Sovietmetį šlovinantis Jurijus Subotinas nenori miegoti namuose

Josifui Stalinui ir Antanui Sniečkui padėkas internete siuntęs 67 metų Jurijus Subotinus teisme bandys įrodyti, kad sovietmečio vadams internete dėkojo ne jis, o jam tariamai kerštaujantys asmenys, kurie, pasak J.Subotino, prisijungia prie jo namų interneto ir jo vardu rašo komentarus. 

 J.Subotinas apskundė laisvės apribojimo bausmę, tačiau 1883 eurą baudą turės susimokėti.  <br> T.Bauro nuotr.
 J.Subotinas apskundė laisvės apribojimo bausmę, tačiau 1883 eurą baudą turės susimokėti.  <br> T.Bauro nuotr.
 G.Grabauskui (viduryje) siūloma skirti 1883 eurų baudą.  <br> M.Kulbio nuotr.
 G.Grabauskui (viduryje) siūloma skirti 1883 eurų baudą.  <br> M.Kulbio nuotr.
 Trėmimus prasivėdinimu vadinęs V.Lekstutis už savo veiklą jau turi teistumą. <br> "LIetuvos ryto" televizijos nuotr. 
 Trėmimus prasivėdinimu vadinęs V.Lekstutis už savo veiklą jau turi teistumą. <br> "LIetuvos ryto" televizijos nuotr. 
 Ž.Razminą siūloma įkalinti 3 metams ir 6 mėnesiams, tačiau bausmės vykdymą atidėti. <br> V.Balkūno nuotr.
 Ž.Razminą siūloma įkalinti 3 metams ir 6 mėnesiams, tačiau bausmės vykdymą atidėti. <br> V.Balkūno nuotr.
 Prokurorė mano, kad geriausia bausmė O.Titorenkai - 90 parų areštas. <br> V.Balkūno nuotr.
 Prokurorė mano, kad geriausia bausmė O.Titorenkai - 90 parų areštas. <br> V.Balkūno nuotr.
Daugiau nuotraukų (5)

Lrytas.lt

Nov 22, 2017, 4:29 PM

Laisvės apribojimo bausme nuteisto ir nuo 22 iki 5 valandos namuose turinčio būti vyro apeliacinį skundą jau gavo Vilniaus miesto apylinkės teismas. Šią savaitę J.Subotino skundas bus perduotas Vilniaus apygardos teismui, kuris jį ir nagrinės. 

Su pirmosios instancijos teismo nuosprendžiu nesutinkantis J.Subotinas skunde rašo, kad buvo nuteistas visiškai nepagrįstai. 

Esą jis neturi nei kompiuterio, nei išmaniojo telefono, todėl internetu nesinaudoja ir komentarų nerašinėja. 

"Čia ne aš rašiau, čia kiti rašė ir aš teismui pateikiau įrodymus. Dabar aš pats prokuratūrai skųsiu tuos, kurie rašė, nes tai jie daro ne pirmą kartą“, - šių metų spalio 30 dieną paskelbus nuosprendį piktinosi J.Subotinas.

Savo kaltę jis neigė tiek ikiteisminio tyrimo metu, tiek atsidūręs teisme, tačiau teismui užteko įrodymų, kad J.Subotinas būtų pripažintas kaltu dėl sovietų nusikaltimų menkinimų ir būtų nubaustas.  

Teismas nustatė, kad J.Subotinas pernai lapkričio 30-osios naktį portale lrytas.lt parašė komentarą: „Ačiū Stalinui, Sniečkui ir tarybų valdžiai! Kam nepatinka būti kartu su Rusija – von nakui iš Lietuvos! Čemodan-vokzal-Amerika. Jurijus Subotinas“.

Pagal komentaro IP adresą buvo nustatyta, kad jis buvo išsiųstas prisijungus prie J.Subotino žmonos vardu registruoto belaidžio ryšio interneto, kuriuo gali naudotis tik bute gyvenantys asmenys. 

Taip pat konstatuota, kad portale lrytas.lt patalpintas komentaras savo stiliumi yra labai panašus į tuos, už kuriuos J.Subotinas buvo nuteistas 2016 metų lapkričio mėnesį. 

Tąkart jam teismas skyrę 1883 eurų baudą dėl nesantaikos kurstymo. 

Savo komentaruose J.Subotinas kvietė į Lietuvą atvykti Rusijos tankus ir žadėjo juos pasitikti su gėlėmis, o neretai juos baigdavo paliepimu lietuviams vykti į Londoną plauti tualetų. 

Pirmojo teismo skirtos baudos J.Subotinas nėra sumokėjęs iki šiol, todėl ją iš jo bando išieškoti antstoliai. 

Komunistu save vadinantis vilnietis nėra pirmas nuteistas sovietmečio ir rusų mylėtojas. 

Šių metų liepą įsigaliojo nuosprendis Klaipėdos rajono gyventojui Vaidui Lekstučiui, kuris lietuvių trėmimus į Sibirą vadino prasivėdinimu.

Jam teismo sprendimu yra metams apribota laisvė bei paskirta bausmė - 100 valandų nemokamo darbo sveikatos priežiūros globos, rūpybos įstaigose ar nevalstybinėse organizacijose.

Klaipėdos apygardos teisme tęsiasi trijų V.Lekstučio bendraminčių Žilvino Razmino, Giedriaus Grabausko ir Olego Titorenkos baudžiamosios bylos nagrinėjimas.

Ž.Razminui šioje byloje yra pareikšti kaltinimai dėl antikonstitucinių grupių kūrimo ir dalyvavimo jų veikloje, viešų raginimų pažeisti Lietuvos Respublikos suverenitetą bei nesantaikos kurstymo.

O.Titorenka teisiamas dėl nesantaikos kurstymo bei neteisėto ginklų ir šaudmenų laikymo, o G.Grabauskas - tik dėl nesantaikos kurstymo.

Antradienį valstybinį kaltinimą byloje palaikanti prokurorė Edita Mikalainienė teismo paprašė pripažinti šiuos veikėjus kaltais dėl visų jiems pareikštų kaltinimų.

G.Grabauskui valstybinė kaltintoja pasiūlė skirti 1883 eurų baudą, O.Titorenkai skirti 90 parų areštą, o Ž.Razminą įkalinti 3 metams ir 6 mėnesiams, tačiau bausmės vykdymą atidėti trims metams. 

UAB „Lrytas“,
Gedimino 12A, LT-01103, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus webmaster@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2022 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.
„Nauja diena“: kodėl TS-LKD meta M. Majauską iš partijos?