Gyvsidabriu užterštame Ukmergės teisme dirbę teisininkai sulaukė tiesos akimirkos

Širvintų rajono apylinkės teismas trečiadienį nusprendė priteisti neturtinę žalą gyvsidabriu užterštame Ukmergės teisme dirbusiems teisininkams.

V.Balkūnoa asociatyvioji nuotr.
V.Balkūnoa asociatyvioji nuotr.
Daugiau nuotraukų (1)

Lrytas.lt

Oct 11, 2017, 9:08 AM

Po 1,5 tūkst. eurų neturtinės žalos priteista 17 teismo darbuotojų – iš viso 25 tūkst. 500 eurų. Žalos atlyginimas priteistas ir aštuoniems kitiems teisininkams, kiekvienam – individuali suma.

Žalą, jei sprendimas įsiteisės, turės atlyginti Vyriausybė, nes byloje ieškinys pareikštas valstybei, kuriai atstovauja Vyriausybė.

„Ieškinys patenkintas iš dalies. Teismas įvertino, kad tai buvo toksiška, pavojinga medžiaga, suprantama, kad žmonės išsigando, o teismas iki šiol izoliuotas ir uždarytas. Žmonės, buvę toje patalpoje, išsigando ir jautė nerimą“, – BNS sakė sprendimą priėmusi teisėja Irina Serafin.

Šioje byloje 32 teisininkai, anksčiau dirbę gyvsidabriu užterštame Ukmergės teisme, reikalavo turtinės ir neturtinės žalos atlyginimo.

Tarp ieškovų – Ukmergės prokurorai, teisėjas, teismo tarnautojai, advokatai. Šiame teisme anksčiau dirbo ir dabartinis generalinis prokuroras Evaldas Pašilis, tačiau jis į teismą nesikreipė.

„Tai buvo teroristinis aktas, nukreiptas prieš grupę žmonių, teisme juk lankėsi daugybė žmonių. Daugybę metų nuodijama“, – BNS sakė ieškovams atstovavęs advokatas Gintaras Černiauskas.

Kiekvienas ieškovų reikalavo priteisti nuo 50 iki 200 tūkst. eurų.

2012 metų gruodį ir 2013 metų pradžioje tuometiniame Ukmergės teismo pastate ugniagesiai gelbėtojai surinko apie tris kilogramus gyvsidabrio.

Kaip skelbta, į sienas įsigėrusių nuodingų gyvsidabrio garų koncentracija leistiną normą viršijo tūkstančius kartų.

Ukmergės teisme gyvsidabrio rasta ir anksčiau, 2003 metais. Jo aptikta gėlių vazonuose ir kitose vietose. Tąkart ugniagesiai surinko pavojingą metalą, tačiau niekas neįtarė, kad teismo patalpose paslėpta daug daugiau gyvsidabrio, nei buvo surinkta.

Ieškovai skundžiasi, kad 2003 ir 2012 metais buvusiose Ukmergės rajono apylinkės teismo patalpose radus gyvsidabrio, valstybė ir atsakingi pareigūnai laiku ir tinkamai neatliko savo pareigų, nesiėmė būtinų veiksmų – nebuvo laiku uždarytos teismo patalpos, užnuodytose patalpose leista dirbti ir 2003 metais pirmą kartą aptikus gyvsidabrio, ir 2012 metų pabaigoje.

Gyvsidabris yra nuodingas žmogaus sveikatai. Patekęs į organizmą, jis kaupiasi inkstuose, kepenyse, smegenyse, kauluose ir trikdo organų funkcijas.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.