LVSO nusilenks žuvusiems Ukrainos kare įstabiuoju A. Dvořáko „Requiem“

Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras (LVSO), vadovaujamas meno vadovo ir vyr. dirigento Gintaro Rinkevičiaus, birželio 11 d. VRM kieme (Šventaragio g. 2) atliks čekų kompozitoriaus Antonino Dvořáko „Requiem“ žuvusiems Ukrainos kare atminti. Pasak maestro, šis gilus kūrinys labai įtaigiai atliepia visa, kas šiuo metu vyksta kare.

 G.Rinkevičius.<br> LVSO nuotr.
 G.Rinkevičius.<br> LVSO nuotr.
 LVSO vasaros festivalis VRM kieme.<br> LVSO nuotr.
 LVSO vasaros festivalis VRM kieme.<br> LVSO nuotr.
 Kauno valstybinis choras.
 Kauno valstybinis choras.
 LVSO artistai.<br> LVSO nuotr.
 LVSO artistai.<br> LVSO nuotr.
 Koncerto solistai.<br> LVSO nuotr.
 Koncerto solistai.<br> LVSO nuotr.
Daugiau nuotraukų (5)

LVSO inf.

Jun 7, 2022, 12:37 PM, atnaujinta Jun 7, 2022, 1:18 PM

G. Rinkevičiaus teigimu, net nekilo klausimų, ką groti LVSO vasaros festivalyje.

„Anksčiau čia esame groję tokius kūrinius kaip G. Verdi „Requiem“, W. A. Mozarto „Requiem“. Tačiau siejome juos su Birželio 14-ąja, Gedulo ir vilties diena, kuria minime masinių Lietuvos gyventojų trėmimų į Sibirą pradžią.

Šiais metais viskas pasikeitė – okupacija, karas ir gedulas vyksta čia ir dabar, Ukrainoje. Neįmanoma su tuo susitaikyti, neįmanoma to priimti. Kitokių minčių ir negalėjo būti – mes grosime „Requiem“ ir skirsime jį žuvusiems dabar vykstančiame kare. „Requiem“ jau kaip žanras kalba apie mirusiuosius, ir mes muzikos kalba kalbėsime apie žuvusiuosius Ukrainoje“, – prieš koncertą sakė maestro G. Rinkevičius.

Birželio 11 d. Vilniuje A. Dvořáko „Requiem“ atliks operos solistai sopranas Lauryna Bendžiūnaitė, mecosopranas Stine Marie Fischer, tenoras Merūnas Vitulskis, bosas Tadas Girininkas, Kauno valstybinis choras (vad. Robertas Šervenikas) ir Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras, diriguojamas G. Rinkevičiaus. Ukrainiečius orkestras kviečia į koncertą ateiti nemokamai.

Didingąjį „Requiem“ A. Dvořákas ėmėsi rašyti 1890 m., savo vėlyvojo kūrybinio laikotarpio pradžioje. A. Dvořákas tuo metu buvo savo karjeros viršūnėje, tad į naująjį opusą norėjo sudėti visa, ką buvo pasiekęs gyvenime kaip kompozitorius ir asmenybė.

Sulaukęs beveik penkiasdešimties autorius norėjo paliesti svarbiausius žmogaus egzistencijos klausimus ir išreikšti savo paties ryšį su Dievu. „Kuriu ir mokausi su paukščiais ir gėlėmis, su Dievu ir pačiu savimi“, – rašė A.Dvořákas.

Requiem“ – vienas iš intelektualiai giliausių A.Dvořáko darbų. Jame nėra jokio paviršutiniško puikavimosi, patoso ar melancholijos – vietoje to, kūrinys paženklintas drąsiu sielvartu, kuriame nėra niūrumo ar tragiškų poteksčių. Gyvenimo po mirties kompozitorius neiškelia aukščiau žemiškosios egzistencijos – jis yra dėkingas už visas dovanas, kurias gavo šiame pasaulyje.

Mirties kontempliacija kūrinyje kelia ne baimę, o liūdesį – tai atsisveikinimas su brangiausiais žmonėmis, gamta ir mylima muzika.

LVSO vasaros festivalio koncertas A. Dvořák „Requiem“, skirtas žuvusiems Ukrainos kare atminti, įvyks 2022 m. birželio 11 d. 20 val. VRM kieme. Dirigentas Gintaras Rinkevičius. Bilietų galite įsigyti Vilniaus kongresų rūmų, „Tiketos“ ir „Teatrai.lt“ kasose.

UAB „Lrytas“,
Gedimino 12A, LT-01103, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus webmaster@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2022 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.