Tėvai protestuoja prieš gimnazijos direktoriaus persekiojimą

Redakciją pasiekė sunerimę moksleivių, besimokančių Kauno technologijos universiteto gimnazijoje, tėvų skambučiai.

Daugiau nuotraukų (1)

Audronė Urbonaitė

Nov 14, 2014, 3:43 PM, atnaujinta Jan 21, 2018, 11:27 AM

„Esame pasipiktinę merginos, kuri pažeidė gimnazijos taisykles, tėvų teisininkų elgesiu. Užuot pripažinę, kad garbingiems žmonėms jų pačių pasirašytos taisyklės galioja, jie darė viską, kad būtų pradėtas ikiteisminis tyrimas mokyklos direktoriaus Bronislovo Burgio atžvilgiu.

Tai tiesioginis naudojimasis savo galiomis. Tiesiog gėda, kad jokio savikritiškumo šie tėvai neparodė ir nepaaiškino savo dukteriai, kas yra žodžio laikymasis ir tikrasis orumas“, – kalbėjo vienas iš tėvų.

B.Burgis kaltinamas taisykles pažeidusios moksleivės moraliniu ir psichiniu terorizavimu.

„Koks įvykis nulėmė tokią įvykių eigą?“ – pasiteiravau skambinusiojo asmens.

„Dviem ekskursijos metu rūkiusiems moksleiviams buvo pasakyta, kad jie turėtų palikti gimnaziją, nes pažeidė taisykles. Vaikinas, kuris į gimnaziją buvo atėjęs tik šiemet, pakluso, o mergina – ne. Ji vaikščiojo į pamokas tarsi nieko nebūtų įvykę.

Direktorius porą sykių jai priminė, kad ji jau nėra gimnazijos moksleivė, nes, stodama į mokymo įstaigą, pati pasirinko laikytis nuostatos negerti, nerūkyti, nevartoti narkotikų“, – sakė kaunietis.

Ar ne per didelė bausmė šalinti iš mokyklos mokinį, jei jis užsirūkė viešoje vietoje?

„Mes kalbame apie principus ir moralinio įsipareigojimo tesėjimą. Žmonės juk nustoja gerbti tą, kuris sulaužo garbės žodį arba priesaiką, kurios laikytis nusprendė savo valia. Todėl ši banali istorija atskleidžia, ar žmonės yra garbingi, ar ne. Šiuo atveju svarbūs visai ne teisiniai, o moraliniai dalykai. Gimnazija nėra vien vieta, kur mokaisi formulių. Direktoriaus B.Burgio siekiamybė buvo, kad šioje mokymo įstaigoje būtų laikomasi moralės nuostatų. Būtent tai ir pažeidė mergina ir jos tėvai. Gali būti, kad veikė skatinami pykčio, bet nepagalvojo, kad rodo patį netinkamiausią elgesio pavyzdį savo dukteriai“, – sakė skambinęs tėvas.

Tėvai parašė viešą laišką

Ketvirtadienį viešai buvo paskelbtas KTU gimnazijos tėvų inicijuotas atviras laiškas, adresuotas KTU rektoriui profesoriui Petrui Baršauskui, LR švietimo ir mokslo ministrui profesoriui Dainiui Pavalkiui ir „visiems neabejingiems“. Šiuo metų jį pasirašė beveik 200 gimnazijos likimu susirūpinusių tėvų ir buvusių gimnazistų.

Laiške teigiama, kad gimnazistų tėvų neįtikino pateikiama informacija, kad direktoriaus pasitraukimas buvo seniai brendęs jo paties sprendimas. Jie reikalauja, kad B. Burgis įrodytų savo tiesą ir atskleistų konkrečias pasitraukimo iš gimnazijos aplinkybes.

„Minėtos gimnazistės tėvai apskundė gimnazijos direktorių valstybinėms institucijoms, vyksta auditas, o prieš direktorių pradėtas ikiteisminis tyrimas“, – laiške rašo tėvai.

Pats B. Burgis komentuoti šią situaciją ir plačiau papasakoti apie įsiplieskusį konfliktą atsisakė, nes taip jam patarė jo advokatas.

Griežtoms gimnazijos taisyklėms tėvai pritaria

„Norėtume pažymėti, kad į KTU gimnaziją visi gimnazistai įstojo nieko neverčiami, absoliučiai skaidriai išlaikydami tam tikrus egzaminus (mokslo lyderių turnyrus), remdamiesi vien tik savo žiniomis ir sugebėjimais. Kiekvienas gimnazistas, įstojęs į KTU gimnaziją, ir gimnazisto tėvai nieko neverčiami pasirašė viešai skelbiamas moksleivių (elgesio) taisykles, kurių 4 punktas nurodo, jog „gimnazistai negali gerti alkoholinių gėrimų, rūkyti, vartoti narkotikų“.

Taip pat minėtose taisyklėse nurodoma, jog „visiems gimnazijos bendruomenės nariams (moksleiviams, jų tėvams, mokytojams, administracijai) diegiama samprata, kad niekas gimnazijoje neturėtų būti baudžiamas – nusipelnęs bausmės pats turi palikti gimnaziją“. Taigi, mūsų vaikai, pasirinkę KTU gimnaziją, įsipareigojo laikytis tam tikrų elgesio ir etikos normų, o tėvai savo ruožtu prisiėmė atsakomybę už savo vaikų elgesį ir įsipareigojo diegti jiems principus ir vertybes, kurias puoselėja gimnazija.

Kadangi mūsų vaikai KTU gimnazijoje mokosi jau ne vienus metus, galime užtikrintai teigti, kad laisvės ir demokratijos atmosfera gimnazijoje, teikianti prioritetą mokslui, netoleruojanti patyčių ir žalingų įpročių, pilnai atitinka mūsų vaikų ir mūsų interesus ir mes, žemiau pasirašę gimnazijos bendruomenės nariai, reiškiame visokeriopą paramą KTUG darbuotojų kolektyvui ir asmeniškai B. Burgiui, sukūrusiems tokią gimnaziją su jos atmosfera, – juk savaime suprantama, kad tik mokslus baigę laisvi jauni žmonės gali prisidėti prie mūsų visų atkurtos jaunos Valstybės klestėjimo.

Tačiau, vertindami laisvę ir teises, kurias suteikė Gimnazija, negalime pamiršti įsipareigojimų laikytis priimtų taisyklių. Mūsų vaikai ir mes nesame linkę palaikyti tokį vaikų elgesį, kuris aiškiai prasilenkia tiek su rašytinėmis mokyklos taisyklėmis, tiek su etinėmis ar moralinėmis normomis. Iki šiol KTU gimnazijoje tai nebuvo toleruojama, tačiau paskutinai įvykiai verčia tuo abejoti.

Iš tiesų, LR švietimo ir mokslo ministerija nėra patvirtinusi taisyklių apie tai, kad rūkantis, alkoholį ar narkotikus vartojantis moksleivis privalo būti pašalintas iš mokymo įstaigos, tačiau LR švietimo įstatymo 46 str. „Mokinio teisės ir pareigos“ 2 punkte aiškiai ir nedviprasmiškai teigiama: „Mokinys privalo: sudarius mokymo sutartį, laikytis visų jos sąlygų, mokyklos vidaus tvarką nustatančių dokumentų reikalavimų; lankyti mokyklą, stropiai mokytis, laikytis mokinio elgesio normų, gerbti mokytojus ir kitus mokyklos bendruomenės narius, nepažeisti jų teisių ir teisėtų interesų.“ KTUG moksleivių taisyklėse su ypatinga gimnazijos demokratijos dvasia užsimenama, kad taisykles pažeidęs gimnazistas turi pats palikti gimnaziją.

Kreipiamės į KTU Rektorių prof. P.Baršauską: ar nuo šiol vaikams, kurie pažeidė labai aiškias taisykles, bus duotas ženklas, kad galima nesilaikyti jokios tvarkos, tereikia turėti gerą teisininką ir užnugarį? Ar nuo šiol viena pagrindinių KTU gimnazijos vertybių mūsų vaikams taps „apsukrumas“. Kur yra taisyklių nesilaikymo riba? Ar užsirūkymas klasėje vertas pasmerkimo? O gal brendžiuko pilstymas klasėje, kaip tai darė Seimo salėje vienas praėjusios kadencijos Seimo narys,  jau nuo šiol taps norma? O gal eilinės „dozės“ susileidimas mokykloje irgi nieko bloga? Juk viskas prasideda nuo mažų dalykų...

Kreipiamės į LR švietimo ir mokslo ministrą prof. D. Pavalkį: ar Lietuvos mokyklose toleruosime mažareikšmius dalykus ir lauksime kol, neduokdie, atsitiks tokie įvykiai, kaip neseniai Estijoje, anksčiau Suomijoje ir kartas nuo karto vyksta JAV, kai mokyklose šaudoma koviniais ginklais?

Gimnazistams ir jų tėvams nėra žodžių išreikšti apmaudo dėl priežasčių, kurios sudarė sąlygas KTU gimnazijos įkūrėjui palikti savo įkurtą gimnaziją tokiu būdu. Mes visapusiškai palaikome doc. Bronislovą Burgį sunkioje kovoje prieš iškilusius iššūkius. Mums būtų didelė garbė ir nuostabus pavyzdys gimnazistams, jeigu gerbiamas direktorius Bronislovas Burgis įrodytų Tiesą (kuri gali būti tik viena). Labai prašome KTU Rektorių informuoti KTUG gimnazistų tėvus apie numatomą direktoriaus kandidatūrą ir suteikti galimybę dalyvauti direktoriaus rinkimuose.

Atskirai kreipiamės į moksleivių taisykles pažeidusios KTUG gimnazistės tėvelius: mes nesame prieš Jus nusistatę asmeniškai, kaip ir prieš Jūsų dukrą nėra nusistatę mūsų vaikai, tačiau manome, kad visa ši istorija nuėjo per toli, jei Gimnazijos įkūrėjas dėl to nelemto įvykio turėjo atsistatydinti (kaip vienos iš priežasčių), juolab mums nesuprantamos pradėto ikiteisminio tyrimo priežastys. Kviestume artėjančių šv. Kalėdų proga siekti visų pusių susitaikymo ir pasitikti artėjančias šventes atvira širdimi, pamiršus abipuses nuoskaudas“, – laiške rašo tėvai.

UAB „Lrytas“,
Gedimino 12A, LT-01103, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus webmaster@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2022 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.