Mitinge tūkstantis žmonių reikalavo didinti skurdžiausiųjų pajamas

Ketvirtadienį į mitingą prie

Į mitingą prie Seimo susirinko tūkstantis profesinių sąjungų ir pensininkų atstovų.<br>J.Stacevičiaus nuotr.
Į mitingą prie Seimo susirinko tūkstantis profesinių sąjungų ir pensininkų atstovų.<br>J.Stacevičiaus nuotr.
Daugiau nuotraukų (1)

BNS ir lrytas.lt inf.

Dec 5, 2013, 2:46 PM, atnaujinta Feb 19, 2018, 11:23 PM

Mitingą prie parlamento organizavo Lietuvos profesinių sąjungų konfederacija, Lietuvos profesinė sąjunga „Solidarumas“ bei Lietuvos pagyvenusių žmonių asociacija.

Lyjant lietui, protesto akcijos dalyviai prie Seimo rinkosi nešini plakatais „Žuvis genda nuo galvos“, „Nenoriu pašalpos, noriu algos“, „Norime stabilumo“, „Už pensijų dydžių atstatymą“, „Mažinti darbo jėgos apmokestinimą“, „Už naujų darbo vietų kūrimą“, „Reikalaujame darbų, o ne kalbų“.

Lietuvos profesinių sąjungų konfederacijos pirmininkas Artūras Černiauskas sakė, kad atlyginimų kėlimas Lietuvoje vyksta ne nuo to galo - pinigai pirmiau pasieks gaunančius didesnes pajamas.

„Kai kam darbo užmokestis padidėjo, jie jau suprato, kad krizė pasibaigė, bet eiliniams žmonėms, kurie gauna mažiausias pajamas, darbo užmokestis nesikeitė. Mūsų nuomone, visgi turėtų būti pirma pasižiūrima į tuos žmones, kurie gauna mažiausiais pajamas, jiems turėtų didėti, o paskui sprendžiami aukščiausių sluoksnių darbo užmokesčiai“, - protesto akcijoje sakė A.Černiauskas.

„Mes ne prieš tai, kad didėja darbo užmokestis, bet mes norėtume, kad socialinė atskirtis mažėtų“, - pabrėžė jis.

Pensininkė Genutė sakė, kad pensija, jos nuomone, turėtų būti bent tūkstantis litų.

„Mums sulaikė pensiją ir prašau - negrąžina. Jie sau dėl Konstitucinio Teismo prašau, ką padarė - sau pasiėmė, o mes vargšai likome“, - dėstė ji.

Pensininkas Viktoras sakė, kad, jo nuomone, sunkiausiai šiuo metu Lietuvoje verčiasi vaikus auginančios šeimos, kurios neturi darbo, todėl valdžia labiausiai turėtų galvoti apie darbo vietų kūrimą.

„Aš turiu savo nuomonę tuo klausimu. Dar pensininkams ne tokia didelė bėda, bet kas turi du vaikus ir neturi darbo - va tiems tai bėda“, - svarstė jis.

Socialinės paramos centro profesinės sąjungos pirmininkė Irena Strakovska savo ruožtu guodėsi, kad socialiniai darbuotojai gauna pašalpos dydžio atlyginimus.

„Mes kreipėmės į socialinių reikalų komiteto pirmininkę, kalbėjome, mus išklausė, pasakė, kad supranta, užjaučia, ir žadėjo padėti. Bet jokių veiksmų nėra. Ir mes tiesiog esame labai nusivylę“, - sakė ji.

Protesto akcijoje reikalauta didinti minimalią mėnesinę algą iki 1200 litų, atstatyti bazinius dydžius valstybės tarnautojams ir biudžetininkams, grąžinti buvusią nedarbingumo pašalpų mokėjimo tvarką ir už sirgtą laiką mokėti ne mažiau, kaip 80 proc. darbo užmokesčio, parengti nusavintų pensijų grąžinimo tvarką ir kuo skubiau jas grąžinti, atstatyti neatstatytas pensijas.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.