V. M. Čigriejienei nusibodo komjaunuoliška partijos dvasia

„Seimo narė viešai nurodo pasitraukimo iš partijos motyvus, kurie yra toli nuo tikrovės. Tikrasis motyvas – noras bet kokiomis priemonėmis kandidatuoti į Seimą Panemunės vienmandatėje apygardoje. Šioje apygardoje TS-LKD kandidatas į Seimą yra renkamas visų Panemunės-Šančių skyriaus narių.

Seimo narė Vida Marija Čigriejienė nutraukė narystę Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) partijoje.<br>V. Balkūno nuotr.
Seimo narė Vida Marija Čigriejienė nutraukė narystę Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) partijoje.<br>V. Balkūno nuotr.
Daugiau nuotraukų (1)

Lrytas.lt

Jun 2, 2016, 11:49 AM, atnaujinta May 23, 2017, 7:46 AM

„Šį žingsnį priėmiau dėl daugybės partijos veiksmų, kurie iš esmės prieštarauja vertybėms, kuriomis vadovaujuosi gyvenime“, – sako parlamentarė, buvusi tremtinė.

Būsimuose Seimo rinkimuose politikė žada dalyvauti savarankiškai.

Ji teigia, kad įstojusi į TS-LKD partiją kartu su komandos nariais buvo apsisprendusi siekti moralinės laisvės, pagarbos žmogui, kas jis bebūtų.

„Tačiau šiandien galiu drąsiai pasakyti – šioje partijoje įsigalėjo „vadizmas“: kiekvienas žingsnis turi būti derinamas su viršesniu už tave, kiekvienas poelgis vertinamas pagal dogmatines taisykles, pagarba žmogui, jo nuomonei čia tarsi pranyksta, tolerancijos su žiburiu neaptiksite. Man nepriimtinas toks antidemokratiškas partijos veiklos principas“, – sako konservatorių gretas palikusi Seimo narė.

Politikė teigia esanti įskaudinta, kad po neeilinės Seimo sesijos pabaigos Lietuvos valstybės himną giedantys Seimo nariai, ir ji pati tarp jų, „amžinai aktyvios partinės kritikės Rasos Juknevičienės su jai būdingu komjaunuolišku sarkazmu buvo apkaltinti dalyvavimu patyčiose prieš Lietuvos valstybės himną“.

„Ar kur Europos šalių parlamente įsivaizduojate tokį akibrokštą, kad politikai, giedant valstybinį himną, paliktų posėdžių salę? Ar tai ne valstybės simbolio išniekinimas ir nepagarba savo valstybei?

Po tokių vykdomų politinių žaidimų mes tik stebimės, kodėl Lietuvoje daugybė žmonių nebesupranta nei pačios valstybės svarbos, nei pilietiškumo, nebeturi moralinių vertybių. Iš partijos už Lietuvos valstybės himno giedojimą manęs išmesti nedrįso – apsiribojo konstatavimu, kad sukėliau neigiamą rezonansą visuomenėje, darau žalą TS-LKD reputacijai“,- sako V.M. Čigriejienė.

Parlamentarės teigimu, už tai, kad balsavo už valstybės biudžeto projektą TS-LKD Priežiūros komitetas jai pareiškė įspėjimą, kaip gūdžiais sovietiniais laikais.

„Uolių partinių kritikų buvau tuoj pat „priskirta“ socialdemokratų partijai, o prižiūrėtojai išrašė verdiktą – „akivaizdžiai pakenkiau TS-LKD reputacijai ir šiurkščiai ją diskreditavau“.  

Man suteikta laisvo Seimo nario mandato teisė, esu tris kartus iš eilės išrinkta Panemunės vienmandatėje apygardoje ir mano pozicijos balsuojant negali varžyti nei partijos, nei frakcijos vadovai. Man svarbesni yra valstybės, o ne partiniai interesai, žmonės, gyvenantys Lietuvoje, jų ateitis. Esu atskaitinga tik savo rinkėjams, kurie iš manęs laukia jų lūkesčius atitinkančių sprendimų“, – pareiškė ji.

Politikė sako, kad niekada nebuvo įsivėlusi į jokius politinius skandalus ar korupcijos sūkurius. „Remiantis Seimo pateikta statistika, pagal parengtų teisės aktų projektų skaičių, esu viena iš pirmaujančių TS-LKD frakcijoje, viena iš aktyviausių pagal Vyriausybei pateiktų paklausimų (ir ne itin malonių) Seime.

2012-2016 m. kadencijoje Panemunės apygardoje 920 rinkėjų asmeniškai kreipėsi į mane su įvairiais klausimais, dalyvavau daugiau kaip 1000 kviestinių renginių, kuriuos turėjau atsirinkti, nes ne į visus fiziškai buvo įmanoma nuvykti. Buvau ir esu matoma, ir prieinama visiems, kurie manimi tiki.

Apmaudu, kai man moralizuoja veikėjai, klusniai tarnavę sovietinei sistemai, o dabar apsimetą kovotojais. Vertybių neišpažįstantys žmonės savo bejėgiškumą mėgina atsverti piktais pareiškimais. Man vertybės – pagarba žmogui, nesavanaudiškas darbas Lietuvai, ištikimybė garbės principams – nepakeičiamos, todėl jų laikydamasi nematau galimybių likti TS-LKD partijos nare“, – sako Seimo narė.

Ji neabejoja, kad jos pasirinkimas – moralė aukščiau už intrigas ir veidmainystę – bus suprastas rinkėjų ir tų TS-LKD partijos narių, kurie nenori keliaklupsčiauti prieš diktatą, atmesdami svarbiausią asmenį – rinkėją, kuris į kiekvieną mūsų sudėjo savo viltis, lūkesčius, tikėdami mumis.

„Einu į politinę kovą viena, remdamasi tik rinkėjų pasitikėjimu, dėkui mane palaikantiems – tvirtai pažadu niekada jūsų nenuvilti“, – taip savo ateitį mato Seimo senbuvė V.M.Čigriejienė.

Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų partijos pirmininko pavaduotojas, rinkimų štabo vadovas Dainius Kreivys, vertindamas V.M.Čigriejienės išplatintą pareiškimą, teigia, kad tikrasis pasitraukimo motyvas – prarastas Kauno miesto konservatorių pasitikėjimas, ir dėl to prarasta galimybė būti TS-LKD kandidate Panemunės apygardoje.

„Seimo narė viešai nurodo pasitraukimo iš partijos motyvus, kurie yra toli nuo tikrovės. Tikrasis motyvas – noras bet kokiomis priemonėmis kandidatuoti į Seimą Panemunės vienmandatėje apygardoje. Šioje apygardoje TS-LKD kandidatas į Seimą yra renkamas visų Panemunės-Šančių skyriaus narių.

Praėjusių metų rugsėjį vykusiuose demokratiškuose visuotiniuose Panemunės apygardos kandidato rinkimuose ji užėmė antrą vietą, nes prarado eilinių skyriaus narių pasitikėjimą. Dauguma skyriaus narių po debatų ir slapto balsavimo kandidatu išrinko Tadą Langaitį.

Kviečiu Seimo narę garbingai ir oriai priimti žmonių valią ir neskleisti nebūtų insinuacijų“, – teigė D.Kreivys.

UAB „Lrytas“,
Gedimino 12A, LT-01103, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus webmaster@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2023 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.