Partijos kolegomis nusivylęs Bronius Bradauskas: „Tegul visi išvažiuoja“

„Tegul visi išvažiuoja – ir tie, kuriems reikia, ir tie, kuriems nereikia. Tuomet aš svarstysiu, ar grįžti į Seimą“, – apie galimybę parlamente pakeisti Gediminą Kirkilą LRT.lt sakė buvęs Seimo narys socialdemokratas Bronius Bradauskas. Jis teigė turintis kitų darbų – tverti tvoras, sodinti medžius ir skaldyti malkas. Tuo metu situacija Socialdemokratų partijoje, pasak B.Bradausko, yra labai bloga.

 Dabartinę situaciją Lietuvos socialdemokratų partijoje (LSDP) B. Bradauskas įvardijo kaip labai blogą, o frakcijos nariams esą reikėjo paklusti partijos sprendimui.<br> J.Stacevičiaus nuotr. iš archyvo
 Dabartinę situaciją Lietuvos socialdemokratų partijoje (LSDP) B. Bradauskas įvardijo kaip labai blogą, o frakcijos nariams esą reikėjo paklusti partijos sprendimui.<br> J.Stacevičiaus nuotr. iš archyvo
Daugiau nuotraukų (1)

Lrytas.lt

2017-10-19 13:04, atnaujinta 2017-10-19 13:47

Europos Parlamento (EP) narys Zigmantas Balčytis atleido kone visus savo biuro darbuotojus ir netrukus žada išvykti dirbti į tarptautinę organizaciją Niujorke. Jo vietą EP turėtų užimti Socialdemokratų partiją paliekantis G Kirkilas, o į Seimą tuomet sugrįžtų B.Bradauskas.

Pats B.Bradauskas kalbas apie grįžimą į Seimą pasitiko garsiu juoku. Kiek nurimęs kalbėjo: „Visų pirma tegul visi išvažiuoja – ir tie, kuriems reikia, ir tie, kuriems nereikia. O paskui jau aš svarstysiu. Tiek laiko svarstai, svarstai... ir šnipštas. Šiuo metu visiškai to nesvarstau, nes veltui smegeninę suki, o nieko nėra jau metus. Žmonės jau anekdotus apie tai kuria.

Atvirai sakant, labai perkainojau vertybes, nes situacija pasikeitė labai ne į gera. Neaišku, kaip dabar Seime bus su ta mūsų frakcija, ką darys vieni ar kiti. Atvirai sakant, Dievas protą sumaišė, nelabai norisi kažkur ir lįsti.“

Buvęs parlamentaras teigė dabar turintis daugybę kitų darbų, daugiausia – fizinių. „Dirbu išsijuosęs ir dabar važiuoju į sodybą. Dirbu fizinį darbą, ačiū Dievui, dar šiek tiek judu. Tveriu tvoras, sodinu medžius, malkas skaldau, viską darau. Laikas prabėga, niekur nespėju“, – LRT.lt pasakojo B. Bradauskas.

B.Bradauskas Seime dirbo nuo 2000 m. iki 2016 m. Pernai per Seimo rinkimus jis nekandidatavo vienmandatėje apygardoje, Socialdemokratų partijos kandidatų sąraše buvo įrašytas 30 numeriu, bet rinkėjų išreitinguotas į 15-ą vietą.

Nusivylė partijos kolegomis

Dabartinę situaciją Lietuvos socialdemokratų partijoje (LSDP) B.Bradauskas įvardijo kaip labai blogą, o frakcijos nariams esą reikėjo paklusti partijos sprendimui.

„Mūsų aksakalai nutarė, taip padaryti. Man skaudu, tiek metų buvome šalia vienas kito. Partijos daugumos visada reikia klausyti. Jei jau atėjai į komandą, negali atiduoti paso kažkam kitam, o tik savos komandos žmogui. Tegul mane ir pakeiksnoja, bet aš esu komandos žmogus ir daugumos nuomonei visada paklūstu. Esu Kaišiadorių skyriaus pirmininkas, kaišiadoriečiai nutarė būtent taip, kad iš koalicijos reikėtų trauktis, o aš negaliu eiti prieš skyriaus sprendimą ir sakyti kitaip. Tai būtų tiesiog nesuprantami dalykai“, – LRT.lt komentavo B.Bradauskas.

Pasak buvusio parlamentaro, LSDP gali laukti nuosmukio laikotarpis, tačiau iki rinkimų dar treji metai ir partijai dar yra visos galimybės parodyti, jog ji gyva ir vykdo tas programas, kurias užsibrėžė.

„Be abejo, iš naujo turime svarstyti visus programinius dalykus. Ir penktadienį svarstysime mokesčių politiką. Reikia gerai viską pasverti, taip pat ekonominę situaciją Lietuvoje bei kaimyninėse valstybėse, kad neišsišoktume ir neprarastume turimų lėšų. Tai lengva padaryti per mokesčių politiką, esant laisvam kapitalo judėjimui prašausi pro šalį ir gali nieko neturėti. Tai reikia labai rimtai svarstyti. Aš kol kas dar dalyvausiu ir pažiūrėsiu, kaip seksis.

Manau, partija gyvuos. Šiokį tokį stresą išgyvename, nėra ko slėpti, yra negerų dalykų. Bet toks bičiulių pasirinkimas, ką darysi. Aš jų nei smerkiu, nei teisiu – kiekvienas turi turėti savo nuomonę. Bet yra nerašyta taisyklė: jei komandai nepritari, turi iš jos pasitraukti. Niekas neverčia būti partijoje“, – apie susidariusią situaciją LSDP kalbėjo B.Bradauskas.

LRT.lt primena, kad aštuoni Seimo nariai, priklausantys Seimo Socialdemokratų partijos frakcijai, pasitraukė iš LSDP gretų. Tai G. Kirkilas, Algirdas Butkevičius, Juozas Bernatonis, Rimantė Šalaševičiūtė, Irena Šiaulienė, Andrius Palionis, Artūras Skardžius, Rimantas Sinkevičius. Parlamentaras Antanas Vinkus buvo išmestas iš partijos.

UAB „Lrytas“,
Gedimino 12A, LT-01103, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus webmaster@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2023 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.