Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centro vadovė lieka neatleista

Ketvirtadienį posėdžiavę Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centro dalininkai patvirtino prieštaringai nuskambėjusios įstaigos ataskaitą, serganti vadovė Laimutė Anužienė lieka neatleista. 

Kauno paslaugų verslo darbuotojų profesinio rengimo centro (KPVDPRC) vadovė Laimutė Anužienė.<br>A.Barzdžiaus nuotr.
Kauno paslaugų verslo darbuotojų profesinio rengimo centro (KPVDPRC) vadovė Laimutė Anužienė.<br>A.Barzdžiaus nuotr.
Daugiau nuotraukų (1)

BNS ir lrytas.lt inf.

Jul 27, 2017, 2:52 PM, atnaujinta Jul 28, 2017, 12:47 PM

Dalininkų susirinkime dalyvavęs Švietimo ir mokslo ministerijos (ŠMM) Mokymosi visą gyvenimą departamento direktorius Saulius Zybartas teigia, kad sprendimas dėl ataskaitos nepaneigia anksčiau nustatytų pažeidimų ir asmeninės L.Anužienės atsakomybės. 

„ŠMM pozicija nesikeičia: per 10 dienų nuo direktorės grįžimo į darbą bus organizuojamas dalininkų susirinkimas, kuriame ministerija sieks Centro vadovės atleidimo“, – teigia S.Zybartas. Jo komentarą BNS perdavė ŠMM Komunikacijos skyrius. 

L.Anužienė dalininkų susirinkime nedalyvavo – buvo pranešta, kad serga. ŠMM nurodo laukianti „Sodros“ atsakymo į jau į anksčiau pateiktą klausimą, ar teisėtai L.Anužienei skirtas nedarbingumas. Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centras savo ruožtu informuoja, kad L.Anužienė gydosi po gegužės mėnesį patirto insulto. 

ŠMM inicijuoto audito metu nustatyta, kad profesinio mokymo centro direktorė 2016 metais pasirašė 12 autorinių sutarčių su darbo grupėmis, į kurių sudėtį įtraukta ji pati ar jos šeimos nariai. Darbo grupės rengė modulines mokyklos mokymo programas, įvairias metodikas bei aprašus. Už šią veiklą autorinių sutarčių pagrindu direktorė išsimokėjo beveik 16 tūkst. eurų. Dar 11 tūkst. eurų gavo jos sūnūs bei marti. 

Be to, auditoriai nustatė, kad, negavus ministerijos, kaip turto panaudos davėjos, sutikimo, buvo suremontuotos centrui priklausančios patalpos Kaune, Miško gatvėje, padidėjo jų plotas. Nors čia veikia vaikų darželis, pastatas audito metu neturėjo statybų užbaigimą įteisinančio dokumento.   

Pažeisdama teisės aktus direktorė L.Anužienė išsinuomojo ir prabangų automobilį „Volvo XC90“. 

Žiniasklaidoje skelbta, kad, be kita ko, centro diplomai būdavo išduoti studentams, kurie realiai jame nesimokė, taip pat iškelta abejonių dėl to, kad L.Anužienė galbūt gyvena mokymo centro veiklai skirtose ir Europos Sąjungos fondų ar valstybės biudžeto lėšomis suremontuotose patalpose. 

BNS primena, kad šio centro padalinyje Palangoje buvo įsidarbinusi buvusi švietimo ir mokslo ministrė Audronė Pitrėnienė, kuri dar būdama ministre rūpinosi patalpų centui skyrimu. Žiniasklaidai paviešinus minėtus faktus, A.Pitrėnienė pasitraukė iš pareigų minėtame profesinio mokymo centre.   

Tyrimą dėl galimo sukčiavimo stambiu mastu, piktnaudžiavimo ir dokumentų klastojimo Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centre atlieka Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba. Galimus pažeidimus šiame centre aiškinasi ir Specialiųjų tyrimų tarnyba. Be to, tyrimą dėl L.Anužienės elgesio atlieka Vyriausioji tarnybinės etikos komisija.  

 

Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centro komentaras:

Ketvirtadienį Karaliaus Mindaugo Profesinio mokymo centre įvyko Dalininkų susirinkimas, kuriame dalyvavo LR Švietimo ir mokslo ministerijos, UAB „Ortopedijos klinika“, Lietuvos ir Latvijos jėzuitų provincijos atstovai. Vienintelis svarstytas klausimas – Centro veiklos ataskaitos tvirtinimas.


Centro veiklos ataskaitą buvo delsiama tvirtinti dėl žiniasklaidoje pasirodžiusios prieštaringos informacijos, menkinančios tiek įstaigos, tiek jos vadovybės reputaciją. 


„Centro bendruomenės vardu noriu nuoširdžiai padėkoti Dalininkams, kurie nepaisant viešojoje erdvėje nuskambėjusios nepatikrintos informacijos racionaliai ir profesionaliai įvertino mūsų įstaigos veiklą. Kadangi dalininkai buvo neįvertinę bei nepatvirtinę įstaigos finansinių ir veiklos rodiklių, Centras praktiškai ketvirtį negalėjo dalyvauti jokioje projektinėje veikloje. Mes patyrėme realių nuostolių, tikėkimės, kad artimiausiu metu šie nesklandumai bus išspręsti“, - sakė laikinai Centro vadovės pareigas einanti Jolanta Valiulienė.


Laikinoji Centro vadovė dalininkams taip pat pristatė naujai parengtą Viešųjų ir privačių interesų derinimo Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centre tvarkos aprašą. 


„Aš tikiuosi, kad šis dokumentas ir su juo susijusi naujoji tvarka padės išvengti net galimos viešųjų ir privačių interesų regimybės mūsų Centre. Išskirtinai atsakingai vertiname žiniasklaidoje pasirodžiusią neigiamą informaciją apie mūsų įstaigą, tai labai rimti kaltinimai. Tikiuosi, kad atsakingos institucijos artimiausiu metu pabaigs tyrimus ir padės atsakyti į visus klausimus.“, - sakė J. Valiulienė.


Pasak vieno iš Dalininkų, Lietuvos ir Latvijos jėzuitų provincijos vadovo t. Vidmanto Šimkūno SJ, patvirtinta Centro veiklos ir finansinė ataskaita parodo, kad įstaiga savo veiklą organizuoja patenkinamai. 


„Sunku paneigti, kad Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centras – viena sėkmingiausiai veikiančių profesinio rengimo įstaigų mūsų šalyje. Sudėtingi kaltinimai viešojoje erdvėje mus, kaip įstaigos dalininkus, ypač glumina, kelia pagrįstų abejonių, todėl Veiklos ataskaitą tvirtinome kartu su papildomo Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centro audito išvadomis. Tikėkimės, kad įstaigos administracija artimiausiu metu pašalins visus įvardintus trūkumus“, - sakė t. M. Šimkūnas SJ. 


Lietuvos ir Latvijos jėzuitų provincija, naudodamasi dalininko teise, kreipsis į Centrą, prašydama dalininkams pateikti oficialius paaiškinimus į viešojoje erdvėje nuskambėjusius kaltinimus dėl centro ir jo vadovybės veiklos.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.