Dėl Vilko, paimto iš bulvių lauko, – neregėtas triukšmas

Laukuose pririštą šunį aptikę gyvūnų globėjai nutarė suteikti jam pagalbą – išsivežė net nepranešę šeimininkams. Bet netrukus paaiškėjo, kad šuo buvo užmigdytas. Kas tai – pagalba ar vagystė?

Tauragės rajone nuo šernų saugojęs bulves paliegęs šuo buvo užmigdytas.
Tauragės rajone nuo šernų saugojęs bulves paliegęs šuo buvo užmigdytas.
Daugiau nuotraukų (1)

Lrytas.lt

Jul 31, 2017, 9:48 AM

Ar gyvūnus globojanti organizacija be šeimininkų leidimo gali atimti jų augintinį ir prašyti žmonių pagalbos jį išlaikyti?

Po tokio atvejo Tauragės rajone karšta diskusija kilo ne tik internete – policija pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl vagystės, o Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) specialistai įžvelgė sukčiavimą.

Turėjo baidyti šernus

Šilutėje veikiančios asociacijos „Gyvūnų užuovėja“ veikla įvairios tarnybos susidomėjo po to, kai Tauragės rajone savavališkai buvo paimtas laukuose pririštas aviganis.

Dėl Trumpininkų kaime bulvių lauke pririšto šuns į gyvūnų globos organizacijas ir policiją kreipėsi vietos žmonės, kuriems atrodė, kad jis alkanas ir prastai prižiūrimas.

Pareigūnai išsiaiškino, jog šuo priklauso Skiržemės kaimo gyventojams, o augintinį laukuose jie esą paliko tam, kad iš bulvių lauko baidytų šernus.

Policijai prisipažino pati

„Gyvūnų užuovėjos“ įkūrėja Andželika Bajorinaitė teigė apie skriaudžiamą šunį informavusi ir VMVT, ir vietos veterinarijos gydytojus. Nesulaukusi pagalbos gyvūnų globėja nusprendė šunį paimti be šeimininkų žinios, nors neseniai buvo bausta už savavaliavimą.

„Aš pavogiau šunį“, – paskambinusi Tauragės policijai pareiškė A.Bajorinaitė.

Į policiją dėl dingusio Vilko kreipėsi ir patys šuns šeimininkai, todėl praėjusią savaitę A.Bajorinaitę aplankė ir VMVT darbuotojai, ir pareigūnai.

Keturkojį gabeno į Kauną

Grąžinti šuns pareigūnams globėja negalėjo, nes jį buvo nuvežusi į veterinarijos kliniką Klaipėdoje.

Pabendravusi su pareigūnais „Gyvūnų užuovėjos“ įkūrėja iš savo savanorės gavo žinutę, kad tikroji šuns šeimininkė jau važiuoja į kliniką jo atsiimti.

Tada į automobilį šoko ir A.Bajorinaitė. Važiuodama Klaipėdos link ji paskambino advokatui ir veterinarams.

Šie pranešė, kad šuo – labai prastos būklės.

Paėmę iš veterinarijos klinikos Vilką gyvūnų globėjai jį gabeno į Kauną, tačiau šuns gyvybė pradėjo gesti.

Jis buvo užmigdytas Kauno veterinarijos klinikoje, o „Gyvūnų užuovėja“ apie tai netrukus pranešė socialiniame tinkle.

Teks aiškintis dėl vagystės

Tauragės policija pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl svetimo turto pasisavinimo, o VMVT išplatino pranešimą, kad Tauragės, Šilutės ir Klaipėdos rajonuose grobiami augintiniai.

A.Bajorinaitė prisipažįsta savavaliavusi, bet neigia įtarimus dėl vagystės: „Šunį paėmiau ne iš kiemo, iš laukų, o teritorija net nebuvo aptverta.“

Ji taip pat parašė pareiškimą dėl netinkamų policijos pareigūnų veiksmų.

Kova dėl augintinio – naktį

Neseniai A.Bajorinaitei dėl šuns teko aiškintis ir su Šilutės policija.

Vienai šeimai globoti šunį perdavusi savanorė sužinojo, kad jis mušamas ir neprižiūrimas. A.Bajorinaitė ne kartą ėjo jo vaduoti, bet šeimininkai jos neįleisdavo į namus.

Jos su savanore nusprendė šeimą aplankyti vėlų vakarą. Duris atidariusi moteris sutiko grąžinti šunį, tačiau tai išgirdo kitame kambaryje buvęs jos vyras. Jis ėmė rėkti ant gyvūnų globėjų ir iškvietė policiją.

Vis dėlto po kurio laiko šeimininkai pripažino, kad neįstengia rūpintis šunimi, ir grąžino jį globėjai.

Tačiau policija už savavaliavimą A.Bajorinaitei skyrė 14 eurų baudą. Ji neslėpė, kad neprižiūrimus augintinius yra paėmusi ne sykį, o kartais iš šeimininkų juos net nupirkdavo.

Užkliuvo valdininkams

Išgelbėtus gyvūnus moteris gydo ir išlaiko, taip pat ieško jiems naujų šeimininkų.

Visa tai, anot A.Bajorinaitės, kainuoja, todėl ji internete prašo gyventojų paramos.

Bet būtent tie prašymai ir užkliuvo VMVT valdininkams.

„Iš pirmo žvilgsnio tikslai geri – prašyti pagalbos ligotam gyvūnui. Bet ar pasakojant graudžias istorijas galima žaisti žmonių, kurie nori padėti, jausmais?

Be to, dar lieka daug neatsakytų klausimų – koks tų gyvūnų likimas, kur atsiduria paaukoti pinigai?“ – svarstė VMVT Gyvūnų sveikatingumo ir gerovės skyriaus vedėjo pavaduotoja Rasa Sirutkaitytė.

Be teismo nutarties paimti augintinio negalima

Laikinai paimti augintinį iš juo nesirūpinančių šeimininkų galima tik turint teismo nutartį. Atimti augintinio neturi teisės net oficialiai registruoti gyvūnų globėjai, tai gali padaryti tik valstybės institucijų pareigūnai.

Prieš paimant gyvūną visada atliekamas išsamus tyrimas jo laikymo vietoje.

Kad šeimininkai galėtų susigrąžinti neteisėtai paimtą gyvūną ir įrodyti, jog jie tikrai yra jo savininkai, šunis, kates ar šeškus patariama užregistruoti Gyvūnų registre.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.