Juozo Miltinio dramos teatre – pasaulinio garso pjesės „Lankant poną Gryną“ premjera

Aktorius, kompozitorius, Keistuolių teatro įkūrėjas, Juozo Miltinio dramos teatre žiūrovų pamėgtą spektaklį „Volponė“ pristatęs režisierius Aidas Giniotis balandžio 28–30 d. grįžta į Panevėžį su nauja premjera. Šį kartą jis renkasi šiuolaikinę kamerinę Jeffo Barono pjesę „Lankant poną Gryną“, kurios variklis – talentingų aktorių darbas.

Balandžio 28–30 d. J.Miltinio dramos teatre Panevėžyje – spektaklio pagal J.Barono pjesę „Lankant poną Gryną“ premjera.<br>V.Ščiavinsko nuotr.
Balandžio 28–30 d. J.Miltinio dramos teatre Panevėžyje – spektaklio pagal J.Barono pjesę „Lankant poną Gryną“ premjera.<br>V.Ščiavinsko nuotr.
Balandžio 28–30 d. J.Miltinio dramos teatre Panevėžyje – spektaklio pagal J.Barono pjesę „Lankant poną Gryną“ premjera.<br>T.Stasevičiaus nuotr.
Balandžio 28–30 d. J.Miltinio dramos teatre Panevėžyje – spektaklio pagal J.Barono pjesę „Lankant poną Gryną“ premjera.<br>T.Stasevičiaus nuotr.
Daugiau nuotraukų (2)

Juozo Miltinio dramos teatro inf.

Apr 8, 2022, 8:07 PM

Kūrinio centre – jaunas vaikinas Rosas Gardineris ir senyvo amžiaus ponas Grynas, sujungti nelaimingo atsitikimo. Vyrui skiriami viešieji darbai – kartą per savaitę lankytis pas senolį, pagelbėti ūkio darbuose, nupirkti maisto.

Dviejų iš pirmo žvilgsnio skirtingų, o tuo labiau – nepažįstamų žmonių bendravimas kupinas konfliktų, vis nesugebant priimti kito pasaulėžiūros. Vis dėlto priverstinis buvimas drauge ilgainiui tampa abipuse dovana. Pjesė atveria draugystės, šeimos, atvirumo ir atleidimo svarbą.

Scenoje pjesės personažus įkūnija Antanas Venckus ir Dainius Jankauskas. Pasak režisieriaus, šie aktoriai, būdami iš prigimties skirtingi, geba atskleisti pjesės padiktuotą turinį: „Antanas ir Dainius nepanašūs tiek požiūriais, tiek charakteriais, tačiau toks natūralus pradų skirtumas, mano manymu, turėtų lemti spektaklio pasisekimą. Kartais atrodo, kad  jiems net vaidinti nereikia.“

Spektaklyje „Lankant poną Gryną“ išryškėja visuomenėje atpažįstamos situacijos, apie kurias savo lūpomis byloja susiduriančios jaunuolio ir senolio kartos.

Šis chrestomatinis kartų santykis skleidžiasi daugeliui atpažįstamomis aplinkybėmis: radikalių, tradicinių vertybių ir laisvų pažiūrų susidūrimas.

Ir nors temos atrodo tokios akivaizdžios, dramaturgo J.Barono talentas joms suteikia naują kvėpavimą. Apie tai byloja ir neeilinis pjesės populiarumas: parašyta 1996 m., ji iškart susilaukė pasaulinės sėkmės, pagal ją buvo sukurta daugiau nei 500 spektaklių, tekstas išverstas į 23 kalbas ir vaidinamas 49 pasaulio šalyse.

Ių esmės visur, kur buvo pastatyta, pjesė ir pagal ją kurti spektakliai buvo ir yra nominuojami bei skina įvairius apdovanojimus. 2018 m. specialiai prestižiniam Avinjono festivaliui (Prancūzija) dramaturgas net sukūrė pjesės tęsinį.

Pasak A.Giniočio, J.Miltinio teatre kuriamas spektaklis „Lankant poną Gryną“ yra aktuali medžiaga: „Man visada svarbiausia, kad teatro menas būtų pilietiškas, socialiai paveikus. Nepripažįstu meno vardan meno, jis turi veikti čia ir dabar, analizuoti, kur mes gyvename, kaip gyvename ir ką jaučiame. Teatras yra pilietinis, politinis ir socialinis reiškinys, jis turi kalbėti tiesiai, net jei ir per aplinkui – vis tiek tiesiai.“

Kartu su režisieriumi A.Giniočiu spektaklį kuria scenografijos ir kostiumų dailininkė Laura Luišaitytė, šviesų dailininkas Paulius Jakubėnas bei aktoriai Antanas Venckus ir Dainius Jankauskas. Premjera – 2022 m. balandžio 28–30 d. Juozo Miltinio dramos teatro laboratorijos erdvėje.

 

UAB „Lrytas“,
Gedimino 12A, LT-01103, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus webmaster@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2023 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.