Bėglės N. Venckienės nuodėmės – vienoje byloje

Siekdama kuo greičiau sugrąžinti Neringą Venckienę į Lietuvą, Generalinė prokuratūra į JAV teisėsaugos institucijas kreipsis iškart dėl visų nusikalstamų veikų, kuriomis įtariama garsioji bėglė.

Sudaryta speciali grupė, kuri tirs N.Venckienės ir jos bendrininkų veiklą.
Sudaryta speciali grupė, kuri tirs N.Venckienės ir jos bendrininkų veiklą.
Daugiau nuotraukų (1)

Asta Kuznecovaitė

Nov 8, 2014, 12:12 PM, atnaujinta Jan 22, 2018, 12:09 AM

N.Venckienės galimai padaryti nusikaltimai nuo šiol tiriami kaip viena didelė byla.

Generalinė prokuratūra nutarė sujungti keturis ikiteisminius tyrimus, kuriuose N.Venckienei jau yra pareikšti įtarimai arba kuriuose surinkta pakankamai duomenų, kad dviem žmogžudystėmis įtariamo Drąsiaus Kedžio sesuo padarė nusikaltimus, rašo "Lietuvos rytas".

Įtarimų turėtų būti daugiau

Kol kas N.Venckienei yra pareikšta įtarimų pagal dvylika Baudžiamojo kodekso straipsnių.

Šešios jos galimai padarytos nusikalstamos veikos – teismo sprendimo nevykdymas, nepagarba teismui, trukdymas antstolei atlikti savo pareigas, pasipriešinimas policijos pareigūnams, nežymus sveikatos sutrikdymas ir piktnaudžiavimas globėjos pareigomis – buvo tiriamos Šiaulių apygardos prokuratūroje.

Dar šešios – šmeižtas, mirusiojo atminimo paniekinimas, neteisėtas informacijos apie privatų asmens gyvenimą rinkimas, neteisėtas šios informacijos panaudojimas, piktnaudžiavimas tarnyba ir vieši raginimai smurtu pažeisti Lietuvos Respublikos suverenitetą – Kauno apylinkės prokuratūroje.

Netrukus šį sąrašą turėtų papildyti dar bent du įtarimai – dėl mažamečio asmens tvirkinimo (įtarimai jau pareikšti N.Venckienės tėvams Vytautui ir Laimutei Kedžiams) ir daryto poveikio tuomet nukentėjusiąja pripažintai Laimutės Stankūnaitės dukteriai.

Pastarajame tyrime pagrindinė įtariamoji yra Kedžių ir Venckų kaimynė, mergaitės aukle vadinta Olga Girdauskienė.

Dirbs tyrėjų grupė

Kad visas procesas vyktų sparčiau ir tyrimai nesikartotų, sudaryta tyrimo grupė iš Kauno, Šiaulių ir Vilniaus apygardų prokuratūrų prokurorų, Kauno apskrities policijos komisariato Nusikaltimų tyrimo valdybos bei Kauno rajono policijos komisariato Kriminalinės policijos skyriaus tyrėjų.

Sujungus visus tyrimus ir baigus privalomus veiksmus darbo grupė surašys motyvuotą teisinės pagalbos prašymą ir kreipsis į JAV dėl N.Venckienės ekstradicijos.

Planavo vadovauti Lietuvai

Išvadavus L.Stankūnaitės dukterį iš laikinosios globėjos namų pradėjo aiškėti, kokį pragarą jai teko iškęsti.

Sukurpę nebūtos pedofilijos istoriją N.Venckienė su savo tėvais ėmėsi vaiko dresavimo – mergaitei nuolat į galvą buvo kalama, kad ją prievartavo trys pedofilai.

Kai vaikas bandydavo priešintis suaugusiųjų valiai, jam buvo grasinama prievarta, mirtimi, kartais buvo griebiamasi fizinių bausmių.

Pedofilijos burbulu patikėjo ir būrys naivuolių – jie ne tik garbino brolio dukterį esą labai mylinčią N.Venckienę, bet ir tapo jos manipuliacijos aukomis, paklusniai vykdydami kiekvieną tuometės teisėjos nurodymą.

Taip prie Kedžių namų tvoros Garliavoje susibūrę veikėjai netrukus tapo tikrais sekliais, kurie N.Venckienės ir jos tetos Audronės Skučienės nurodymu sekė gaujos vadeivai neįtikusius žmones: Andriaus Ūso, Alberto Milinio, advokatės Loretos Kraujutaitienės šeimas, L.Stankūnaitę, vėliau antstolę Sonatą Vaicekauskienę ir advokatą Gintarą Černiauską.

Į nebaudžiamosios vaidmenį įsijautusi, ją garbinusių žmonių apsupta N.Venckienė jau 2010 metais pasijuto galinti valdyti ne tik „violetinę“ minią, bet ir valstybę.

Kai kurių žinomų politikų paramą jautusi teisėja likus porai metų iki Seimo rinkimų neslėpė savo planų iškovoti parlamente daugumą, sudaryti Vyriausybę, pakeisti ministrus savais žmonėmis, o galiausiai įžengus į S.Daukanto aikštę pradėti valyti jai neįtikusius žmones ypač jos nekenčiamose teisėsaugos institucijose.

UAB „Lrytas“,
Gedimino 12A, LT-01103, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus webmaster@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2022 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.