O besikeičiant moraliniam Lietuvos gyvenimo kompasui, kokia lieka moralinio bažnyčios autoriteto svarba? Ar Katalikų bažnyčia yra beviltiškai sustabarėjusi, atsilikusi nuo dabartinio gyvenimo tempo ir nugrimzdusi į vidines intrigas ir skandalus, kuriuos su malonumu viešina populiarioji žiniasklaida. Ar vis dėlto ji lieka ir liks nedūžtančia moralės ir paguodos uola?
Tad LRT televizijos nacionalinių debatų laida „Tautos aikštė“ klausia:
Ar Katalikų bažnyčia dar gali daryti įtaką Lietuvai?
Mantas Adomėnas, Seimo narys: „TAIP, nes teisė išpažinti įsitikinimus yra viena pamatinių žmogaus teisių, o krikščioniškos vertybės – Europos pamatas“
prof. Andrius Bielskis, filosofas: „NE, nes Bažnyčia yra atskirta nuo valstybės ir dominuojančios bažnyčios politinė įtaka diskriminuotų visus, kurie jai nepriklauso“
Kęstutis Kėvalas, Kauno vyskupas augziliaras: „TAIP, nes Bažnyčios pašaukimas yra mylėti visuomenę“
Aušrinė Marija Pavilionienė, Seimo narė: „NE, nes kišimasis gali būti dogmatiškas, o tada atsiranda diskriminacija.“
Audronė Urbonaitė, dienraščio „Lietuvos rytas“ žurnalistė: „NE, nes Katalikų Bažnyčia bando reguliuoti teisę, o ne moralę.“
dr. Vincentas Vobolevičius, politologas: „TAIP, nes Bažnyčia turi dešimtis kartų daugiau narių nei kitos organizacijos, tad nelogiška tikėtis, kad ji kartais nedarys poveikio visuomenei“
Tokiomis frazėmis prasidės „Tautos aikštė“, o informacinis nacionalinių debatų partneris – portalas lrytas.lt siūlo savo skaitytojams nuspręsti, kuri debatų dalyvio frazė skamba įtikinamiausiai. Balsuokite dešinėje pusėje esančioje apklausoje ir jūsų balsai lems, kokia tvarka prasidės debatai.
Diskutuokite ir komentaruose pateikite savo klausimus debatų dalyviams, kurie gali nuskambėti ir tiesioginiame televizijos eteryje. Nurodykite, kuriam konkrečiam debatų dalyviui adresuojate savo klausimą.
Nacionalinių debatų laida „Tautos aikštė“ – tiesiogiai per LRT televiziją, ketvirtadienį, 21 val. 15 min.