Teismui nepavyko pradėti nagrinėti R. Adomavičiaus bylos

Teismas nusprendė, kad kitas posėdis vyks rugsėjo 19 dieną.

R. Adomavičių nuo pareigų savivaldybėje teismai nušalino nuo 2012 metų spalio.<br>R. Danisevičius
R. Adomavičių nuo pareigų savivaldybėje teismai nušalino nuo 2012 metų spalio.<br>R. Danisevičius
Daugiau nuotraukų (1)

BNS ir lrytas.lt inf.

Aug 1, 2013, 12:29 PM, atnaujinta Mar 2, 2018, 11:19 AM

Teisėja Virginija Švedienė per posėdį pranešė, kad gautas advokato prašymas, kad jis tuo pat metu dalyvauja kitos bylos nagrinėjime Vilniaus miesto apylinkės teisme.

„Nėra advokato, nagrinėti negalime“, - teismui sakė valstybės kaltintojas prokuroras Linas Kuprusevičius. Jam pritarė ir kaltinamasis R. Adomavičius.

Teismas nusprendė, kad kitas posėdis vyks rugsėjo 19 dieną.

Nuo pareigų nušalintas sostinės 60-metis vicemeras kaltinamas, kad, būdamas Vilniaus miesto savivaldybei priklausančios bendrovės „Vilniaus vandenys“ stebėtojų tarybos nariu, žadėdamas pasinaudoti savo tarnyba, įgaliojimais ir pažintimis, reikalavo ir priėmė didelės vertės kyšį - 40 tūkst. litų. Birželio 10 dieną jo byla dėl kaltinimo prekyba poveikiu nagrinėjimui buvo perduota Vilniaus apygardos teismui.

Dienraščio „Lietuvos rytas“ duomenimis, duoti kyšį R. Adomavičiui Darių Norkų išprovokavo Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT). Pastaroji tai neigia.

„Aš tuo nė kiek neabejoju - tai rodo visa bylos medžiaga. Bylos medžiagoje D. Norkus smulkiai išdėstė, kaip viskas vyko, ko iš prašė, kaip jis viską darė ir kaip vykdė nurodymus. Manau, teismo metu mes viską išgirsime. Neprasidėjus teismui, tikrai nenorėčiau komentuoti jokių detalių, bet jeigu turėsite kantrybės, išgirsite viską aiškiai ir visapusiškai teisingai“, - žurnalistams sakė R. Adomavičius, paklaustas apie viešai skelbtą provokacijos galimybę.

STT pareigūnai tvirtina surinkę pakankamai duomenų, leidžiančių pagrįstai manyti, kad R. Adomavičius nuo 2012 metų birželio mėnesio provokavo bendrovės „Utenos melioracija“ interesams netiesiogiai atstovaujantį buvusį „Vilniaus vandenų“ vadovą D.Norkų jam duoti 40 tūkst. litų kyšį.

Pasak STT, R. Adomavičius už tai pažadėjo paveikti bendrovės „Vilniaus vandenys“ generalinį direktorių, kad „Utenos melioracija“ būtų pripažinta nugalėtoja 9 mln. litų vertės vandentiekio statybos ir renovacijos darbų viešajame pirkime.

R. Adomavičių nuo pareigų savivaldybėje teismai nušalino nuo 2012 metų spalio. Visus teismų sprendimus pratęsti nušalinimą nuo pareigų jis skundė, tačiau visus skundus teismas atmetė.

Pats politikas sako esąs nekaltas. R. Adomavičius yra aiškinęs, kad stambi grynųjų suma, kurią STT rado jo rankinėje, buvo jo asmeninės lėšos, skirtos Seimo rinkimų kampanijai.

D. Norkus yra nuteistas kitoje byloje. Vasario 1 dieną Vilniaus apygardos teismas atmetė už kyšininkavimą nuteistų buvusių bendrovės ''Vilniaus vandenys“ vadovų D. Norkaus ir Nerijaus Laurinaičio bei jų advokatų apeliacinius skundus. Atmetus skundus, nuosprendis įsiteisėjo.

Nuosprendžiu abiem nuteistiesiems skirta vienerių metų laisvės atėmimo bausmė, jos vykdymą atidedant trejiems metams. Abu kaltinamieji turės sumokėti po 20 minimalaus gyvenimo lygio (MGL) dydžio, arba 2,6 tūkst. litų įmoką į Nukentėjusiųjų nuo nusikaltimų asmenų fondą.

D. Norkus buvo bendrovės „Vilniaus vandenys“ generalinis direktorius, jo pareigybė prilyginta valstybės tarnautojo pareigoms. N. Laurinaitis taip pat buvo valstybės tarnautojui prilygintas asmuo - „Vilniaus vandenų“ pardavimo ir rinkodaros direktorius.

Bylos duomenimis, veikdami bendrininkų grupėje, D. Norkus ir N. Laurinaitis 2010 metų vasarį kavinėje iš bendrovės „Komsetas“ komercijos direktoriaus P.K. pareikalavo 16 tūkst. litų kyšio už tai, kad „Vilniaus vandenys“ pasirašytų su šia bendrove serverinės virtualizavimo paslaugų sutartį. Pusė šios sumos turėjo būti perduota iki sutarties pasirašymo.

Po kurio laiko N. Laurinaitis paėmė 8 tūkst. litų. 2010 metų vasario 18 dieną N.Laurinaitis pareikalavo iš P.K. papildomų 4 tūkst. litų. Kitą dieną N.Laurinaitis perdavė D.Norkui iš P.K. pusę gautų pinigų (4 tūkst. litų) ir jį informavo apie papildomai pareikalautus 4 tūkst. litų. Bendrininkai nutarė, kad toks kyšio dydis pakankamas.

Po kurio laiko N. Laurinaitis susitiko su P.K. ir pareikalavo, kad dalis kyšio būtų perduota ne pinigais, bet jam ir dar vienam asmeniui nuperkant poilsinę kelionę į Egiptą.

Tokiu būdu 2010 metų vasario 23 dieną sumokėti 3838 litai už N. Laurinaičio ir kartu su juo vykusios J.J. poilsinę kelionę į viešbutį „Coral Sea Holiday“ Šarm El-Šeikho mieste Egipte. Teisme apklausiami kaltinamieji kaltės nepripažino.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.