D. Grybauskaitė: „Paviešinti diplomatų pokalbiai - prieš Lietuvą nukreipta provokacija“

Visi pokalbių įrašai subtitruoti anglų kalba.

Šalies vadovės manymu, tas įvykis yra ir gera pamoka bei paskata labiau pasitempti Lietuvos diplomatinei tarnybai.<br>ELTA
Šalies vadovės manymu, tas įvykis yra ir gera pamoka bei paskata labiau pasitempti Lietuvos diplomatinei tarnybai.<br>ELTA
Daugiau nuotraukų (1)

BNS ir lrytas.lt inf.

Aug 4, 2013, 3:10 PM, atnaujinta Mar 2, 2018, 4:15 AM

Šalies vadovės manymu, tai kartu yra ir gera pamoka bei paskata labiau pasitempti Lietuvos diplomatinei tarnybai.

„Aš vertinčiau dvejopai šia situaciją. Vertinčiau pirmiausia kaip provokaciją, ta prasme, kad pasirodė viešoje erdvėje pokalbiai, kurie nebuvo vieši. Tai iš tiesų provokacija prieš Lietuvą ir prieš mus, kaip pirmininkaujančią ES valstybę, kuri rengia Rytų partnerystės susitikimą, o joje (Rytų partnerystės programoje. - Red.) kaip tik dalyvauja viena iš valstybių, kuri buvo ten aptariama“, - žurnalistams sekmadienį Telšiuose kalbėjo šalies vadovė.

D. Grybauskaitė teigė, jog pats paviešintų pokalbių turinys - labai neprofesionalus.

„O iš kitos pusės šiuos pokalbius vertinčiau kaip labai neprofesionalius ir kaip diplomatinės tarnybos nebrandumą. Jei nebūtų tokio turinio, tai nebūtų galima ir provokuoti. Manyčiau, kad tai bus labai gera pamoka visai tarnybai truputį pasitempti, neatsipalaiduoti, kaip matėme iš pokalbių“, - sakė D. Grybauskaitė.

Užsienio reikalų ministerija penktadienį patvirtino gavusi Lietuvos ambasadoriaus Azerbaidžane Artūro Žurausko prašymą atšaukti jį iš pareigų. Dėl URM atliekamo tyrimo į Lietuvą iškviestas ir ambasadorius Vengrijoje Renatas Juška.

Liepos 8 dieną svetainėje youtube.com paviešinti trijų pokalbių telefonu įrašai (iš viso 4 įrašų dalys), kuriuose, kaip nurodoma, figūruoja Lietuvos diplomatai: R. Juška, A. Žurauskas, taip pat Užsienio reikalų ministerijos Rytų partnerystės politikos departamento direktoriaus pavaduotojas Zenonas Kumetaitis ir Lietuvos URM pareigūnas Gediminas Kasputis. Viename pokalbyje ambasadorius A. Žurauskas, kaip nurodoma, kalbasi su verslininku Kęstučiu iš Lietuvos.

Visi pokalbių įrašai subtitruoti anglų kalba.

Viename iš paskelbtų įrašų, kaip nurodoma, ambasadorius Vengrijoje R. Juška su kitu esą URM diplomatu, neformaliai dalijasi pastabomis apie Azerbaidžano ir Armėnijos santykius, asmeninėmis pažiūromis šių šalių konflikto klausimu, azerbaidžaniečių ir armėnų diplomatų suaktyvėjimą Lietuvos institucijoje sprendžiant su jais susijusius klausimus, draugystės su Kalnų Karabachu grupės įkūrimą Seime.

Lietuva pastarąjį pusmetį pirmininkauja ES Tarybai, vienas esminių pirmininkavimo renginių - lapkritį numatomas Rytų partnerystės viršūnių susitikimas. Rytų partnerystės iniciatyva apima dvišalį ir daugiašalį ES bendradarbiavimą su Ukraina, Baltarusija, Gruzija, Azerbaidžanu, Armėnija ir Moldova bei skatina šių Rytų Europos valstybių suartėjimą su ES.

Azerbaidžano ambasadorius Lietuvoje Hasanas Mammadzada internete paviešintus galbūt Lietuvos diplomatų pokalbius sako esant provokacine akcija prieš Azerbaidžaną ir Lietuvą. Kartu jis teigė, jog toks pokalbis - neįmanomas tarp dviejų aukšto lygio diplomatų.

Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius šį incidentą taip pat yra pavadinęs informacine provokacija.

UAB „Lrytas“,
Gedimino 12A, LT-01103, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus webmaster@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2022 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.