Klaipėdos koncertų salė gegužę žada spalvingą programą

Paskutinį pavasario mėnesį Klaipėdos koncertų salė klausytojams yra paruošusi aštuonias išskirtines koncertines programas. Į Klaipėdą koncertuoti sugrįžta žymūs solistai, kuriuos publika jau spėjo pamėgti.

 Klaipėdos pučiamųjų kvintetas.
 Klaipėdos pučiamųjų kvintetas.
 Klaipėdos kamerinio orkestro styginių kvartetas.
 Klaipėdos kamerinio orkestro styginių kvartetas.
 Programoje „Žaismingos muzikos garsų orkestras“ pasirodys profesionalūs aktoriai.
 Programoje „Žaismingos muzikos garsų orkestras“ pasirodys profesionalūs aktoriai.
 A.Paley.
 A.Paley.
 L.Gedvilas.
 L.Gedvilas.
 G.Nova.
 G.Nova.
 Programos „Aš myliu!“ atlikėjos.
 Programos „Aš myliu!“ atlikėjos.
Daugiau nuotraukų (7)

Klaipėdos koncertų salė

May 2, 2022, 10:35 AM

Fortepijoninės ir simfoninės muzikos mėgėjai taip pat atras sau tinkamų programų. Turiningiems vakarams su šeima – dvi programos vaikams ir jų tėvams.

Itališka ir prancūziška muzika

Pirmasis mėnesio koncertas įvyks gegužės 5-ąją, kuriame gros solistai – italų fleitininkas Giuseppe Nova, lietuvių klavesinininkė Nijolė Dorotėja Beniušytė ir Klaipėdos kamerinio orkestro meno vadovas, violončelininkas Mindaugas Bačkus. Programą sujungs dvi dalys – baroko ir šiuolaikinių užsienio bei lietuvių kompozitorių kūryba.

Vienas iš koncerto solistų, G.Nova, apibūdinamas kaip vienas iškiliausių savo kartos italų fleitininkų. Klavesinininkė N.D.Beniušytė profesinio tobulėjimo ir kūrybinės raiškos kelią tęsia Italijoje bei puoselėja muzikinę bendradarbystę tarp Lietuvos ir Italijos.

Koncerte violončelės solo partiją atliks Mindaugas Bačkus, drąsiai bandantis neįprastas spalvas ir sprendžiantis sudėtingas muzikines idėjas.

Gegužės 6-osios vakarą sopranas Karolina Glinskaitė, pianistė Birutė Asevičiūtė ir smuikininkė Ieva Daugirdaitė programoje „Aš myliu!“ klausytojus kvies atverti širdis meilės jausmui.

„Muzika, kurią įtraukėme į programą, skirta tiek susikaupimui, tiek trumpam pabėgimui nuo tikrovės, tiek vidinei ramybei patirti. Skambės subtilios prancūzų melodijos, sentimentalios V. Bellini dainos, aistringi tango ritmai bei įvairių kompozitorių kūriniai. Juos papildys smuiko garsai bei ištraukos iš didžiosios odės meilei „Giesmių giesmė“, – apie būsimą programą pasakojo K.Glinskaitė.

Fortepijono ir simfoninės muzikos gurmanams

Gegužės 11 d. Klaipėdos koncertų salėje pirmą kartą savo rečitalį „Iš klasicizmo – į XX amžių“ atliks jaunosios kartos pianistas Lukas Gedvilas. Atlikėjas dalyvauja muzikiniuose konkursuose bei projektuose Lietuvoje ir užsienyje, kuriuose jungia skirtingas meno sritis, muzikavimą įvairios sudėties kameriniuose ansambliuose.

Programai „Iš klasicizmo – į XX amžių“ pianistas pasirinko Josepho Haydno, Edvardo Griego bei Aleksandro Scriabino kūrinius. Pasak L.Gedvilo, „ši programa sujungia skirtingus laikotarpius ir yra lyg kelionė per juos. Iškilūs kompozitoriai savo kūriniuose pasakoja apie savo asmeninius ar kiekvienam savaip išgyventus gyvenimo momentus“.

Gegužės 19-ąją klausytojai kviečiami į simfoninės muzikos vakarą. Viename laukiamiausių mėnesio koncertų „Muzikos virtuozai ir šedevrai“ Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras, vadovaujamas meno vadovo ir vyr. dirigento Gintaro Rinkevičiaus, muzikuos kartu pianistu Alexanderiu Paley.

Amerikiečių pianistas yra plačiai pripažintas dėl savo techninio meistriškumo, išskirtinai plataus koncertinių ir solo fortepijono kūrinių repertuaro bei unikalių ir asmeniškų interpretacijų gilumo. Koncerte A.Paley kartu su orkestru atliks norvegų kompozitoriaus Edvardo Griego koncertą fortepijonui a-moll – vieną populiariausių kompozitoriaus darbų ir kartu vieną žymiausių fortepijoninių kūrinių pasaulyje.

Antrojoje koncerto dalyje orkestras gros austrų kompozitoriaus Gustavo Mahlerio Devintąją simfoniją. Kaip rašo H.L. de la Grange, kūrinyje skamba intensyvi gyvenimo meilė ir karštligiška aistra, prasiveržianti nesuskaičiuojamais pasažais.

Muzikinės programos šeimai

Mažųjų klausytojų pamėgtas koncertas „Žaismingos muzikos garsų orkestras“ gegužės 10 d. sugrįš į Klaipėdos koncertų salės sceną. Richardo Rodgerso miuziklo „Muzikos garsai“ pagrindu pastatytas muzikinis filmas tapo vienu komerciškai sėkmingiausių kūrinių kino istorijoje.

Smagią muzikinę-teatrinę improvizaciją miuziklo temomis scenoje kurs profesionalūs dainuojantys aktoriai Evelina Šimelionė, Gytis Šimelionis ir muzikuojantys vaikai, kurių dauguma mokosi Klaipėdos Vydūno gimnazijoje. Jiems akompanuos Klaipėdos kamerinis orkestras, vadovaujamas Mindaugo Bačkaus.

Dar vienas koncertas skirtas šeimoms vyks gegužės 18 d. Pasak Klaipėdos pučiamųjų kvinteto meno vadovo S.Petrulio, „antroji „Skambėk su kvintetu“ programa bus išskirtinė. Varinių pučiamųjų kvintetas turi savo specifiką, braižą, skambesį ir galimybes.

Ruošiant šią programą teko daug dėmesio skirti kūrinio natoms, aranžuotei, skambesiui, stiliui. Bendras rezultatas, manau, pavyko. Koncerte skambės retai girdimi deriniai: brass kvintetas ir fortepijonas, brass kvintetas ir smuikas, brass kvintetas ir kanklės bei kitos netipiškos sudėtys“.

Kvies į išskirtines erdves

Gegužės 25 d. skambės keturių seserų – Joanos, Elenos, Kotrynos Ugnės ir Vitos Marijos – Daunyčių ansamblio „Regnum musicale“ („Muzikos karalystė“) koncertinė programa „Mintis kaip rūkas šviesiai krinta“.

Talentingos menininkės yra tarptautinių konkursų laureatės ir Grand Prix laimėtojos. Šis ansamblis yra koncertavęs Jungtinėse Amerikos Valstijose, Šveicarijoje, Honkonge, Ispanijoje ir įvairiose Lietuvos scenose. „Regnum musicale“ rengia ir edukacines programas, siekdamas priartinti įvairaus amžiaus klausytojus prie meno ir puoselėti meilę muzikai.

Programoje „Mintis kaip rūkas šviesiai krinta“, kurią atliks Klaipėdos koncertų salėje, I a. fojė, klasikinė užsienio autorių kūryba persipins su lietuvių kompozitorių opusais.

Klaipėdos koncertų salės organizuojami renginiai vyksta įvairiose miesto erdvėse ir po ilgos pertraukos sugrįžta į Klaipėdos geležinkelio stotį. Čia gegužės 27 d. vyks ypatingas koncertas, kuriame grieš Klaipėdos kamerinio orkestro styginių kvartetas: Konradas Levickis (I smuikas), Tomas Cinelis (II smuikas), Ivanas Bertashas (altas), Kornelija Kupšytė (violončelė).

Šie jaunosios kartos atlikėjai atliks vieną įspūdingiausių amerikiečių minimalisto Steve’o Reicho kompozicijų „Skirtingi traukiniai“ / „Different Trains“. Šis opusas yra pelnę „Grammy“ apdovanojimą kaip geriausias šiuolaikinis kūrinys. Jame skamba XX a. IV–V dešimtmečio Amerikos ir Europos traukinių garsų įrašai, kompozitoriaus prisiminimai apie keliones traukiniais, išgyvenimą bei holokaustą. Koncerto klaipėdiečiai ir miesto svečiai kviečiami klausytis nemokamai.

UAB „Lrytas“,
Gedimino 12A, LT-01103, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus webmaster@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2022 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.