Seimo etikos sargai siūlo Laisvės premijos šiemet neskirti

Seimo Etikos ir procedūrų

Seimas šių metų lapkričio 24 dieną nepritarė komisijos pasiūlytai V.Landsbergio kandidatūrai.<br>D.Umbraso nuotr.
Seimas šių metų lapkričio 24 dieną nepritarė komisijos pasiūlytai V.Landsbergio kandidatūrai.<br>D.Umbraso nuotr.
Daugiau nuotraukų (1)

Lrytas.lt

Dec 15, 2015, 3:05 PM, atnaujinta Sep 29, 2017, 6:14 AM

Tokia rekomendacija priimta antradienį, už ją balsavus aštuoniems komisijos nariams, prieš buvus vienam ir dviem susilaikius.

Etikos sargai antrą kartą svarstė šį klausimą Seimo prašymu, mat antradienį parlamentaro Povilo Urbšio iniciatyva į posėdžio darbotvarkę buvo įtrauktas nutarimo projektas dėl Laisvės premijos skyrimo buvusiam Aukščiausiosios Tarybos- Atkuriamojo Seimo pirmininkui Vytautui Landsbergiui.

Plenariniam posėdžiui pirmininkavęs „darbietis“ Vydas Gedvilas paprašė Etikos ir procedūrų komisijos atsakyti, ar P.Urbšio pasiūlymą galima svarstyti, juoba kad esama daugiau iniciatyvų, kam būtų galima skirti minėtą premiją.

Etikos sergėtojai atkreipė dėmesį, kad Laisvės premija skiriama vadovaujantis Laisvės premijų įstatymu. Pagal jį, pretendentą premijai gauti atrenka Laisvės premijų komisija, kuri kiekvienais metais iki lapkričio 23 dienos pateikia Seimui išvadas apie atrinktą pretendentą premijai gauti. Premija Seimo nutarimu paskiriama iki gruodžio 23 dienos.

Seimas šių metų lapkričio 24 dieną nepritarė komisijos pasiūlytai V.Landsbergio kandidatūrai Laisvės premijai gauti. Projektas grąžintas iniciatoriams tobulinti.

Anot etikos sargų išvados, projektą tobulinti ir teikti iš naujo Seimui gali tik Laisvės premijų komisija. Tuo metu Seimo narių registruoti projektai, komisijos teigimu, neturėtų būti svarstomi.

„Seimo nariai turi teisę teikti pasiūlymus nutarimo projektui kaip ir bet kuriam kitam teisės akto projektui, bet tik tam, kuris registruotas komisijos sprendimo pagrindu“, – rašoma Etikos ir procedūrų komisijos nutarime.

Ankstesnį nutarimo projektą dėl Laisvės premijos skyrimo V.Landsbergiui buvo registravusi Laisvės premijos komisijos pirmininkė Irena Degutienė. Tačiau parlamentui nepritarus komisijos pasiūlymui, ji iš pareigų pasitraukė ir pareiškė daugiau nieko neketinanti daryti šiuo klausimu.

Tuo metu Seimo posėdžių sekretoriate užregistruoti keli projektai, kam turėtų būti skirta Laisvės premija. Grupė parlamentarų, tarp kurių yra ir premjeras socialdemokratas Algirdas Butkevičius, teikia siūlymą premiją skirti V.Landsbergiui, kiti siūlo minėtą apdovanojimą skirti Sausio 13-osios aukoms, Seimo narys Linas Balsys yra pateikęs iniciatyvą premiją skirti visiems laisvės gynėjams.

Laisvės premiją Lietuvos Seimas įsteigė 2011 metų rugsėjo 15 dieną. Ji teikiama kasmet sausio 13-ąją per iškilmingą Laisvės gynėjų dienos minėjimą.

V.Landsbergis 1990-aisiais vadovavo Aukščiausiosios Tarybos sesijai, priėmusiai Kovo 11-osios aktą, kuriuo atkurta Lietuvos nepriklausomybė. Per ateinančius dvejus metus V. Landsbergio vadovaujama Lietuva atlaikė Maskvos spaudimą ir įtvirtino valstybingumą.

UAB „Lrytas“,
Gedimino 12A, LT-01103, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus webmaster@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2022 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.