Motociklininką pervažiavę pareigūnai buvo tik nemandagūs

Policijos departamente baigtas tarnybinis patikrinimas dėl Elektrėnų policijos komisariato pareigūnų veiksmų vejantis sustoti nepaklususį motociklo vairuotoją.

Nustatyta, kad pareigūnai nepažeidė teisės aktų reikalavimų.
Nustatyta, kad pareigūnai nepažeidė teisės aktų reikalavimų.
Daugiau nuotraukų (1)

Lrytas.lt

Dec 2, 2015, 12:47 PM, atnaujinta Oct 1, 2017, 5:30 PM

Policijos departamento Imuniteto valdyba, atlikusi tarnybinį patikrinimą, konstatavo, kad pareigūnai nepažeidė teisės aktų reikalavimų, todėl pareigūnai atsakomybėn netraukiami.

Tarnybinio patikrinimo metu nustatyti tam tikri trūkumai užtikrinant įvykio vietos apsaugą ir bendraujant su įvykio vietoje buvusiais asmenimis, todėl Vilniaus apskr. vyriausiojo policijos komisariato vadovybei pavesta į juos atsižvelgti ir ištaisyti.

Tarnybinio patikrinimo metu konstatuotina, kad pareigūnai, reaguodami į vairuotojo nepaklusimą teisėtam reikalavimui sustabdyti transporto priemonę, galiojančių teisės aktų reikalavimų nepažeidė, instrukcijos reikalavimus vykdė tinkamai.

Pastebėję daromą administracinį teisės pažeidimą (važiuojantį motociklą be valstybinio numerio ženklo), jie turėjo ne tik teisę, bet ir pareigą užkardyti daromą administracinį teisės pažeidimą ir sustabdyti transporto priemonę.

Patikrinimo metu konstatuota, kad pareigūnai, nebandydami turimomis priemonėmis kelti tarnybinio automobilio bei neleisdami to daryti kitiems asmenims, galiojančių teisės aktų reikalavimų nepažeidė.

Susidariusią situaciją įvertino tinkamai ir tuo užkirto kelią kilti didesniam pavojui pažeidėjo sveikatai.

Lietuvos policijos pareigūnų etikos kodekse nurodyta, kad policijos pareigūnas tarnybinėje veikloje su asmenimis turi bendrauti mandagiai ir dalykiškai, visose situacijose išlikti santūrus ir taktiškas.

Buvo užfiksuota, kad pareigūnai įsivėlė į beprasmius ginčus su asmenimis, norėdami atsakyti į jų replikas ir provokacijas. Tačiau tam įtakos turėjo tai, kad eismo įvykio vietoje buvę asmenys provokavo konfliktą, grasino pareigūnams, pareigūnai buvo streso būsenoje dėl sukelto eismo įvykio.

Šio patikrinimo metu buvo vertinama tik pareigūnų tarnybinė atsakomybė ir veiksmai. Tarnybinio patikrinimo išvada persiųsta į Generalinę prokuratūra, kur šiuo metu vyksta ikiteisminis tyrimas dėl eismo įvykio, kurio metu buvo sužalotas žmogus.

UAB „Lrytas“,
Gedimino 12A, LT-01103, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus webmaster@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2022 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.