Kęstučiui Pūkui susirgus, Seimo komisija negali pateikti išvados dėl jo imuniteto

Seimo nariui Kęstučiui Pūkui susirgus įstrigo laikinosios Seimo komisijos darbas. Komisija turėjo antradienį pateikti parlamentui išvadą, ar tenkinti generalinio prokuroro prašymą panaikinti K.Pūko imunitetą, kad jis galėtų būti patrauktas baudžiamojon atsakomybėn dėl seksualinio priekabiavimo.

Po kaltinimų seksualiniu priekabiavimu K.Pūko sveikata staiga sušlubavo.<br>J.Stacevičiaus nuotr.
Po kaltinimų seksualiniu priekabiavimu K.Pūko sveikata staiga sušlubavo.<br>J.Stacevičiaus nuotr.
Daugiau nuotraukų (1)

Lrytas.lt

2017-07-04 09:11

Laikinosios komisijos pirmininkas „valstietis“ Antanas Baura pranešė gavęs K.Pūko raštą su prašymu atidėti komisijos posėdį bei medikų pažymą, jog Seimo nario nedarbingumo laikotarpis yra nuo birželio 29 iki liepos 4 dienos.

A.Baura teigė prašysiąs Seimo pratęsti komisijos darbą iki rugsėjo 15 dienos.

Antradienį komisija išklausė ikiteisminį tyrimą dėl seksualinio priekabiavimo ir ginklo laikymo taisyklių pažeidimo tiriančius Vilniaus apylinkės prokuratūros prokurorus.

Prokurorė Agnė Stankevičiūtė teigė, kad surinkta pakankamai duomenų pateikti įtarimus Seimo nariui. Ji tvirtino, kad K.Pūkas neapklaustas kaip specialusis liudytojas, nes šis statusas suteikiamas asmeniui, kai nėra pakankamai duomenų jam pateikti įtarimų.

„Mes manome, kad užtenka duomenų K.Pūkui pateikti įtarimus“, – teigė prokurorė.

Pagal Konstituciją, Seimo narys be Seimo sutikimo negali būti traukiamas baudžiamojon atsakomybėn.

Generalinis prokuroras Evaldas Pašilis kreipėsi į Seimą prašydamas leisti patraukti baudžiamojon atsakomybėn parlamentarą K.Pūką ikiteisminiame tyrime dėl galimo seksualinio priekabiavimo ir ginklo laikymo taisyklių pažeidimo.

Anot pareigūno, keturių nukentėjusiųjų liudijimai ir per ikiteisminį tyrimą gauti duomenys leidžia pagrįstai manyti, jog šių metų sausio – vasario mėnesiais K.Pūkas galėjo seksualiai priekabiauti prie pagal tarnybą priklausomų ir kitaip priklausomų asmenų.

„Keturi nukentėjusieji galima patyrė tyčia daromą psichologinį spaudimą bei keliamą didelę įtampą, demonstruojamą viršenybę bei galią, nepriimtiną, nemalonų bei šiurkščių bendravimą, taip pat nurodymus atlikti pagal tarnybą nepriklausančius darbus, vertimą vykti su Seimo nariu K. Pūku į Seimo viešbučio patalpas, kuriose jis gyvena ir kurias prižiūri, žeminimą asmens lyties, socialinės padėties pagrindu ir įžeidimus, kitą nukentėjusiųjų garbę ir orumą, asmenybę žeminantį bendravimą, taip pat įžūlius, gašlius pasiūlymus ir kitokio seksualinio pobūdžio užuominas, necenzūrinę leksiką, vienasmeniškai vystytus vulgarius pokalbius seksualinio pobūdžio temomis bei kitus nepriimtinus nukentėjusiesiems asmenims veiksmus“, – kalbėjo E.Pašilis.

Pasak jo, tam tikrais atvejais K.Pūkas prie nukentėjusiųjų lietėsi.

Prokuratūros duomenimis, Seimo narys, laikydamas ginklą seife jo darbo Seime patalpose, neužtikrino jo saugumo.

Dėl šių nusikaltimų gali būti baudžiama bauda, laisvės apribojimu arba areštu. Ikiteisminis tyrimas atliekamas Vilniaus apylinkės prokuratūroje.

Seimo nariai dėl galimo K.Pūko priekabiavimo jam yra inicijavę apkaltą. Šiame procese dabar laukiama Konstitucinio Teismo pozicijos.

K.Pūkas į Seimą buvo išrinktas pagal partijos „Tvarka ir teisingumas“ sąrašą daugiamandatėje apygardoje.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.