidas.

Nuolat muzikos supamas dainininkas namuose klausosi neįpareigojančios foninės muzikos – dažnai tai būna džiazas ir elektroninės „lounge“ stiliaus kompozicijos. E. Montvidas taip pat mėgsta klausytis islandų atlikėjų, džiazo kvartetų, tačiau kartais mielai pasineria ir į klasikinės muzikos garsus.

Paklaustas, ar vasarą randa laiko poilsiui, atlikėjas sakė, jog kiekviena vasara yra skirtinga: „Šiemet keletą savaičių praleisiu savo vasarnamyje Prancūzijoje, bet štai kitąmet visą vasarą dainuosiu Bregenco festivalyje Austrijoje. Esu griežtas poilsio šalininkas, – jeigu nepavyksta atsikvėpti šiltuoju metų laiku, surandu tam kitą laiką. Turi pailsėti ne tik balsas, bet ir protas.“

E.Montvido kūrybinės veiklos 20-mečio koncertas vyks liepos 10 d. 19 val. Šv. Kotrynos bažnyčioje. Šventinio koncerto programoje skambės F.Liszto, C.Debussy, R.Strausso, M. de Falla ir kt. kūriniai.

Festivalį iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba

UAB „Lrytas“,
Gedimino 12A, LT-01103, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus webmaster@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2022 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.