Valdovų rūmuose – Europos kamerinės muzikos perlai

Birželio 27 d. LDK Valdovų rūmų Didžiojoje renesansinėje menėje skambės Europos kamerinės muzikos šedevrai. Į nemokamą koncertą kviečia Lietuvos muzikos ir teatro akademija, siūlydama pasiklausyti jaunų, tačiau europinį pripažinimą jau pelniusių kamerinių ansamblių iš Austrijos, Šveicarijos, Čekijos ir Lietuvos.

 „Trio Bohémo“.<br> Rengėjų nuotr.
 „Trio Bohémo“.<br> Rengėjų nuotr.
  „Duo Cinqordes“.<br> Rengėjų nuotr.
  „Duo Cinqordes“.<br> Rengėjų nuotr.
 „Rubik Quartet“.<br> Rengėjų nuotr.
 „Rubik Quartet“.<br> Rengėjų nuotr.
 „Trio Chimera“.<br> Rengėjų nuotr.
 „Trio Chimera“.<br> Rengėjų nuotr.
A.Levitan su auklėtiniu Pal. kun. Mykolo Sopočkos hospise. <br> J.Šopos nuotr.
A.Levitan su auklėtiniu Pal. kun. Mykolo Sopočkos hospise. <br> J.Šopos nuotr.
Daugiau nuotraukų (5)

Lietuvos muzikos ir teatro akademija

Jun 27, 2022, 12:11 PM

Šie ansambliai praėjusią savaitę tobulinosi LMTA surengtoje Europos kamerinės muzikos akademijoje. Skambės gražiausi J. Brahmso, R. Schumanno, J. Haydno, F. Liszto ir kt. autorių kameriniai opusai.

Visą savaitę LMTA vykusioje Europos kamerinės muzikos akademijoje (ECMA) su jaunaisiais ansambliais dirbo žinomi menininkai ir dėstytojai iš geriausių Europos aukštųjų muzikos mokyklų (Vienos muzikos ir atlikėjiškųjų menų universiteto ir kt.): smuikininkas, žymaus „Artis–Quartet Vienna“ narys prof. Johannesas Meisslis (Austrija), plačiai pasaulyje koncertuojantys pianistas prof. Avedis Kouyoumdjianas (Austrija), altininkas prof. Avri Levitanas (Izraelis, Vokietija), LMTA docentas violončelininkas Povilas Jacunskas ir kiti žinomi muzikai.

Keturi iš aštuonių ansamblių birželio 25 d. surengė pasirodymą LMTA Didžiojoje salėje. Lygiagrečiai vykdant tarptautinį projektą „Musethica“, kurio tikslas – priartinti klasiką socialinę atskirtį patiriančioms bendruomenėms, projekto dalyviai koncertavo pal. kun. Mykolo Sopočkos hospise ir kitose bendruomenėse.

Šį vakarą Valdovų rūmuose pasirodysiantys keturi ECMA ir „Musethica“ ansambliai atstovaus Lietuvai, Čekijai, Austrijai ir Šveicarijai. Vienas geriausiai žinomų ansamblių – „Trio Bohémo“ iš Čekijos: visai neseniai šis ansamblis tapo IX tarptautinio Stasio Vainiūno pianistų ir kamerinių ansamblių konkurso nugalėtoju.

„Trio Bohémo“ gali pasigirti ir kitų konkursų laurais ir svarbiais apdovanojimais. Be kitų prizų, jis pelnė antrąją vietą prestižiniame Gianni Bergamo konkurse Lugane (Šveicarija), už geriausią Vienos klasicizmo kūrinio interpretaciją 2021 m. pelnė prizą ISA festivalyje Austrijoje, tais pat metais laimėjo pirmąją vietą ir publikos prizą Tarptautiniame Johanneso Brahmso konkurse Austrijoje.

Šį sezoną „Trio Bohémo“ debiutavo garsiojoje Vienos „Musikverein“ salėje, surengė rečitalius „Lago Maggiore Musica“ festivalyje (Italija), „Gent Festival van Vlaanderen“ Belgijoje, Prahos pavasario festivalyje Čekijoje ir kitur.

Valdovų rūmuose „Trio Bohémo“ – Janas Vojtekas (fortepijonas), Matoušas Pěruška (smuikas), Kristina Vocetková (violončelė) – atliks Josepho Haydno Fortepijoninį trio Nr. 43 C-dur bei Ferenzo Liszto Vengriškąją rapsodiją Nr. 9 „Pesto karnavalas“ (originali kompozitoriaus versija).

Taip pat koncerte pasirodys „Trio Chimera“ iš Šveicarijos (Berno aukštoji menų mokykla): Marta Ceretta (fortepijonas), Stefano Raccagni (smuikas) ir Giorgio Lucchini (violončelė).

Jie atliks Roberto Schumanno Fortepijoninį trio Nr. 3 g-moll. O du „Musethica“ programos ansambliai iš Austrijos ir Lietuvos muzikuos su savo mentoriais – žinomais kamerinės muzikos atlikėjais altininku prof. Avri Levitanu ir violončelininku doc. Povilu Jacunsku.

Nuostabųjį Johanneso Brahmso Styginių kvintetą Nr. 1 F-dur su Avri Levitanu (altas, Izraelis, Vokietija) parengė „Rubik Quartet“ iš Vienos muzikos ir atlikėjiškųjų menų universiteto: Djanay Tulenova (smuikas), Zarina Imayakova (smuikas), Nicas Elias Hughesas (altas), Uhras Mrakas (violončelė).

Lietuvai atstovaujantis „Duo Cinqordes“ (LMTA) – Erika Ieva Eriksonaitė (smuikas) ir Simonas Laučka (altas) – drauge su savo dėstytoju, violončelininku Povilu Jacunsku atliks Zoltáno Kodály „Intermezzo“ ir George‘o Gershwino Tris preliudus (M. Stegnerio aranžuotė).

Koncertas nemokamas, tačiau būtina registracija (https://www.valdovurumai.lt/lankytojams/renginiai/kamerines-muzikos-koncertas-ecma-musethica). Pradžia – 18 val.

UAB „Lrytas“,
Gedimino 12A, LT-01103, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus webmaster@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2023 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.