Vilniaus mažajame teatre – vakaras Faustui Latėnui atminti

Gegužės 16 dieną 18 val. 30 min. Vilniaus mažajame teatre įvyks „Vakaras Faustui“ – renginys, skirtas vieno iš teatro įkūrėjų, kompozitoriaus Fausto Latėno 65-osioms gimimo metinėms. Vakaro metu skambės Fausto Latėno kūriniai, atliekami Čiurlionio kvarteto, fortepijoninio trio „FortVio“, kompozitoriaus artimųjų ir kolegų.

Faustas Latenas.<br>D.Matvejevo nuotr.
Faustas Latenas.<br>D.Matvejevo nuotr.
Faustas Latenas.<br>D.Matvejevo nuotr.
Faustas Latenas.<br>D.Matvejevo nuotr.
Faustas Latenas.<br>D.Matvejevo nuotr.
Faustas Latenas.<br>D.Matvejevo nuotr.
Mažasis teatras karantino metu.<br>D.Matvejevo nuotr.
Mažasis teatras karantino metu.<br>D.Matvejevo nuotr.
Daugiau nuotraukų (4)

Agnė Vidugirytė, VMT

May 13, 2021, 3:36 PM, atnaujinta May 13, 2021, 4:01 PM

Savo mintimis apie F. Latėną ir jo paliktą ryškų pėdsaką šiuolaikinėje Lietuvos muzikoje taip pat dalinsis jo bendražygiai. Renginio transliaciją žiūrovai galės gyvai stebėti teatro Facebook paskyroje.

Pasak teatrologės Daivos Šabasevičienės, Faustas Latėnas yra pagrindinė figūra šiuolaikinės teatro muzikos pasaulyje, o teatrui kompozitorius liko ištikimas iki gyvenimo pabaigos.

„Paradoksas: kurdamas poetišką, lyrišką, o kartais net melancholišką teatro muziką, jis išaukštino šį žanrą, suteikė muzikai išskirtinę vietą spektaklio struktūroje, tačiau ir nukėlė ją nuo elitizmo bokšto. Kompozitoriui svarbu, kad muzika būtų išgirsta kuo plačiau. Muzika teatre, kaip savarankiškas žanras, įsigalėjo lygiagrečiai su Latėno kūryba“, – teigia D. Šabasevičienė.

Fausto Latėno kūrybiniame palikime – muzika virš 420 spektaklių Lietuvoje ir užsienyje, o taip pat – daugiau kaip pusšimčiui kino ir TV filmų; už savo veiklą kompozitorius ne kartą pelnė reikšmingiausius Lietuvos kultūros apdovanojimus. 1990-aisiais F. Latėnas drauge su režisieriumi Rimu Tuminu ir scenografu Adomu Jacovskiu įkūrė Vilniaus mažąjį teatrą, kuriame dirbo iki pat savo išėjimo praėjusių metų lapkritį.

„Fausto išėjimas buvo netikėtas visam kultūros laukui, o Vilniaus mažajam teatrui – ypatingai. Kadangi kitą dieną po atsisveikinimo su juo užsidarėme karantinui, iki dabar neturėjome galimybės šviesiai prisiminti jį šiame teatre, kurį jis įkūrė. „Vakaras Faustui“ – puiki proga tai padaryti ir suprasti, kad jo muzika yra gyva bei užtvindžiusi teatrus ne tik Lietuvoje, bet ir visame pasaulyje. Mūsų pareiga – toliau šią muziką skleisti ir ja dalintis“, – sako režisierė Gabrielė Tuminaitė. Pasak G. Tuminaitės, šį renginį paskatino noras dar kartą susirinkti drauge gražią pavasario dieną, gegužės 16-ąją, kuomet Faustui Latėnui būtų sukakę 65-eri metai. „Vakaro Faustui“ metu gyvai skambės muzika, atliekama ilgamečių kūrybinių bendražygių, o vakaro programą padėjo sudaryti pianistė, profesorė Dalia Balsytė, su F. Latėnu glaudžiai dirbusi daugiau kaip 40 metų.

Renginio organizatoriai apgailestauja, kad dėl karantino ribojimų į Vilniaus mažojo teatro salę pavyks pakviesti tik nedidelį skaičių žmonių, tačiau visi norintys galės stebėti renginio transliaciją Vilniaus mažojo teatro Facebook paskyroje. Transliacijos pirmosios dalies pradžia – 17 val. 30 min.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.