Greta solinės programos, kurioje pianistas interpretavo Fryderyko Chopino kūrinius, skambėjo XIX a. pabaigos – XX a. pradžios mažai Lietuvoje žinomų autorių kamerinė muzika. Leipcige muzikų šeimoje gimęs Julius Röntgenas mokėsi pas Carlą Reineckę (kaip ir Čiurlionis!), pas vieną artimiausių Franzo Schuberto draugų Franzą Lachnerį. Vėliau persikėlęs į Amsterdamą Röntgenas buvo vienas Amsterdamo konservatorijos ir visame pasaulyje iki šiol garsaus „Concertgebouw“ orkestro įkūrėjų.
Vengras Ernö Dohnányi laikomas vienu iš didžiausią įtaką XX a. Vengrijos muzikiniam gyvenimui padariusių pianistų. Autorius pats atliko daugelį savo kūrinių, taip pat ir šiame koncerte skambėjusį Fortepijoninį kvintetą Nr. 2, op. 26, sukurtą prasidėjus Pirmajam pasauliniam karui, kupiną ne tik melodingumo, lyrikos, bet ir dramatizmo bei rezignacijos, kurią prasklaido elegantiško vėlyvojo Vienos valso dvasia
Ignas Maknickas yra daugelio konkursų laureatas, tarp jų – XIX Fryderyko Chopino konkurso jaunimui Šafarnijoje, XX konkurso „Jaunasis virtuozas“ Zagrebe, Orhuso pianistų konkurso ir kt.; 2023 m. laimėjo „Young Classical Artists Trust“ tarptautinę perklausą, 2024 m. tapo Karališkosios užjūrio lygos metinio muzikos konkurso klavišinių instrumentų apdovanojimo nugalėtoju, debiutavo BBC „Radio 3“ laidoje „In Tune“ su Seanu Raferty.
I. Maknickas yra koncertavęs su daugeliu orkestrų, tarp jų Orhuso, Indianos valstijos Bliumingtono simfoniniais, Lietuvos nacionaliniu simfoniniu, Londono Mozarto orkestru. Rečitalius skambino tokiose prestižinėse salėse kaip „Wigmore Hall“ ir „Steinway Hall“ Londone, „Auditorium du Louvre“ Paryžiuje, „Charlottenborg Festival Hall“ Kopenhagoje, Lietuvos nacionalinėje filharmonijoje Vilniuje.