Laikinoji komisija įsiutino Andrių Kubilių: auklėjo rusiškai

Seimas ketvirtadienį diskutavo, ar sudaryti laikinąją tyrimo komisiją ir pradėti parlamentinį tyrimą dėl paslaptingų teisėsaugos pažymų, kuriomis mojavo prezidentė Dalia Grybauskaitė kai kuriems asmenims kandidatuojant į atsakingus postus. Seimas nutarimo projektą grąžino iniciatoriams tobulinti.

A.Kubilius.<br>J.Stacevičiaus nuotr.
A.Kubilius.<br>J.Stacevičiaus nuotr.
Seimas ketvirtadienį sprendžia, ar pradėti parlamentinį tyrimą dėl paslaptingų teisėsaugos pažymų.<br>Montažas
Seimas ketvirtadienį sprendžia, ar pradėti parlamentinį tyrimą dėl paslaptingų teisėsaugos pažymų.<br>Montažas
D.Grybauskaitė remdamasi slaptomis pažymomis užkirto kelią V.Gedvilui patekti į švietimo ir mokslo ministro postą.<br>R.Danisevičiaus nuotr.
D.Grybauskaitė remdamasi slaptomis pažymomis užkirto kelią V.Gedvilui patekti į švietimo ir mokslo ministro postą.<br>R.Danisevičiaus nuotr.
P.Gražulis.<br>R.Neverbicko nuotr.
P.Gražulis.<br>R.Neverbicko nuotr.
A.Kubilius.<br>J.Stacevičiaus nuotr.
A.Kubilius.<br>J.Stacevičiaus nuotr.
Daugiau nuotraukų (5)

Lrytas.lt

May 5, 2016, 10:51 AM, atnaujinta May 26, 2017, 1:36 PM

„Žiūrint į nutarimo projektą, kadangi kai kurios partijos atsisakė deleguoti (narius į komisiją. – Red.), negalime svarstyti, nes jis netvarkingas. Pirmiausia turime apsispręsti, kiek bus komisijos narių, jei nebus deleguota, deleguos ir kiti Seimo nariai, todėl darome pertrauką, svarstyme“, – pranešė Seimo pirmininkė Loreta Graužinienė.

Po Seimo narių siūlymo sudaryti laikinąją tyrimo komisiją dėl „manipuliavimo viešojoje erdvėje žvalgybos ir kriminalinės žvalgybos bei ikiteisminio tyrimo duomenimis, galimai neteisėto poveikio teisėsaugos institucijoms, įtraukiant jas į politinę kovą“, dalis politikų tokią iniciatyvą laiko nereikalinga. Prezidentūra iniciatyvą steigti tokią komisiją įvertino kaip spaudimą teisėsaugai ir žiniasklaidai.

A.Kubilius auklėjo rusiškai

Opozicijos lyderis Andrius Kubilius klausė, kiek šitas Seimas gali „diskredituoti Seimą“? Jis teigė, kad šios pseudokomisijos steigimas yra dar vienas žingsnis šia kryptimi.

„Pasirodo, kad žymiai didesnis principas yra galiojantis – „Syla est, uma nenada„. Turime daugumą, bet proto nėra. Seimas turi būti protingas. Tačiau Seimas yra visiškai pametęs sveiką protą, tai tokie ir sprendimai“, – sakė A.Kubilius.

„Matome, kad jau pradėjo rinkiminę kampaniją Šalčininkų ir Vilniaus apylinkėje. Su tuo ir sveikinu“, – replikavo A.Kubiliui Etikos ir procedūrų komisijos pirmininkas Leonardas Talmontas.

Darbiečiams – „prezidentiniai skiepai“

„Tvarkietis“ Petras Gražulis apsižvalgęs salėje akcentavo, kad nesimato „darbiečių“. „Darbiečius“ greitai paskiepijo prezidentiniais skiepais ir jie suveikė. Galiu pasidžiaugti, kad tie skiepai, po ketverių metų prezidentės kadencijos socialdemokratų neveikia“, – kalbėjo politikas.

Prakalbęs apie bendrapartietį V.Gedvilą P.Gražulis piktinosi, kad žmonės yra kaltinami, tačiau net neparodoma, kuo jis nusikalto.

Kas paviešino pažymas?

Seimo sudaryta komisija turėtų tirti, kas paskleidė didelį rezonansą sukėlusias žinias. Apie pažymą, kuri užkirto kelią į švietimo ir mokslo ministro postą patekti Seimo vicepirmininkui „darbiečiui“ Vydui Gedvilui.

Apie viceministrų „juodąjį sąrašą“ prieš Vyriausybei atiduodant įgaliojimus po prezidento rinkimų. Buvo paskelbta, kad Seimo atmestai kandidatei į generalinio prokuroro postą Editai Dambrauskienei siūlyta „išsipirkti“ postą. Komisija turėtų įvertinti prezidentės patarėjos Daivos Ulbinaitės bylą dėl paslapties atskleidimo, kuri baigėsi jos išteisinimu.

Seimo vicepirmininkas V.Gedvilas kreipėsi į Generalinę prokuratūrą prašydamas pradėti tyrimą dėl paslaptingų teisėsaugos pažymų, kuriomis remdamasi prezidentė D.Grybauskaitė užkirto jam kelią į švietimo ir mokslo ministro postą.

Politikui prireikė metų, kol iš visų teisėsaugos institucijų susirinko informaciją, rodančią, kad jokių jį kompromituojančių faktų nenustatyta, bet jis viešai buvo apipiltas neaiškių įtarinėjimų purvu.

UAB „Lrytas“,
Gedimino 12A, LT-01103, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus webmaster@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2023 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.
Gyvai: savivaldybių savarankiškų pajamų duomenų pristatymas