Auditoriai: URM pasišvaistė pirmininkavimo pinigais

Samdydama papildomus darbuotojus

Lietuva pradeda pirmininkavimą.<br>T.Bauro nuotr.
Lietuva pradeda pirmininkavimą.<br>T.Bauro nuotr.
Daugiau nuotraukų (1)

BNS ir lrytas.lt inf.

Sep 3, 2014, 11:50 AM, atnaujinta Jan 29, 2018, 12:56 AM

Valstybės kontrolės išvadoje pažymima, kad netgi ne visi papildomi darbuotojai, ryšio pareigūnai, kuriems mokėtas fiksuotas mėnesinis darbo užmokestis, buvo kviečiami dirbti ir lankyti instruktažus. 

Komentuodama valstybės kontrolės išvadas ministerija teigė, jog Lietuvos pirmininkavimo ES Tarybai aukšto lygio susitikimų laikinieji darbuotojai - ryšio pareigūnai, lydintys delegacijas - buvo pasitelkti atsižvelgiant į anksčiau pirmininkavusių valstybių patirtį ir į Lietuvos pirmininkavimo poreikius.  

„Aukšto lygio susitikimuose dirbo jau apmokyti ir patirties turintys ryšio pareigūnai, pasirengę darbą pradėti bet kuriuo paros metu visą pirmininkavimo laikotarpį“, - rašoma URM komentare. 

VK pažymi, kad pasirinktas laikinųjų darbuotojų samdymo būdas - per laikinojo įdarbinimo įmonę - nenumatytas teisės aktuose. Iš viso ryšio pareigūnų įdarbinimo paslaugos atsiėjo 1 mln. 194 tūkst. litų. 

Dar ministerija iš kito tiekėjo už 36,6 tūkst. litų nupirko papildomų konsultacijų, kuriomis vadovaudamasi iš laikinojo įdarbinimo įmonės pateiktų pareigūnų atsirinko jai tinkamus asmenis. Dėl šios priežasties pasirinktas ryšio pareigūnų įdarbinimo modelis neužtikrino ekonomiško lėšų naudojimo. 

Ryšio pareigūnams URM sumokėjo 461,7 tūkst. litų darbo užmokesčio, nors ne visi darbuotojai, kuriems mokėtas fiksuotas mėnesinis darbo užmokestis, buvo kviečiami dirbti ir lankyti instruktažus. 

Tikrintojai nustatė 63 atvejus, kai ministerija sumokėjo 69,9 tūkst. litų fiksuoto mėnesinį darbo užmokesčio, nors darbuotojai faktiškai nedirbo. Taip pat nustatyti dar 16 atvejų, kai ministerija sumokėjo 73,4 tūkst. litų mėnesinio fiksuoto darbo užmokesčio, nors darbuotojai nebuvo išdirbę numatyto laiko. 

Auditoriai kritikuoja ministerijos skirtus 302,9 tūkst. litų Europos informacijos centro uždarymui. Pasak VK, Europos informacijos centro uždarymas ir su tuo susijusios išlaidos negalėjo būti finansuojamos biudžeto lėšomis. 

URM padengė Europos Komisijos netinkamomis finansuoti pripažintas centro padarytas 81,2 tūkst. litų išlaidas. Pasak VK, likviduodama šią įstaigą ministerija neužtikrino taupaus valstybės biudžeto lėšų naudojimo. 

Tačiau URM ginasi, kad Europos informacijos centro teisės ir pareigos 2009 metų Vyriausybės nutarimu buvo perduotos ministerijai.

„Ministerija vykdė Vyriausybės prisiimtus įsipareigojimus Europos Komisijai dėl Europos informacijos centro veiklos. Taip pat pagal Vyriausybės nutarimą likvidavo Europos informacijos centrą. Jo likvidavimas buvo finansuojamas URM lėšomis, nes centras negalėjo kaupti jokių lėšų“, - sakoma komentare.

UAB „Lrytas“,
Gedimino 12A, LT-01103, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus webmaster@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2023 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.