Lietuvos valstybinio simfoninio orkestro koncerte – viena žymiausių Ukrainos dirigenčių

Balandžio 22 d. Valdovų rūmuose Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras, vadovaujamas meno vadovo ir vyr. dirigento Gintaro Rinkevičiaus, pakvies į neeilinį koncertą.

Viena žymiausių Ukrainos dirigenčių Natalia Ponomarchuk.<br>Organizatorių nuotr.
Viena žymiausių Ukrainos dirigenčių Natalia Ponomarchuk.<br>Organizatorių nuotr.
Viena žymiausių Ukrainos dirigenčių Natalia Ponomarchuk.<br>Organizatorių nuotr.
Viena žymiausių Ukrainos dirigenčių Natalia Ponomarchuk.<br>Organizatorių nuotr.
Amerikiečių dirigentas Marcas Tardue.<br>Organizatorių nuotr.
Amerikiečių dirigentas Marcas Tardue.<br>Organizatorių nuotr.
Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras.<br>G.Jauniškio nuotr.
Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras.<br>G.Jauniškio nuotr.
Daugiau nuotraukų (4)

Lrytas.lt

Apr 19, 2022, 10:32 AM, atnaujinta Apr 19, 2022, 10:33 AM

Jame diriguos net du dirigentai – viena žymiausių Ukrainos dirigenčių Natalia Ponomarchuk ir amerikiečių dirigentas Marcas Tardue. Taip Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras reiškia palaikymą nuo karo bėgantiems Ukrainos menininkams.

„Kai sulaukėme žinių, kad šiuo metu nuo karo į Lenkiją pabėgusi Ukrainos filharmonijos Kijevo kamerinio orkestro vyriausioji dirigentė N. Ponomarchuk prašo pagalbos, ėmėme ieškoti galimybių. Koncertų sezonas jau suplanuotas iki metų galo, bet balandžio 22 d. koncertą turėjęs diriguoti M. Tardue palaikė mūsų idėją ir maloniai sutiko užleisti pirmąją savo koncerto dalį N. Ponomarchuk“, – pasakojo Lietuvos valstybinio simfoninio orkestro vadovas Stasys Pancekauskas.

S. Pancekauskas pridūrė, kad orkestras stengiasi padėti nuo karo bėgantiems Ukrainos menininkams, jei tik yra galimybė. „Šiuo metu į laisvas muzikantų vietas orkestre jau esame priėmę smuikininkę ir klarnetininkę iš Ukrainos. Kalbėjausi su jomis, adaptacija pamažu vyksta, džiaugiasi ir muzikantės, ir visas kolektyvas“, – sakė S. Pancekauskas.

N. Ponomarchuk šiuo metu yra Kijevo nacionalinės filharmonijos kamerinio orkestro vyriausioji dirigentė, 2003–2020 m. ėjo Dnipro filharmonijos akademinio simfoninio orkestro meno vadovės ir vyr. dirigentės pareigas. N. Ponomarchuk yra dirigavusi visiems žymiausiems Ukrainos simfoniniams orkestrams, 2001 m. jai suteiktas Nusipelniusios Ukrainos menininkės titulas.

Balandžio 22 d. Valdovų rūmuose N. Ponomarchuk diriguojamas Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras akompanuos pasaulinio pripažinimo sulaukusiam italų smuikininkui Domenico Nordio. Valdovų rūmuose smuikininkas atliks vokiečių kompozitoriaus Ludwigo van Beethoveno koncertą smuikui D-dur, op. 61 – vieną žymiausių šio žanro šedevrų pasaulyje.

Antrojoje koncerto dalyje Lietuvos valstybiniam simfoniniam orkestrui diriguos prancūzų ir italų kilmės amerikiečių dirigentas M. Tardue. Jo batutai paklus Lietuvos valstybinio simfoninio orkestro atliekami vieni žymiausių prancūzų impresionistų kūrinių – Claude Debussy „Jūra“ ir Maurice Ravelio „Bolero“. M. Tardue šiuo metu yra Dubrovniko simfoninio orkestro (Kroatija) vyriausiasis dirigentas. Anksčiau jis yra ėjęs Islandijos nacionalinės operos pagrindinio kviestinio dirigento, Grenoblio instrumentinio ansamblio (Prancūzija) meno vadovo, Bylio simfoninio orkestro (Šveicarija) muzikos direktoriaus, Porto nacionalinio orkestro (Portugalija) vyriausiojo dirigento ir Jėnos filharmonijos orkestro (Vokietija) meno vadovo pareigas. Dirigentas bendradarbiauja su Šveicarijos, Švedijos, Prancūzijos, Belgijos, Lenkijos, Ispanijos ir kitų šalių simfoniniais orkestrais. 1989 m. M. Tardue apdovanotas Prancūzijos riterio ordinu „Chevalier des Art et Lettres“, 2004 m. pelnė aukščiausią Portugalijos apdovanojimą už nuopelnus kultūrai „Medalha de Mérito Cultural“.

Lietuvos valstybinio simfoninio orkestro koncertas „Domenico Nordio griežia L. van Beethoveną“ įvyks 2022 m. balandžio 22 d. 19 val. Valdovų rūmuose. Dirigentai Natalia Ponomarchuk ir Marc Tardue. Bilietų galite įsigyti Vilniaus kongresų rūmų, „Tiketos“ ir „Teatrai.lt“ kasose.

UAB „Lrytas“,
Gedimino 12A, LT-01103, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus webmaster@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2022 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.