Finansų ministras V.Šapoka sakė, kad trečiadienį tik gavęs STT informaciją apie galimai korupcinę D.Bradausko veiklą, nedelsdamas nusprendė suburti tyrimo komisiją ir pradėti galimo tarnybinio nusižengimo tyrimą.
„Apie tai pranešėme viešai, kadangi sprendimas yra rimtas ir visuomenė tokią informaciją turėjo žinoti. Tuo metu D.Bradauskas turėjo nedarbingumą, dėl to plačiau situacijos nekomentavome“, – sakė ministras.
Kaip sakė Finansų ministerijos vadovas, pirmadienį D.Bradauskas buvo supažindintas su priežastimis, dėl kurių buvo pradėtas tyrimas.
V.Šapokos teigimu, sudaryta komisija tiria D.Bradausko veiklą dėl galimo tam tikroms verslo grupėms palankių sprendimo priėmimo, su tam tikrų verslo grupių atstovais galimai aptariant tiek VMI, tiek teisėsaugos tarnybų atliekamus tyrimus ir naudojimosi tarnybine padėtimi, tam tikriems verslo subjektams teikiant ne viešą informaciją apie kitus tiek fizinius, tiek juridinius asmenis.
„Visą šitą informaciją komisija šiuo metu tiria. Šiandien ponui Bradauskui buvo užduota daug su tuo susijusių klausimų, komisija įvertins visą su tuo susijusią informaciją ir pateiks man išvadas. Visą šią informaciją šiuo metu tiria sudaryta tyrimo komisija“, – sakė V.Šapoka.
Tiesa, kokios yra tos verslo grupės, su kuriomis siejamas D.Bradauskas, finansų ministras atskleisti nesutiko.
„Šiuo metu susilaikysiu nuo detalesnių komentarų, vyksta tyrimas, vertinant galimą tarnybinį nusižengimą, ar tai vienokia, ar kitokia verslo grupė, neturėtų turėti reikšmės“, – sakė V.Šapoka.
Paklaustas ar tai gali būti „Vilniaus prekybos“ atstovai, V.Šapoka tik dar kartą atsakė negalintis detaliau komentuoti, nes vyksta tyrimas: „Šiuo metu vyksta tyrimas, tai aš nei tvirtinu, nei neigiu.“
Ministras neatsakė nei į vieną klausimą, susijusi su minėtąja verslo grupe, tačiau STT teigė, kad tai nėra jokia slapta informacija ir kad perdavus duomenis Finansų ministerijai, ministras turi spręsti, ar atskleisti šią informaciją ar ne.
Susiję straipsniai
Susiję straipsniai
„Šiuo metu nenorėčiau įvardinti, nes galėčiau pakenkti komisijos tyrimui“, – sakė V.Šapoka.
Detaliau komentuoti V.Šapoka nenorėjo ir įrodymų, kurie buvo pateikti Finansų ministerijai. Jis tik trumpai atsakė, kad tai buvo visapusiška informacija.
V.Šapoka sakė vienareikšmiškai atmetantis visas politinio susidorojimo su D.Bradausku versijas.
D. Bradauskas turės galimybę per 5 darbo dienas atsakyti į komisijos klausimus, vėliau komisija įvertins visą turimą informaciją ir pateiks išvadą finansų ministrui, kuris priims sprendimą.
Ministras tikino, kad nei vadovo nušalinimas, nei tyrimas nepaveiks niekaip VMI naudai. Laikinuoju vadovu VMI vadovu paskirtas Artūras Klerauskas. D.Bradauskas bus nušalintas iki tyrimo pabaigos, o tolimesnė jo ateitis paaiškės po to, kai bus paskelbti tyrimo rezultatai. Apie atsistatydinimą D.Bradauskas nekalba.



