Eilės pasienyje - rusų pykčio proveržis?

Rusijos pareigūnai smarkiai sulėtino automobilių su lietuviškais numeriais įvažiavimą į Kaliningrado sritį. Mašinos su Rusijos numeriais vyksta be kliūčių.

Daugiau nuotraukų (1)

lrytas.lt

Nov 22, 2014, 9:32 AM, atnaujinta Jan 20, 2018, 9:29 PM

Vienas vairuotojų, norėdamas iš Lietuvos patekti į Kaliningradą, eilėje prastovėjo penkias valandas.

„Rusų pasieniečiai pykčio vairuotojams nedemonstruoja. Vaikšto aplink, pabeldžia krumpliais į automobilį. O kai paklausėme, kodėl neleidžia pravažiuoti, atkirto, kad neva mūsų prezidentė per daug kalba“, - lrytas.lt pasakojo pasienyje buvęs vyras.

Anot jo, iš Lietuvos į Kaliningradą vykstantys vairuotojai, kurių automobiliai – su rusiškais numeriais, stovi toje pačioje eilėje, kaip ir automobiliai lietuviškais numeriais. Tačiau užvažiavus ant tilto per Nemuną, vedančio iš Panemunės į Sovetską, automobiliams rusiškais numeriais mojama važiuoti be eilės.

Viskas prasidėjo dar penktadienio vakarą, apie 23 val., pasienyje su Rusija dirbantys Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) pareigūnai pastebėjo, kad kaimyninės šalies tarnybos pradėjo priimti žymiai mažiau automobilių, kurie praėjo patikrą Lietuvos pusėje ir laukė leidimo įvažiuoti į Kaliningrado sritį. Tokia situacija tęsėsi ir šeštadienio naktį bei rytą.

VSAT turi informacijos, kad Rusijos pareigūnai ne tik įsileidžia mažiau mašinų su lietuviškais numeriais, bet ir jų vairuotojams taiko sugriežtintas kontrolės procedūras.

Pavyzdžiui, Panemunės kontrolės punkte per valandą Rusijos pareigūnai į savo šalį leido įvažiuoti vidutiniškai vienam automobiliui su lietuviškais numeriais ir 2–3 vilkikams. Anksčiau per valandą čia Rusija įsileisdavo daugiau kaip 10 lengvųjų mašinų lietuviškais numeriais.

Ramoniškių kontrolės punkte per tris valandas buvo įleidžiamas vos vienas lengvasis automobilis.

Čia iš Lietuvos išvykstančių krovininių automobilių vairuotojai netrukus grįždavo atgal ir VSAT pareigūnams pasakojo, kad jų Rusijos tarnybos neįsileidžia. Motyvas – esą vykstantiesiems trūksta dokumentų, tačiau nenurodoma kokių. Šeštadienį ryte per šį punktą judėjimas buvo visai sustojęs.

Kybartų kontrolės punkte per valandą į Rusiją galėjo įvažiuoti vidutiniškai vienas automobilis, o pavyzdžiui, šeštadienį nuo 8 iki 9 val. Rusija neįsileido nė vieno iš čia laukusių maždaug 40 mašinų. Anksčiau per valandą į Kaliningrado sritį įvažiuodavo ir iki 20 mašinų.

Nemažai į punktus atvykstančių mašinų su lietuviškais numeriais vairuotojų, sužinoję apie tokią padėtį, atsisako planų vykti į Kaliningrado sritį ir apsisukę grįžta atgal.

Beje, automobiliai su rusiškais numeriais vyksta be kliūčių.

Kad išsiaiškintų tokios situacijos priežastis, Lietuvos pasieniečiai kreipėsi į kolegas Kaliningrado srityje. Šie paaiškino, kad Rusijos pasieniečiai jokių kliūčių įvažiuoti automobiliams su lietuviškais numeriais nedaro, tačiau yra sutrikęs muitinės tarnybos kompiuterinės sistemos veikimas.

UAB „Lrytas“,
Gedimino 12A, LT-01103, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus webmaster@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2022 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.