Naujajame Seime - 26 milijonieriai

Į naująjį Seimą, pagal

Iš būsimo Seimo didžiausias turtais gali pasigirti Darbo partijos lyderis V. Uspaskichas.<br>M. Kulbis
Iš būsimo Seimo didžiausias turtais gali pasigirti Darbo partijos lyderis V. Uspaskichas.<br>M. Kulbis
Daugiau nuotraukų (1)

ELTA ir lrytas.lt inf.

Oct 31, 2012, 3:55 PM, atnaujinta Mar 15, 2018, 6:25 PM

Turtingiausias Seimo narys - Darbo partijos lyderis Viktoras Uspaskichas, kuris privalomo registruoti turto, vertybinių popierių, meno kūrinių ir juvelyrinių dirbinių, piniginių lėšų bei suteiktų paskolų deklaravo už kiek daugiau negu 60 mln. litų.

Toliau Darbo partijos milijonierių sąraše už V. Uspaskicho rikiuojasi dar 7 milijonieriai - Vilniaus savivaldybės tarybos narys, buvęs europarlamentaras Šarūnas Birutis (deklaravo turto už 5,76 mln. litų), Vilniaus vicemeras Jonas Pinskus (2,04 mln.), jo žmona Živilė Pinskuvienė (1,67 mln.), Vydas Gedvilas (1,65 mln.), Kęstutis Daukšys (1,47 mln.), buvęs socialliberalų lyderis Artūras Paulauskas(1,16 mln.), Dangutė Mikutienė (1,06 mln.) ir Sergejus Ursulas (1,05 mln.).

Tarp socialdemokratų milijonierių „pirmauja“ jau ne kartą į Seimą rinktas Bronius Bradauskas, kurio turtas vertinamas 24,91 mln. litų. Už jo rikiuojasi Darius Petrošius (1,65 mln.), Arvydas Mockus (1,35 mln.), Artūras Skardžius (1,23 mln.), Marija Aušrinė Pavilionienė (1,19 mln.), Vilija Blinkevičiūtė (1,17 mln.), Vytenis Povilas Andriukaitis (1,17 mln.) ir Giedrė Purvaneckienė (1,09 mln.).

Keturi milijonieriai - Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų sąraše. Tai - žemės ūkio ministras Kazys Starkevičius, deklaravęs turto už 1,60 mln. litų, operos solistas Vytautas Juozapaitis (1,16 mln.), Mantas Adomėnas (1,01 mln.) ir Rokas Žilinskas (1 mln.).

Tris milijonierius į Seimą deleguoja „Tvarka ir teisingumas“. Tai - Kęstutis Bartkevičius, deklaravęs turto už 2,01 mln. litų, Kęstas Komskis (1,40 mln.) ir Vytautas Kamblevičius (1,27 mln.).

Į Seimą išrinkti ir du Liberalų sąjūdžiui priklausantys milijonieriai - Kęstutis Glaveckas, deklaravęs turto už 3,69 mln. litų, ir Eugenijus Gentvilas, deklaravęs turto už 1,01 mln. litų.

Vienas milijonierius į Seimą pateko kaip „Drąsos kelio“ sąrašo narys - Valdas Vasiliauskas, kurio turtas vertinamas 1,48 mln. litų.

Vienmandatėse apygardose išrinkti 9 milijonieriai - penki socialdemokratai (V. P. Andriukaitis - Žirmūnų apygardoje, B. Bradauskas - Kaišiadorių-Elektrėnų, A. Mockus - Saulės, D. Petrošius - Tauragės, A. Skardžius - Šilutės-Pagėgių), du „darbiečiai“ (Š. Birutis - Ignalinos-Švenčionių ir S. Ursulas - Naujosios Vilnios), vienas konservatorius (K. Starkevičius - Pramonės) ir vienas „tvarkietis“ (K. Bartkevičius - Mažeikių).

Likę milijonieriai į Seimą pateko per partijų sąrašus daugiamandatėje apygardoje.

2011 m. daugiausia pajamų gavę VRK pateiktoje deklaracijoje nurodė B. Bradauskas (2,97 mln. litų), V. Uspaskichas (1,65 mln. litų) ir K. Daukšys (1,05 mln. litų).

Beveik visų likusių milijonierių metinės pajamos svyruoja nuo 25,8 tūkst. litų (D. Petrošiaus) iki 329,8 tūkst. litų (V. Blinkevičiūtės). Išskirtinė - tik „darbietė“ Ž. Pinskuvienė, kuri nurodė, kad per metus gavo tik 4,9 tūkst. litų pajamų.

Paklaustas, ar neįžvelgia pajamų slėpimo kai kurių Darbo partijos narių deklaruotose itin mažose pajamų sumose, V. Uspaskichas yra sakęs, kad galbūt didžiąją dalį jų pajamų sudaro dividendai.

„Gal žmonės bando daryti ir gauti dividendus, jei turi savo įmones. Reikia žiūrėti. Aš galiu sau pasidaryti nedidelį atlyginimą, bet gauti per dividendus. Paprastas dalykas“, - praėjusią savaitę teigė V. Uspaskichas.

Didžiausią pajamų mokesčio sumą 2011 m. valstybei sumokėjo B. Bradauskas - 574,6 tūkst. litų. Daugumos būsimų Seimo milijonierių - 21 iš 26 - per metus sumokėtas pajamų mokestis svyruoja nuo 2,6 tūkst. litų (A. Paulausko) iki 40,4 tūkst. litų (V. Vasiliausko).

Pajamų mokesčio 2011 m. Lietuvos valstybei nemokėjusios nurodo Ž. Pinskuvienė ir europarlamentarė V. Blinkevičiūtė. Tik 907 litus pajamų mokesčio sumokėjo S. Ursulas, nors jo deklaruotos metinės pajamos - 292 tūkst. litų. V. Uspaskicho deklaruota metinė pajamų mokesčio suma irgi nėra itin didelė - 6,9 tūkst. litų.

UAB „Lrytas“,
Gedimino 12A, LT-01103, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus webmaster@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2023 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.