Teismas atmetė skundą dėl „PBK Lithuania“ programos apribojimo

Vilniaus apygardos administracinis teismas (VAAT) antradienį paskelbė, kad Lietuvos radijo ir

Daugiau nuotraukų (1)

BNS ir lrytas.lt inf.

May 20, 2014, 4:35 PM, atnaujinta Feb 13, 2018, 5:31 PM

Su prašymu panaikinti Lietuvos radijo ir televizijos komisijos (LRTK) 2013 metų spalio 9-osios sprendimą stabdyti televizijos „PBK Lithuania“ retransliavimą Lietuvoje kreipėsi šiam kanalui atstovaujanti bendrovė BMA LT.

VAAT atmetė bendrovės BMA LT skundą kaip nepagrįstą, nurodydamas, kad „pareiškėja nėra Lietuvos teritorijoje veikianti televizijos programų retransliuotoja“.

VAAT nurodė, kad LRTK sprendimas nepažeidė nei BMA LT, nei Latvijos bendrovės „Pirmais Baltijas Kanals“ teisių, nes sprendimas buvo skirtas tik Lietuvos rinkoje veikiantiems televizijos programų retransliuotojams.

Teismas pažymėjo, kad abi bendrovės nėra Lietuvoje veikiantys retransliuotojai, o tik jų tarpininkai, todėl neturi teisės skųsti komisijos sprendimo.

LRTK sprendimu, kurį sankcionavo ir dabartinę bylą nagrinėjantis VAAT, dalies laidų, parengtų ne Europos Sąjungoje, retransliacija Lietuvoje pernai buvo sustabdyta trims mėnesiams. Dabar šio kanalo transliacija Lietuvoje atnaujinta.

„Yra bent du kolektyviniai ir dar du individualūs skundai, kuriuos apygardos teismas neseniai gavo (...). Tikėtina, kad ir ši byla gali tęstis, nes, drįsčiau manyti, jog toms jėgoms, kurios atstovauja kitai pusei, gali būti nepriimtinas teismo sprendimas arba mūsų žingsniai riboti prieš valstybę ir jos piliečius nukreiptą propagandą“, – sakė jis. 

Į VAAT dėl kanalų „NTV Mir“ ir „RTR planeta“ transliacijų apribojimo prieš kelias savaites kreipėsi grupė retransliuotojų. Jie reikalauja pakeisti komisijos sprendimą, t. y. visiškai apriboti retransliacijas, motyvuodami, kad neturi techninių galimybių ir pajėgumų atskirti, kurios laidos yra pagamintos Europos Sąjungoje, kurios – už jos ribų. 

Praėjusią savaitę skundus teismui įteikė ir Lietuvoje veikiantys retransliuotojai INIT bei „Nubo.TV". Pirmasis prašo pripažinti neteisėtais ir visiškai panaikinti LRTK sprendimus dėl abiejų kanalų apribojimo, antrasis – dėl „NTV Mir“. 

LRTK sprendimas priimtas įvertinus 2013 metų spalio 4 dieną rodytos laidos „Žmogus ir įstatymas“ apie 1991 metų sausio 13 dienos įvykius turinį bei atsižvelgus į ekspertų išvadas. Komisija konstatavo, kad buvo pažeistas Visuomenės informavimo įstatymas, nes laidoje paskelbta tautinę nesantaiką kurstanti, tikrovės neatitinkanti informacija apie Sovietų Sąjungos agresijos prieš Lietuvą faktą, jos metu įvykdytus sunkius nusikaltimus, paniekinus kovotojų už Lietuvos laisvę atminimą

Komisija konstatavo, kad programos „Žmogus ir įstatymas“ dalyviai pateikė dezinformaciją apie tai, kad 1991-ųjų sausio 13-osios naktį niekas iš karių nešaudė į Lietuvos žmones, kad nebuvo nė vienos aukos, kurios mirties priežastis būtų buvę SSRS armijos veiksmai, kad į taikius žmones šaudė snaiperiai nuo namų stogų, etc.

BMA LT tvirtina, kad šioje laidoje Visuomenės informavimo įstatymo nuostatos nebuvo pažeistos, todėl LRTK sprendimas yra neteisėtas, o nustatyta sankcija už vienkartinį laidos „Žmogus ir įstatymas“ transliavimą yra „neproporcinga ir diskriminuojanti“.

Holdingui BMA, be kanalo PBK, taip pat priklauso 1 Baltijos muzikinis kanalas, „Ren TV Baltija“, „NTV Mir Baltic“.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus webmaster@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2023 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.