Dėl Seimo rinkimų rezultatų teisėtumo parlamentarai nutarė kreiptis į KT (papildyta)

Dėl Seimo rinkimų rezultatų teisėtumo Seimas nutarė su paklausimu kreiptis į Konstitucinį Teismą (KT).

Prezidentė D. Grybauskaitė jau pareiškė, kad dėl Seimo rinkimų rezultatų trečiadienį kreipsis į Konstitucinį Teismą.<br>D. Umbraso nuotrauka iš archyvo
Prezidentė D. Grybauskaitė jau pareiškė, kad dėl Seimo rinkimų rezultatų trečiadienį kreipsis į Konstitucinį Teismą.<br>D. Umbraso nuotrauka iš archyvo
Daugiau nuotraukų (1)

BNS ir lrytas.lt inf.

2012-11-06 16:01, atnaujinta 2018-03-15 16:07

Už tokį parlamentaro Gintaro Songailos siūlymą antradienį balsavo 62 Seimo nariai, prieš buvo 11, susilaikė 19 parlamentarų.

KT parlamentarai nutarė pasiteirauti, ar per 2012 metų Seimo rinkimus spalio 14 d. daugiamandatėje apygardoje nebuvo pažeistos Seimo rinkimų įstatymo kai kurios nuostatos, įtvirtinančios slapto balsavimo principą ir demokratines rinkimų procedūras, kurių laikymasis yra būtinas rinkimų rezultatų pripažinimui legitimiais ir teisėtais.

Seimo nariai norėtų sužinoti, "ar šiurkštūs Seimo rinkimų įstatymo pažeidimai leido Vyriausiajai rinkimų komisijai nustatyti esminius rinkimų rezultatus (rinkėjų balsų skaičių) daugiamandatėje rinkimų apygardoje daugiau kaip vieno mandato tikslumu".

Nutarime taip pat klausiama, ar per Seimo rinkimus spalio 14 d. vienmandatėse Šilutės-Pagėgių (Nr.32), Biržų-Kupiškio (Nr.48), Širvintų-Vilniaus (Nr.55), Vilniaus-Trakų (Nr.57), Kaišiadorių-Elektrėnų (Nr. 59), Jurbarko (Nr.62) bei kitose vienmandatėse apygardose, kur buvo nustatyti daugybinio balsų pirkimo faktai, nebuvo pažeistos Seimo rinkimų įstatymo nuostatos, įtvirtinančios slapto balsavimo principą ir demokratines rinkimų procedūras, kurių laikymasis yra būtinas rinkimų rezultatų pripažinimui legitimiais ir teisėtais.

KT klausiama, ar šiurkštūs Seimo rinkimų įstatymo pažeidimai šiose vienmandatėse apygardose leido Vyriausiajai rinkimų komisijai tiksliai nustatyti visus kandidatus, patekusius į Seimo rinkimų antrąjį turą.

Antradienį D. Grybauskaitė pareiškė, jog trečiadienį kreipsis į Konstitucinį Teismą dėl galimų pažeidimų per antrąjį Seimo rinkimų turą.

"Kadangi paskelbus galutinius Seimo rinkimų rezultatus gauta daug skundų dėl jų teisėtumo bei galimų Seimo rinkimų įstatymo pažeidimų. Taip pat gauta daug prašymų kreiptis į Konstitucinį Teismą išaiškinimo, ar nepažeistas Seimo rinkimų įstatymas daugiamandatėje rinkimų apygardoje, taip pat keliose vienmandatėse, todėl Prezidentė trečiadienį kreipsis į Konstitucinį Teismą išvados. Ir kol nebus galutinio Seimo rinkimų įvertinimo Konstituciniame Teisme, šalies vadovė nevertins jokių koalicijų sudarymo galimybių", - antradienį Prezidentės poziciją pristatė šalies vadovė atstovė spaudai Daiva Ulbinaitė.

UAB „Lrytas“,
Gedimino 12A, LT-01103, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus webmaster@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2023 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.