Rygos Jūrmalos muzikos festivalis keliamas į 2021 m., iki to laiko – nuotolinės iniciatyvos

Rygos Jūrmalos muzikos festivalio įkūrėjai šiemet koncertų nerengs ir planus nukelia į 2021 m.

 Rygos Jūrmalos muzikos festivalis daro metų pertrauką.
 Rygos Jūrmalos muzikos festivalis daro metų pertrauką.
 Rygos Jūrmalos muzikos festivalis daro metų pertrauką.
 Rygos Jūrmalos muzikos festivalis daro metų pertrauką.
 Rygos Jūrmalos muzikos festivalis daro metų pertrauką.
 Rygos Jūrmalos muzikos festivalis daro metų pertrauką.
Daugiau nuotraukų (3)

Lrytas.lt

May 15, 2020, 12:42 PM

Festivalio komanda iki paskutinės akimirkos dėl vasarą turėjusio vykti renginio išliko optimistiška, tačiau besitęsiantis COVID-19 pandemijos poveikis ir Latvijos vyriausybės paskelbtos viešųjų renginių gairės lėmė sprendimą renginį atšaukti. Festivalio įkūrėjų ir komandos manymu, kitokie sprendimai būtų kėlę rizikos festivalio publikai, menininkams ir personalo žmonių saugumui bei sveikatai. 

Rygos Jūrmalos muzikinio festivalio komanda įsitikinusi, kad galės atnaujinti veiklą 2021 m., ir dabar visas jėgas skirs būsimai programai, kurioje greičiausiai pasirodys ir šiemet planavusių koncertuoti menininkų. 

Detalią kitų metų festivalio programą planuojama skelbti iškart po šios vasaros. Visi melomanai, įsigiję bilietų į šios vasaros koncertus, aktualią informaciją dėl pinigų grąžinimo gaus asmeniškai. 

„Visos komandos vardu dėkojame nuostabiems orkestrams, dirigentams ir solistams, atsidavusiems festivalio užmojui – tapti klasikinės muzikos perlu Šiaurės Europoje“, – sakė Zanė Čulkstena, festivalio direktorė. 

Pasak festivalio meno vadovo Martino Engstroemo, jau intensyviai ruošiamasi kitų metų renginiams: „Tikimės, kad didžiulis komandos ir partnerių entuziazmas leis būsimo festivalio programą atskleisti jau po vasaros. Bet viena aišku jau šiandien –  kaip ir pernai, matysime geriausius pasaulio orkestrus, dirigentus ir solistus idiliškoje Latvijos gamtos apsuptyje su puikiausia klausytojų auditorija.“ 

Nuotolinė Jaunimo akademija ir duoklė M.Jansonui

Be įspūdingos simfoninių orkestrų ir solistų programos, festivalis kartu su Latvijos Jazepo Vytuolio muzikos akademija šiemet planavo ir naujovę – Jaunimo akademiją. Šios minties neatsisakoma –  talentingi jaunuoliai iš viso pasaulio turės galimybę dalyvauti specialioje meninio ugdymo programoje nuotoliniu būdu. 

Pirmosios meistriškumo klasės jau sėkmingai prasidėjo su Bavarijos radijo simfoniniu orkestro muzikantais – Natalie Schwaabe (fleita) ir Lionel Cottet (violončelė). Netrukus festivalis skelbs ir kitų meistriškumo klasių detalią informaciją, bet jau dabar aišku, kad jose muzikos meno mokys ir legendinis violončelės viztuozas Miša Maiskis. 

Festivalis išnaudos nuotolines priemones ir legendiniam latvių dirigentui Mariui Jansonui, kurio netekome pernai, paminėti. Dirigentui atminti festivalis sukurs specialią televizijos transliacijos programą.

Nors projekto etapas dar tik pradinis, keturi orkestrai, kuriems M.Jansonas vadovavo (Oslo filharmonijos, Pitsburgo simfoninis, Karališkasis „Concertgebouw“ ir Bavarijos radijo simfoninis orkestras) jau sutiko dalyvauti. 

Sėkminga festivalio pradžia 2019-aisiais

Pernai prasidėjęs Rygos Jūrmalos muzikos festivalis dviejuose Latvijos miestuose surengė 20 simfoninės ir kamerinės muzikos koncertų. Per keturis vasaros savaitgalius Rygos ir Jūrmalos muzikos salėse grojo daugiau nei 450 muzikų, iš kurių – keturi bene geriausi pasaulyje simfoniniai orkestrai, vedami legendinių dirigentų Zubino Mehtos, Michailo Pletniovo, Gianandrea Nosedos ir Susannos Mälkki.

Renginyje apsilankė daugiau nei 15 tūkstančių melomanų net iš 50 šalių, tarp kurių – Jungtinės Karalystės, Vokietijos, Japonijos, Argentinos, Izraelio, Meksikos, Tailando, Australijos ir kt. 

Ranka pasiekiami vasaros koncertai sulaukė ir daug lietuvių dėmesio. 

Festivalį didžiule sėkme pripažino ir muzikos kritikai, ir gausiai koncertus lankiusi publika iš įvairiausių pasaulio kampelių. Į daugelį pasirodymų bilietų neliko dar gerokai iki renginio, o tarptautinė spauda (tarp jų – ir „The Daily Telegraph“, „Condé Nast Traveller“) festivalį pavadino didžiausia ir kokybiškiausia naujiena vasaros muzikos renginių žemėlapyje.

Melomanus sužavėjo ir puikiai parinktos festivalio vietos – istorija dvelkianti Latvijos sostinė Ryga ir pušynais nusėtas Jūrmalos pajūris. 

Festivalio komanda, vadovaujama meno vadovo M.Engstroemo ir jo dešiniosios rankos Miguelio Estebano, įdėjo be galo daug pastangų, kad Latvijoje vasarą susirinktų aukščiausios kokybės muzikai iš viso pasaulio.

UAB „Lrytas“,
Gedimino 12A, LT-01103, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus webmaster@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2022 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.