Krokuvos arkivyskupas: „Lenkija padeda Lietuvai atsilaikyti prieš Rytų įtaką“

Lietuvai Lenkija yra partnerė, galinti padėti atsilaikyti prieš Rytų įtaką. Taip apie gerų santykių svarbą tarp kaimyninių šalių sekmadienį kalbėjo Krokuvos arkivyskupas kardinolas Stanislawas Dziwiszas.

Daugiau nuotraukų (1)

BNS ir lrytas.lt inf.

2013-05-05 14:15, atnaujinta 2018-03-07 06:11

„Bažnyčia niekada nepasidalina. Bažnyčia niekada nebuvo padalinta ir buvo vieninga ir Lietuvoje, ir Lenkijoje. Bažnyčia Lenkijoje stengėsi paremti bažnyčią čia, Lietuvoje. Be to, Lenkijoje yra parapijų, kur yra lietuvių tikinčiųjų. Ir Bažnyčia visuomet stengsis išlaikyti vienybę.

Bendradarbiavimas yra mūsų jėga. Lietuvai Lenkija yra reikalinga, kad galėtų pasiremti Vakaruose prieš Rytus. O Lenkijai irgi reikia gerų kaimynų“, - sekmadienį žurnalistams kalbėjo S. Dziwiszas, paklaustas apie Bažnyčios įtaką puoselėjant gerus valstybių santykius.

Kauno arkivyskupas metropolitas Sigitas Tamkevičius pridūrė, kad Lietuvos ir Lenkijos vyriausybės gerų santykių galėtų mokytis iš šių šalių vyskupų, kurių santykiai - itin geri.

Krokuvos arkivyskupas į Kauną atvyko Šv. apaštalų Petro ir Povilo arkikatedros bazilikos 600 metų jubiliejus ir popiežiaus Jono Pauliaus II apsilankymo dvidešimtmečio proga.

S. Dziwiszo teigimu, Popiežiui prieš dvidešimt metų įvykęs vizitas į Baltijos šalis buvo itin svarbus. „Popiežius Jonas Paulius II visada manė, kad kartu su lietuviais turi stengtis dėl nepriklausomybės ir niekada nesutiko su tuo, kad Lietuva, Latvija ir Estija galėtų būti Sovietų sąjungos dalimi“, - teigė S. Dziwiszas.

Jis buvo asmeninis popiežiaus Jono Pauliaus II asmeninis sekretorius. Į Kauną S. Dziwiszas atgabeno popiežiaus Jono Pauliaus II rūbus, kuriuos šis vilkėjo lankydamas Lietuvą.

Krokuvos arkivyskupas Kauno katedroje vadovaus šv. mišioms, kuriose giedos Petro Bingelio vadovaujamas Kauno valstybinis choras.

Kauno arkikatedra istoriniuose šaltiniuose pirmą kartą paminėta 1413 metais, o popiežius joje lankėsi 1993 metais.

UAB „Lrytas“,
Gedimino 12A, LT-01103, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus webmaster@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2023 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.