Lazdijų rajono meras nepažeidė Viešųjų ir privačių interesų

Vyriausioji tarnybinės etikos

Lazdijų rajono meras nepažeidė Viešųjų ir privačių interesų
Lazdijų rajono meras nepažeidė Viešųjų ir privačių interesų
Daugiau nuotraukų (1)

Lrytas.lt

Jun 1, 2016, 3:54 PM, atnaujinta May 23, 2017, 9:56 AM

VTEK gautame pranešime teigta, jog pernai sausį meras pardavė UAB „Dzūkų žinios“ akcijas. Atsižvelgus į VĮ „Registrų centro“ duomenis apie pasikeitusius šios bendrovės akcininkus ir galimai parduotų akcijų vertę, viršijančią 9 tūkst. eurų, prašyta įvertinti, ar neatskleidęs šio sandorio privačių interesų deklaracijoje A. Margelis nenusižengė prievolei deklaruoti 3 tūkst. eurų vertę viršijančius sandorius per vieno mėnesio laikotarpį.

Tyrimo metu nustatyta, kad pernai sausį meras su privačiu asmeniu sudarė ne akcijų pardavimo, bet dovanojimo sutartį, pagal kurią neatlygintinai perdavė 2 698 paprastąsias vardines „Dzūkų žinių“ akcijas. Vienos jų nominali vertė – 2,90 euro. Šalys dovanojamą objektą įvertino 1 000 eurų. Nuo šios sutarties pasirašymo dienos privatus asmuo įgijo, o A. Margelis prarado visas bendrovės akcininko teises ir pareigas.

„Atsižvelgus į tai, jog akcijų dovanojimo sutartyje nurodyta sandorio vertė neviršija Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo nustatytos privalomos deklaruoti sumos, prievolė atskleisti šį sandorį privačių interesų deklaracijoje A. Margeliui nekilo“, – konstatavo VTEK.

Tačiau VTEK kyla abejonių dėl minėtos dovanojimo sutarties objekto (2 698 akcijų) vertės (1 000 Eur). Vis dėlto, anot etikos sargų, pagal įstatymais suteiktus įgaliojimus, VTEK negali vertinti šio sandorio teisėtumo ar kreiptis dėl jo panaikinimo į teismą, nes nenustatyta, kad šis sandoris buvo sudarytas pažeidžiant Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo reikalavimus.

Kol VTEK aiškinosi, ar A. Margelis nesupainiojo interesų, Tėvynės sąjunga-krikščionių demokratų partija (TS-LKD) buvo sustabdžiusi jo narystę partijoje. Kokie bus tolesni partijos veiksmai, lieka neaišku, bet pabrėžiama, kad būtina sulaukti visų valstybinių priežiūros institucijų vykdomų tyrimų rezultatų.

„Kiek žinau, A. Margelis mūsų priežiūros komiteto sprendimą suspenduoti jo narystę apskundęs partijos prezidiumui, bet prezidiumas dar to klausimo nesvarstė, nes A. Margelis ilgą laiką buvo gydymo įstaigoje. Tai čia turbūt pirmiausiai reikės iš prezidiumo sulaukti, ar jie paliks mūsų sprendimą, ar jį paprašys persvarstyti, bet, aišku, jeigu priežiūros komitete klausimas tęsis, tai mes įvertinsime visas aplinkybes – tai, ką pasakė VTEK, tai ką pasakė Viešųjų pirkimų tarnyba (bent dvi išvados). O koks galėtų būti sprendimas jo narystės atžvilgiu – kol kas aš negaliu pasakyti, nuspręs visas komitetas“, – Eltai sakė partijos priežiūros komiteto pirmininkas Valdas Benkunskas.

Pagal TS-LKD įstatus, A. Margeliui vengiant atsakyti į klausimus arba dėl jam nepalankių atsakingų institucijų sprendimų politiko narystė partijoje gali būti sustabdyta iki metų.

„Bet kokiu atveju tie klausimai, kurie buvo iškelti, pono A. Margelio šiandien nėra atsakyti – kaip ten buvo, kodėl buvo pirkta iš tos, o ne kitos įmonės, kam buvo reikalinga ir t.t. Tie klausimai yra „pakabinti“, jie turi būti atsakyti ir turi būti pabaigtas tyrimas“, – teigė V. Benkunskas.

UAB „Lrytas“,
Gedimino 12A, LT-01103, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus webmaster@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2023 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.