Kretingos senosios muzikos festivalyje koncertuos pasaulinio lygio žvaigždės

Švęsdami penkerių metų sukaktį Tarptautinio Kretingos senosios muzikos festivalio organizatoriai džiaugiasi galėdami padovanoti klausytojams net septynis pasaulinio lygio atlikėjų koncertus.

 „Cappella Mediterranea“.<br> G.Abeggo nuotr.
 „Cappella Mediterranea“.<br> G.Abeggo nuotr.
Daugiau nuotraukų (1)

Lrytas.lt

Aug 10, 2021, 9:39 PM

Kaip ir kasmet, festivalio koncertų centre – seniausi Lietuvos vargonai, vertingas barokinis instrumentas, sukurtas Kuršo meistrų maždaug 1680 metais ir saugomas nuostabios akustikos Kretingos pranciškonų bažnyčioje. Šįmet pirmą kartą vienas iš festivalio koncertų bus surengtas ir Palangoje, Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčioje, siekiant sudominti kurorto svečius vos už 10 km vykstančiais aukščiausio lygio tarptautiniais koncertais, kurie klausytojams yra nemokami.

Analogiškų sąlygų savo publikai negali pasiūlyti turbūt nė vienas Europos senosios muzikos festivalis, pristatantis tokias žvaigždes kaip „Cappella Mediterranea“, Maria Cristina Kiehr, „Richter Ensemble“, Claire Lefilliatre, James Johstone ar Emiliano Gonzalez Toro.

Atidarymo koncertui festivalio meno vadovas Rodrigo Calveyra pakvietė ansamblį, kurio pasirodymai visada išjudina klausytojų emocijas: rugpjūčio 15 d. 19 val. Kretingos pranciškonų bažnyčioje pasirodys temperamentingieji ansamblio „Capppella Mediterranea“ (Šveicarija/Prancūzija) atlikėjai.

Pastaraisiais metais ansamblis drebina Paryžiaus, Versalio, Dižono, Ženevos ir kitų operos teatrų sales savo barokinių operų pastatymais, be jų pasirodymų neapsieina garsiausi Europos festivaliai ir koncertų salės. Iš Argentinos kilusio Leonardo Garcia Alarcono vadovaujama komanda su Lotynų Amerikai būdingu ekspresyvumu išryškina baroko muzikoje slypinčius afektus, aistras.

Ištikimoji Kretingos festivalio publika jau girdėjo L.G. Alarconą 2017 metais vargonų solo rečitalyje, kuriame jis visą valandą įspūdingai improvizavo remdamasis baroko muzikos formomis. Šįkart prie jo prisijungs ir pagrindinis „Cappella Mediterraena“ veidas – sopranas Mariana Flores.

Tai išties įsimintina dainininkė, ištransliuojanti auditorijai plačiausią jausmų paletę, palydimą išraiškingais gestais, bei ansamblio basso continuo komanda. „Cappella Mediterranea“ nupieš spalvingą muzikinį XVII a. Venecijos paveikslą, koncertą filmuos LRT televizija.

Rugpjūčio 19 d. 19 val. į koncertą Palangos bažnyčioje kvies tikra senosios muzikos ikona sopranas Maria Cristina Kiehr. Su šios atlikėjos įrašais užaugo jau kelios senosios muzikos atlikėjų kartos.

Pastaruoju metu dainininkė koncentruojasi į renesanso muzikos repertuarą, kur jos tyras, švelnus balsas priartėja prie renesansinio tobulybės idealo. Kartu su Arieliu Abramovichium, grojančiu gitarą primenančiu ispanų renesanso instrumentu vihuela, jie atliks subtilią XVI a. polifonijos meistrų muzikos programą.

Festivalio šeimininkai ansamblis „Canto Fiorito“ šįkart pakvies į Johannui Sebastianui Bachui ir jo mokytojams skirtą koncertą rugpjūčio 22 d. 19 val. Kretingos pranciškonų bažnyčioje. Pirmą kartą Lietuvoje istoriniais instrumentais bus atlikta nepaprasto grožio J.S.Bacho kantata „Actus Tragicus“, išsiskirianti iš daugybės kitų šio meistro kantatų neįprasta instrumentų sudėtimi – itin svarbų vaidmenį joje atlieka dvi išilginės fleitos ir dvi viola da gambos.

Kantatai atlikti sutelkta tarptautinė solistų komanda – M. C. Kiehr, mecosopranas Renata Dubinskaitė, garsus belgų kilmės tenoras Reinoud van Mechelenas ir bosas iš Portugalijos Hugo Oliveira.

Savo mirtį pasitinkančio išsigandusio žmogaus ir jį už rankos į rojų vedančio Dievo dialogas nepaliks abejingų.

Paskutinį šios vasaros savaitgalį Kretingos pranciškonų bažnyčioje skambės trys koncertai iš eilės. Solinį vargonų rečitalį rugpjūčio 27 d. atliks vargonininkas James Johnstone'as, dešinioji anglų senosios muzikos lordo Johno Elioto Gardinerio ranka.

J.Johnstone'as publiką išsamiai supažindins su anglų kompozitorių kūryba, o puikusis festivalio instrumentas suskambės visomis savo spalvomis ir pilna galia.

Šeštadienio koncerte rugpjūčio 28 d. bažnyčios skliautus užpildys sakralinė prancūzų baroko muzika ir iškart atpažįstamas Claire Lefilliatre sopranas – daugybę metų ji buvo pagrindinis garsaus ansamblio „Le Poeme Harmonique“ balsas.

Šeštadienio programos pažiba – legendinis Francois Couperino kūrinys „Lecons de tenebres“, nepralenktas šio žanro šedevras. Festivalį užbaigs puikusis barokinio smuiko meistras Rodolfo Richteris su savuoju istorinių styginių instrumentų kvartetu „Richter Ensemble“.

Kvartetas, istoriniais smuikais, altu ir violončele griežiantis ne tik baroko, bet ir klasicizmo bei romantizmo muziką, uždarymo koncerte pristatys J. S. Bacho fugos menui skirtą programą.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.