XXI Tarptautinis Tytuvėnų vasaros festivalis: nauji muzikiniai horizontai, juokas ir šokiai

Birželio 29 d. prasideda XXI tarptautinis Tytuvėnų vasaros festivalis. Du mėnesius truksiantis festivalis – vienintelis profesionaliosios muzikos meno reiškinys, apimantis beveik visus Šiaulių apskrities rajonus: Baisogalą, Kelmę, Kurtuvėnus, Raseinius, Šiluvą, Šeduvą ir žinoma, Tytuvėnus. Gražiausiose Šiaulių regionų erdvėse atlikėjai iš Lietuvos ir viso pasaulio surengs vienuolika skirtingo pobūdžio pasirodymų, tarp kurių džiazo, poezijos ir naujojo cirko vakarai.

Tytuvėnų festivalį pradės kamerinis orkestras „Rygos Sinfonietta“ (nuotr.) ir Lietuvoje antrą dešimtmetį gyvenanti bei kurianti latvių solistė sopranas G.Gelgotė kartu su festivalio meno vadovu dirigentu R.Šerveniku.<br>R.Hofmanio nuotr.
Tytuvėnų festivalį pradės kamerinis orkestras „Rygos Sinfonietta“ (nuotr.) ir Lietuvoje antrą dešimtmetį gyvenanti bei kurianti latvių solistė sopranas G.Gelgotė kartu su festivalio meno vadovu dirigentu R.Šerveniku.<br>R.Hofmanio nuotr.
Tytuvėnų festivalį pradės kamerinis orkestras „Rygos Sinfonietta“ ir Lietuvoje antrą dešimtmetį gyvenanti bei kurianti latvių solistė sopranas G.Gelgotė (nuotr.) kartu su festivalio meno vadovu dirigentu R.Šerveniku.
Tytuvėnų festivalį pradės kamerinis orkestras „Rygos Sinfonietta“ ir Lietuvoje antrą dešimtmetį gyvenanti bei kurianti latvių solistė sopranas G.Gelgotė (nuotr.) kartu su festivalio meno vadovu dirigentu R.Šerveniku.
Daugiau nuotraukų (2)

Lrytas.lt

Jun 21, 2024, 1:53 PM

Tradicija tapęs festivalis, kaip ir kasmet, kvies klausytojus pasinerti į muzikos ir meno pasaulį, pažinti išskirtinius Šiaulių krašto paveldo objektus bei pasimėgauti kuriama meno ir gamtos sinergija.

Aukšta muzikos kokybė, estetinis išorinio ir vidinio pasaulių realijų pristatymas scenoje bei esminiai kriterijai, puoselėjantys festivalio tikrąsias vertybes, atsispindės ir šių metų programoje, kurioje gausu tarptautinį pripažinimą pelniusių talentų, debiutų ir aktualių temų.

Viena jų – festivalis trečius metus nelieka abejingas pasaulį sukrėtusiam karui Ukrainoje. Siekiant išreikšti solidarumą su karą tebeišgyvenančia šalimi festivalio pabaigos koncerte rugpjūčio 18 d. Tytuvėnų švč.Mergelės Marijos Angelų Karalienės bažnyčioje kartu su Lietuvos valstybiniu simfoniniu orkestru pasirodys sopranas Leila Sherzai. Iš Ukrainos kilusiai, Danijos karalystėje gyvenančiai solistei tai bus pirmasis pasirodymas Lietuvos scenoje.

Debiutu prasidės ir festivalio atidarymo koncertas. Birželio 29 d. 16 val. Kelmės švč.Mergelės Marijos ėmimo į dangų bažnyčioje į festivalio sceną pirmą kartą žengs daugybę apdovanojimų, tarp jų ir „Grammy“, pelnęs, vienu geriausių Baltijos kraštų kameriniu orkestru laikomas „Rygos Sinfonietta“ (vad. Normundas Šne) ir Lietuvoje antrą dešimtmetį gyvenanti bei kurianti Latvijos solistė sopranas Gunta Gelgotė kartu su festivalio meno vadovu dirigentu Robertu Šerveniku.

Festivalio atidarymo nuotaikas liepos 6 d. išlaikys tarptautinis senosios muzikos ansamblis „Canto Fiorito“ klausytojams įteikdamas pirmąją vasaros muzikos dovaną – nemokamą festivalio koncertą. Ansamblis Šeduvos šv.Kryžiaus Atradimo bažnyčioje atliks didžiojo Vazų dvaro muzikos meistro Tarquinio Merula kūrinius.

Liepos 7 d. aktorė Dalia Michelevičiūtė kunigui ir poetui Ričardui Mikutavičiui dedikuotame renginyje savo balsu ves klausytojus poezijos takais. Aktorė neslepia, kad gyventi ją įkvepia tikėjimas. „Be mišių diena prarastų savo svarbiausią dėmenį“, – teigia ji, o rojų menininkė atranda „sakramentuose ir nuolankių žmonių akyse, tyliuose pasikalbėjimuose su tais, kuriems visur ir visada gali sakyti tiesą“.

Tikėjimo tema bus plėtojama ir liepos 13 d. Lietuvos kompozitoriaus ir pedagogo Giedriaus Kuprevičiaus 80-mečiui skirtame koncerte, kuriame skambės Kauno miesto simfoninio orkestro, Kauno valstybinio choro ir solistų Gintarės Ramanauskaitės (sopranas), Klaudijaus Zajančkausko (tenoras) ir Iljos Plotnikovo (bosas) atliekamos jubiliato ir austrų kompozitoriaus F.Schuberto mišios. Šis koncertas – tai antroji festivalio dovana jo klausytojams.

Greta festivalio debiutantų koncertuose skambins ir gerai Lietuvos bei pasaulio publikai žinomi muzikai. Vieni jų – į festivalį sugrįžtantys sopranas Ona Kolobovaitė ir pianistas Justas Šervenikas, kurie šiais metais kartu su britų violončelininku Thomu Collingwoodu kvies klausytojus į Baisogalos dvarą, kuriame liepos 14 dieną vyks „Muzikinių nėrinių“ popietė.

Liepos 20–21 dienomis festivalis kvies į fortepijono muzikos savaitgalį Tytuvėnuose. Šeštadienį Tytuvėnų švč.Mergelės Marijos Angelų Karalienės bažnyčioje Europos klasikinės muzikos kūrėjų interpretacijas atliks jaunasis pianistas, tarptautinių konkursų laimėtojas, kritikų liaupsinamas Rokas Valuntonis, o sekmadienį – amerikiečių pianistas Andrew Brownellas.

Kritikai atkreipia dėmesį į A.Brownello koncertinių programų kūrybingumą, išbaigtumą ir interpretaciją. Dienraštis „The Oregonian“ rašė, kad A.Brownellas „savo protu daro įspūdį tiek pat, kiek ir rankomis“. Pianistas specialiai šiam festivaliui į programą įtraukė Mikalojaus Konstantino Čiurlionio kūrynius.

Liepos 27 d. Lietuvos džiazo puoselėtojas, atlikėjas ir pedagogas, pianistas Egidijus Buožis Baisiogalos dvare ves klausytojus savų kompozicijų garsais. 2015 m. E.Buožis taip pat pateko į Guinnesso rekordų knygą už ilgiausios spontaniškos džiazo kompozicijos (72 minučių) atlikimą pasaulyje.

Rugpjūčio 4 d. festivalyje pasirodymą surengs Cronopio klounas – Mariano Gedwillo iš Argentinos. Kaip sako pats menininkas, Cronopio klounas atkeliauja pas tuos, kurie linkę juoktis, pamatyti ir atspindėti pasaulį kitų akimis.

Rugpjūčio 10 d. valstybinis Šiaulių kamerinis choras „Polifonija“ atliks Lietuvių kompozitorių muziką. 50-ąjį jubiliejų greitai minėsiantis choras nuolat koncertuoja įvairiose pasaulio šalyse, bendradarbiauja su Lietuvos bei užsienio profesionalais, dalyvauja įvairiuose muzikos festivaliuose Lietuvoje bei užsienyje, taip skleisdamas lietuviškos chorinės muzikos žavesį. Festivalio pabaigos koncerte rugpjūčio 18 d. skambės žymiausi didžiųjų klasikų kūriniai balsui ir orkestrui.

Išsamią XXI Tarptautinio Tytuvėnų vasaros festivalio renginių, kurie vyks birželio 29–rugpjūčio 18 dienomis, programą rasite oficialioje festivalio svetainėje www.tytuvenaifestival.lt ir socialiniuose tinkluose. Festivalio bilietus platina www.bilietai.lt

FESTIVALIO PROGRAMA

06.29 16:00 Kelmės švč.Mergelės Marijos ėmimo į dangų bažnyčia FESTIVALIO PRADŽIOS KONCERTAS

Orkestras „Sinfonietta Riga“ (Latvija), Gunta Gelgotė (sopranas), Robertas Šervenikas (dirigentas).

07.06 20:00 Šeduvos šv.Kryžiaus Atradimo bažnyčia

„DIDYSIS VAZŲ DINASTIJOS MUZIKOS MEISTRAS TARQUINIO MERULA“

Tarptautinis senosios muzikos ansamblis „Canto Fiorito“: Renata Dubinskaitė (mecosopranas), Josue Melendezas (kornetas), Davide Pozzi (klavesinas), Rodrigo Calveyra (kornetas, išilginė fleita).

Festivalio dovana – nemokamas koncertas.

07.07 15:00 Tytuvėnų švč.Mergelės Marijos Angelų Karalienės bažnyčia

„POEZIJA PO BAŽNYČIOS SKLIAUTAIS“ Pro memoria kunigui Ričardui Mikutavičiui.

Aktorė Dalia Michelevičiūtė.

07.13 18:00 Šiluvos švč.Mergelė Marijos Gimimo bazilika

„GIEDRIUI KUPREVIČIUI – 80“

Kauno miesto simfoninis orkestras, Kauno valstybinis choras, Gintarė Ramanauskaitė (sopranas), Klaudijus Zajančkauskas (tenoras), Ilja Plotnikovas (bosas), Robertas Šervenikas (dirigentas).

Festivalio dovana – nemokamas koncertas.

07.14 15:00 Baisogalos dvaras

„MUZIKINIAI NĖRINIAI“

Ona Kolobovaitė (sopranas), Justas Šervenikas (fortepijonas), Thomas Collingwoodas (violončelė, Jungtinė Karalystė).

07.20 18:00 Tytuvėnų švč.Mergelės Marijos Angelų Karalienės bažnyčia

FORTEPIJONO MUZIKOS SAVAITGALIS TYTUVĖNUOSE – SKAMBINA ROKAS VALUNTONIS

07.21 15:00 Tytuvėnų švč.Mergelės Marijos Angelų Karalienės bažnyčia

FORTEPIJONO MUZIKOS SAVAITGALIS TYTUVĖNUOSE – SKAMBINA ANDREW BROWNELLAS (JAV)

07.27 15:00 Baisogalos dvaras

„DŽIAZAS DVARE“ PIANISTO EGIDIJAUS BUOŽIO DŽIAZO REČITALIS

08.04 15:00 Kurtuvėnų dvaro ratinė

„PACHAMAMO“ KLOUNAS CRONOPIO

Mariano Gedwillo (Argentina)

08.10 17:00 Raseinių švč.Mergelės Marijos ėmimo į dangų bažnyčia

VALSTYBINIS CHORAS „POLIFONIJA“

08.18 16:00 Tytuvėnų švč.Mergelės Marijos Angelų Karalienės bažnyčia

„FESTIVALIO PABAIGOS KONCERTAS“

Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras, Leila Sherzai (sopranas, Ukraina), Robertas Šervenikas (dirigentas)

Norėdami komentuoti turite prisijungti.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.