Globos įstaigos neskuba įgyti licencijų slaugos paslaugoms

Sveikatos apsaugos ministrė

Daugiau nuotraukų (1)

BNS ir lrytas.lt inf.

Sep 24, 2014, 11:03 AM, atnaujinta Jan 29, 2018, 9:43 PM

Pasak R.Šalaševičiūtės, ministerijai nerimą kelia keli aspektai, susiję su globos namų gyventojų slauga ir gydymu.

„Visų pirma, dėl mums nežinomų priežasčių globos įstaigos neskuba įgyti licencijų, suteikiančių teisę teikti paslaugas, kurias apmokėtų ne socialinė, kuriai įstaigos pavaldžios, o sveikatos sistema. Jeigu visos 447 globos įstaigos, o ne tik 179, kaip yra dabar, turėtų licencijas, neliktų teisinių kliūčių ir globotinių sveikatos priežiūra būtų apmokama iš PSDF“, - teigia ministrė.

Pasak ministerijos pranešimo, teisės aktai numato, kad globos įstaigos, siekdamos įgyvendinti jiems nustatytus veiklos tikslus, įgyja licenciją, suteikiančią teisę teikti slaugos praktikos paslaugas, jose kuriamas Sveikatos priežiūros padalinys, steigiamos slaugytojų ir slaugytojų padėjėjų specialybės.

Tuo metu įvertinti asmens sveikatos būklės pokyčius, prireikus išrašyti receptus vaistams ar siuntimus tyrimams bei specialistų konsultacijoms gali pirminės ambulatorinės asmens sveikatos priežiūros įstaigos gydytojai, prie kurių turėtų būti prisirašę globos namų gyventojai.

Tačiau, R.Šalaševičiūtės teigimu, vis dar yra įstaigų, kuriose gyvenantys senoliai neprirašyti prie šeimos gydytojo.

„Sutinku, kad daugumai globos namų gyventojų dėl sveikatos būklės reikia didesnės priežiūros, manau, jog paslaugų apimtis, medikų krūvius ir kitus niuansus ateityje būtų galima svarstyti, tačiau globos namų gyventojai turi būti prirašyti prie šeimos gydytojo, deja, dažnai tai nėra padaryta“, – pabrėžė ministrė.

SAM žada artimiausiu metu svarstyti, kaip padidinti apmokėjimą globos namų gyventojus prižiūrintiems šeimos gydytojams.

UAB „Lrytas“,
Gedimino 12A, LT-01103, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus webmaster@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2023 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.