Seimo posėdžių salėje tetrūko špygų

Prieš sugiedodami himną Seimo pavasario sesijos baigimo proga politikai vakar įsivėlė į tokį žodžių mūšį, kurio galėtų pavydėti net tarpuvarčių keikūnai.

R.Juknevičienė kolegas parlamentarus išvadino padugnėmis.<br>R.Danisevičiaus nuotr.
R.Juknevičienė kolegas parlamentarus išvadino padugnėmis.<br>R.Danisevičiaus nuotr.
Daugiau nuotraukų (1)

Lrytas.lt

Jul 1, 2016, 8:46 AM, atnaujinta May 20, 2017, 4:48 AM

„Čia išėjo padugnės kalbėti, kurie pjudo, pjudo, pjudo politinę visuomenę, žmonės, kurie pardavinėja turtą Maskvos armėnų mafijai, susijusiai su Vladimiro Putino aplinka, ir už tai atidirbinėja pjudydami Lietuvą su Norvegija per SGD terminalą, žmonės, kurie išeidami iš ministrų nuslepia savo turtus Bulgarijoje, žmonės, kurie įrašo į strateginių įmonių sąrašą Gariūnus, ir niekas iki šiol nežino, ką gavo galbūt už tai.

Šie visi žmonės galbūt ir visai nekaltą nutarimą padaro paskutinę sesijos dieną bjauriu mūšiu Seimo salėje“, – svarstant Seimo nutarimą dėl Karalienės Mortos mokyklos nuomos aplinkybių išsiliejo konservatorė Rasa Junkevičienė.

Ši mokykla priklauso konservatorių lyderio Gabrieliaus Landsbergio žmonai Austėjai Landsbergienei. Valdančiųjų partijų atstovų iniciatyva atliktas tyrimas ir valstybės auditas dėl mokyklai išnuomoto pastato bei sklypo iš „Lietuvos energijos“ įmonės „NT Valdos“.

„Čia ne šiaip sau pasakymas, suprantu, kad R.Juknevičienė labai susijaudino, kad jai labai nemalonu, kad apie jos partiją taip šnekama.

Bet juk negalima sakyti ant žmonių ko nors tokio, ko pati nežinai. Kartais mes galime apie jūsų partiją papasakoti ko nors daugiau. Nebijote šito?“ – atkirtį davė „darbietis“ Kęstutis Daukšys, apie kurio žmonos nedeklaruotą turtą Bulgarijoje rašyta žiniasklaidoje.

„Tikrai, Rasa, nesitikėjau, kad iš jūsų galima tai išgirsti, tikrai esu šokiruotas“, – pridūrė „tvarkietis“ Remigijus Žemaitaitis.

„Aš nesitikėjau, kad gerbiama Raselė nusivažiuos žemiau Gariūnų lygio. Peržengėte Rubikoną, po jo jau gali būti nesaldu jums“, – kalbėjo socialdemokratas Eduardas Šablinskas.

Parlamentinio tyrimo dėl Karalienės Mortos mokyklos iniciatorius socialdemokratas Artūras Skardžius savo ruožtu kirto, kad konservatorė kitaip ir negali kalbėti, nes buvo blogai išauklėta šeimoje: „Manau, konservatoriai jau pasiekė kubilo dugną, absoliutų dugną.

Manęs nenustebino ši R.Juknevičienės kalba, žinant, kokioje šeimoje ji užaugo. Man teko nelaimė mokytis toje mokykloje, kuriai vadovavo jos tėvas – ateistas, komunistas, karjeristas. Tokioje aplinkoje negali užaugti krikščionis žmogus, nesvarbu, kaip jis išverstų kailį, tai pratrūksta.“

A.Landsbergienė iš „Lietuvos energijos“ įmonės „NT Valdos“ nuomoja pastatą sostinės Gervėčių gatvėje, kur įkūrė mokyklą. „NT Valdos“ planavo šalia pastatyti ir A.Landsbergienės mokyklai išnuomoti papildomas patalpas, tačiau šių planų pavasarį atsisakė, kai dėl nuomos sutarties Seimas Valstybės kontrolei nurodė atlikti auditą.

Valstybės kontrolė vėliau paskelbė, kad pažeidimų dėl sutarties nenustatė. Tačiau auditą Seimo komitete komentavusi Valstybės kontrolės 6-ojo audito departamento direktorė Sigita Rojutė sakė, kad šis atvejis atskleidė sistemines valstybės turto valdymo spragas.

Kilus politiniam skandalui, „NT Valdos“ nutarė parduoti pastatą, kuriame įsikūrusi mokykla. (BNS, LR)

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.