To Lietuvos muzikos istorijoje dar nebuvo: uostamiestyje vienoje scenoje skambės šešios arfos

Klaipėdos koncertų salėje (KKS) vyks pirmasis Lietuvos muzikos istorijoje koncertas, kuriame šešios solistės gros šešiomis arfomis. Koncertinėje programoje „Arfos fiesta“ su Mindaugo Bačkaus vadovaujamu Klaipėdos kameriniu orkestru pasirodys šešios talentingiausios lietuvių arfininkės.

Joana Daunytė.<br>Organizatorių nuotr.
Joana Daunytė.<br>Organizatorių nuotr.
Giedra Julija Tutkutė.<br>Organizatorių nuotr.
Giedra Julija Tutkutė.<br>Organizatorių nuotr.
Gabrielė Ašmontaitė-Bačkuvienė.<br>Organizatorių nuotr.
Gabrielė Ašmontaitė-Bačkuvienė.<br>Organizatorių nuotr.
Aistė Baliunytė-Dailidienė.<br>Organizatorių nuotr.
Aistė Baliunytė-Dailidienė.<br>Organizatorių nuotr.
Daugiau nuotraukų (4)

KKS inf.

Jan 26, 2023, 1:10 PM

Publika išgirs išskirtinę klasikinio arfos repertuaro muziką, šiuolaikinio lietuviško opuso premjerą ir kūrinį, parašytą šešioms arfoms. Į koncertą klausytojai kviečiami sausio 27 dieną 18.30 valandą.

Viena iš koncerto solisčių, Joana Daunytė, kartu su Klaipėdos kameriniu orkestru atliks Arvydo Malcio kūrinio „Olivijos pabudimas. Du šokiai arfai ir styginiams“ premjerą.

Kompozitorius anotacijoje rašė, „idėja ir vizija susiformavo gimus anūkei Olivijai. Norėjau sukurti kažką šviesaus, vaikiškai tyro, džiaugsmingo ir skaidraus – tam labai tiko arfos instrumentas. Kūrinys rašytas prieškalėdiniu laikotarpiu, lyg prisimenant romantiškas Hofmano pasakų nuotaikas, kurios mus lydi nuo vaikystės“, – teigė kompozitorius.

J. Daunytė šiuo metu studijuoja meno doktorantūroje Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje, kurioje taip pat ir dėsto. Arfininkė yra daugelio tarptautinių konkursų laureatė, 3-iojo Berlyno tarptautinio muzikos konkurso bei 5-ojo Manhatano tarptautinio muzikos konkurso aukso medalių laimėtoja.

Koncerte „Arfos fiesta“ kaip solistė ir originalaus kūrinio kompozitorė pasirodys arfininkė Liucilė U. Vilimaitė. Su Klaipėdos kamerinio orkestro pritarimu ji atliks populiarų Claude‘o Debussy opusą „Danse sacrée et danse profane“ („Sakralinis ir pasaulietinis šokiai“).

„Nekantriai laukiu koncerto „Arfos fiesta“, kurioje pirmą kartą Lietuvoje bus atlikta mano parašyto kūrinio „Trilogija“ viena dalis „Funky business“ . Tai pati žaismingiausia kūrinio dalis, kurioje arfininkės ne tik atlieka perkusinius ritmus bei garsus, bet taip pat tampa muzikinės choreografijos dalimi. Ši dalis dedikuota (ir šiek tiek inspiruota) legendiniam Frankui Z“, pasakojo arfininkė.

L. U. Vilimaitė 2022 metais su pagyrimu baigė magistro studijas Hagos Karališkojoje konservatorijoje arfos ir kompozicijos klasėse. Muzikė tapo kelių tarptautinių konkursų laureate, koncertavo Lietuvoje ir Olandijoje.

Koncerto solistė Aistė Baliunytė-Dailidienė, prieš penkerius metus įgijo magistro laipsnį Nacionalinėje Paryžiaus muzikos konservatorijoje. Arfininkė yra daugelio tarptautinių konkursų prizinių vietų laimėtoja, laureatė, tarptautinių festivalių Lietuvoje, Europoje ir Šiaurės Amerikoje dalyvė. Vienas ryškiausių atlikėjos laimėjimų – VIII vieta 2016 metais vykusiame viename prestižiškiausių arfos konkursų pasaulyje International USA Harp Competition (Indiana, JAV).

Programoje arfos solo partiją atliksianti Gabrielė Ašmontaitė-Bačkuvienė pasakoja: „Džiaugiuosi galimybe pasirodyti su aukščiausio profesionalumo Klaipėdos kameriniu orkestru ir atlikti nuostabaus grožio kanadiečių kompozitoriaus Marjan Mozetich meistriškai parašytą kūrinį „El Dorado“. Jo muzika pasižymi modernizmo stiliumi, persmelkta minimalizmu, lyrinėmis melodijomis, romantizmo harmonijomis, moto perpetuo ritmais. Kūrinio atlikimas reikalauja didelio techninio meistriškumo.“

Iš Neringos miesto kilusi G. Ašmontaitė-Bačkuvienė 2020 metais baigė arfos magistro studijas Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje, J. Daunytės arfos klasėje. Ji koncertuoja kaip solistė, kamerinių ansamblių dalyvė, vykdo edukacinį projektą „Skambanti arfa“. Atlikėja inicijuoja netradicinių sudėčių ansamblius, eksperimentuoja su įvairių žanrų muzika ir kuria unikalius pasirodymus.

Klaipėdos kamerinio orkestro ir dar vienos solistės Žiedės Bružaitės atlikime suskambės viena dalis iš baroko kompozitoriaus George’o Friderico Händelio Koncerto arfai ir orkestrui B-dur.

Arfininkė šiuo metu arfos studijas tęsia Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje, J. Daunytės klasėje.

Jauniausia koncerto solistė Giedra Julija Tutkutė pasakojo: „Kadangi pati kuriu muziką, bus labai įdomu ne tik groti kartu su kitomis arfininkėmis, bet ir susipažinti su šiuolaikine kūryba Liucilės U. Vilimaitės kūrinyje arfų sekstetui. Tikiu, kad koncertas man bus puiki galimybė ne tik tobulėti kaip atlikėjai, bet ir pasisemti įkvėpimo kaip kompozitorei“.

G. J. Tutkutė mokosi Nacionalinėje M. K. Čiurlionio menų mokykloje. Būdama septynerių iš tarptautinio arfininkų konkurso Slovėnijoje ji parsivežė aukso medalį ir specialų žiuri prizą. Ji taip pat yra tarptautinių konkursų Lietuvoje, Italijoje, Vengrijoje, Turkijoje, Ukrainoje, Vokietijoje, Honkonge ir kitose pasaulio šalyse laureatė. Nuo šių metų G. J. Tutkutė yra Mstislavo Rostropovičiaus fondo „Pagalba Lietuvos vaikams“ stipendininkė

Koncerto programą paįvairins keltiškomis arfomis atliekamas Bernardo Andrès kūrinys „Muscade“, kurį gros Kauno J. Naujalio muzikos gimnazijos mokiniai Emanuelis Jakelis ir Petras Čepinskas. Arfos meno paslapčių juos taip pat moko J. Daunytė. Vakaro programą užbaigs išskirtinis Gustavo Mahlerio V simfonijos dalis Adagetto.

Į Klaipėdos kamerinio orkestro ir šešių arfininkių programą „Arfos fiesta“ klausytojai kviečiami sausio 27 dieną 18.30 valandą KKS.

UAB „Lrytas“,
Gedimino 12A, LT-01103, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus webmaster@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2023 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.