Artėjančios Seimo pavasario sesijos opozicija laukia su nerimu

Seimo pavasario sesija prasidės kovo 10 dieną. Pirmojo darbo posėdžio klausimas jau aiškus – kovo 13 dieną bus pradėta Mindaugo Basčio apkalta. Kokie kiti klausimai bus nagrinėjami pavasario sesijoje ir kokie darbai bus laikomi prioritetiniais ir svarbiausiais?

Artėjančios Seimo pavasario sesijos opozicija laukia su nerimu.<br>J.Stacevičiaus nuotr.
Artėjančios Seimo pavasario sesijos opozicija laukia su nerimu.<br>J.Stacevičiaus nuotr.
Artėjančios Seimo pavasario sesijos opozicija laukia su nerimu.<br>V.Ščiavinsko nuotr.
Artėjančios Seimo pavasario sesijos opozicija laukia su nerimu.<br>V.Ščiavinsko nuotr.
Artėjančios Seimo pavasario sesijos opozicija laukia su nerimu.<br>T.Bauro nuotr.
Artėjančios Seimo pavasario sesijos opozicija laukia su nerimu.<br>T.Bauro nuotr.
Artėjančios Seimo pavasario sesijos opozicija laukia su nerimu.<br>J.Stacevičiaus nuotr.
Artėjančios Seimo pavasario sesijos opozicija laukia su nerimu.<br>J.Stacevičiaus nuotr.
Artėjančios Seimo pavasario sesijos opozicija laukia su nerimu.<br>J.Stacevičiaus nuotr.
Artėjančios Seimo pavasario sesijos opozicija laukia su nerimu.<br>J.Stacevičiaus nuotr.
Daugiau nuotraukų (5)

Lrytas.lt

Feb 28, 2018, 5:24 PM

Seimo pirmininkas: Seimo narių teisių ir pareigų įstatymas

Seimo pirmininko Viktoro Pranckiečio atstovė Irmina Frolovienė naujienų portalui lrytas.lt tikslios ir konkrečios darbų programos pateikti negalėjo, tačiau išskyrė esmines problemas. „Seimo pirmininko prioritetai lieka tie patys – tai yra Seimo nario teisių, pareigų ir veiklos garantijų įstatymas ir pataisa įteisinant individualų skundą kreiptis į Konstitucinį Teismą“, – rašė ji.

Vyriausybė: valstybės tarnybos, švietimo, mokesčių reformos

Vyriausybės Spaudos skyrius teigė, kad laukia tikrai intensyvi sesija. „Seimo nariams bus pateikta valstybės tarnybos pertvarka, kurios tikslas – mažinti valdininkų skaičių, didinti atlyginimus valstybės tarnyboje, didinti tarnybos efektyvumą ir skaidrumą“, – rašoma Vyriausybės atsakyme.

Esminių pokyčių, anot Vyriausybės atstovų, sulauks ir sveikatos apsaugos sistema. Bus didinami medikų atlyginimai, jungiama gydytojų rezidentų alga ir stipendijos.

„Pavasario sesijos metu bus pateikti mokesčių ir pensijų kaupimo sistemos pakeitimai. Šiuo metu veikiančios darbo grupės kovo viduryje turėtų pateikti savo siūlymus. Siekiama jungti darbuotojo ir darbdavio mokamus „Sodros“ mokesčius ir mažinti bendrą mokestinę naštą dirbantiems asmenims“, – vardijo Vyriausybės atstovas.

Daug diskusijų kelianti aukštųjų mokyklų tinklo pertvarka taip pat bus toliau svarstoma.

„Viena svarbiausių sričių yra ir bus švietimas. Toliau vyksta aukštųjų mokyklų susijungimo procesas. Nuo rudens mokytojų laukia nauja etatinė darbo apmokėjimo tvarka. Su socialiniais partneriais derinamos naujos sistemos detalės. Pakeitimų tikslas – padidinti pedagogų algas ir užtikrinti jiems tinkamą darbo krūvį“, – sakė atstovas.

Bus prisimintos ir bandomos spręsti ir demografinės problemos. Jų sprendimas įvardijamas kaip vienas šių metų prioritetų. „Bus teikiami įstatymų pakeitimai, kurie leis suteikti paramą jaunoms šeimoms įsigyjant būstą. Taip pat kartu su mokestine pertvarka skaičiuojama, kiek bus galima didinti vadinamuosius vaiko pinigus. Vyriausybė pateiks papildomas priemones šalies demografinėms problemoms spręsti. Tai taip pat vienas 2018-ųjų prioritetų“, – rašoma Vyriausybės atsakyme.

Planuoja klaidų nebedaryti

Praėjusią savaitę Seimo pirmininko pirmoji pavaduota Rima Baškienė Žinių radijo eteryje sakė, kad vykdydami mokesčių reformą jau padarytų klaidų bandys išvengti.

„Nenorime padaryti klaidos, kuri buvo nuskambėjusi dėl antrosios pensijų pakopos, – tai labai sujaudino žmones pasakant, kad bus keičiama, bet nepasakant, kad niekas nebus iš žmonių atimama. Jeigu daryti reformą, tai daryti ją žmonių nenuskriaudžiant ir viską išaiškinant“, – žadėjo R.Baškienė.

Jos teigimu, Seimo valdyba planuoja daugiau pokalbių ir diskusijų su ekspertais. Jų pagalba turėtų nebeleisti daryti klaidų.

„Dėl mokestinės reformos mes esame suplanavę šiek tiek kitaip rengti Seimo plenarinius posėdžius ir pavasario sesiją. Daugiau dėmesio skirti diskusijai ir ekspertų kalbėjimams ir plenarinių posėdžių salėje, kad galėtume labai išsamiai įvertinti situaciją. Tada išaiškinti teisės aktus ir tik tada eiti į patį įstatymą. Bandome ne greituoju būdu, ne kuo daugiau įstatymų, bet keičiant Seimo darbo tvarką. Ir didesniam kalbėjimui, ir geresnei komunikacijai apie tai, ką darome“, – žadėjo R.Baškienė.

Konservatoriai: „Esame nusivylę“

Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos atstovai teigė, kad jų opozicinė frakcija artėjančiai Seimo sesijai parengė projektų, bet iš valdančiosios daugumos daug nesitiki. „Iš valdančiosios daugumos nesitikima nei proveržio teikiant Lietuvos žmonėms reikalingus įstatymų projektus, nei kompetencijos“, – rašoma jų atsiųstame komentare.

„Seimo rudens sesijoje tikėjomės aukštąjį mokslą, valstybės tarnybą, mokesčius iš esmės reformuojančių įstatymų projektų, dėl kurių būtume ieškoję geriausio sprendimo varianto, o šioje pavasario sesijoje nesitikime sulaukti jokių esminių pertvarkų, kurioms Lietuva jau seniai pribrendusi. Nusivylimas valdančiosios koalicijos darbu – taip būtų galima apibūdinti politinę situaciją Seime“, – komentavo Seimo TS-LKD frakcijos seniūnas Gabrielius Landsbergis.

Taip pat apgailestavo, kad į viešumą kylant vis naujiems faktams apie neskaidrią valdančiosios daugumos politikų veiklą, Seimo daugumai tenka teisintis, užuot užsiėmus visuomenei reikalinga teisėkūra.

Liberalai: „Laukiame su nerimu“

Liberalų sąjūdžio frakcija Seimo pavasario sesijos darbus suskirstė į bendrinius ir asmeninius. Kaip esminius opozicinė frakcija išskyrė tuos, kurie jau yra sukėlę nerimo visuomenėje. „Kalbant apie bendrinius darbus išskirtume šiuos: mokesčių sistemos reforma – ar pajudės, nes tai, kas vyko pernai, buvo tik įžanga. Taip pat ir valstybės tarnybos reforma – laukiame, tai labai svarbu, buvo žadėta pateikti Seimui pernai spalio mėnesį. Toliau laukiame ir jau spalio mėnesį pažadėtos Nacionalinės energetikos strategijos. Pensijų sistemos reformos projektas – šio laukiame su nerimu. Jis buvo pažadėtas pernai rugsėjį. Kol kas buvo kalbama apie piliečių teisių apribojimą pasirenkant pensijų kaupimo formas“, – rašoma Liberalų sąjūdžio atsakyme.

Kaip asmeninius frakcijos darbus jie vardija šiuos. „Projektas dėl bendro PVM tarifo sumažinimo iki 18 procentų – anksčiau kildavo „isterija” dėl vieno ar kito produkto PVM mažinimo, liberalai siūlo mažinti PVM visiems produktams ir paslaugoms. Taip pat nepamirštas ir pagalbinio apvaisinimo įstatymas“, – rašė Liberalų frakcijos atstovė.

UAB „Lrytas“,
Gedimino 12A, LT-01103, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus webmaster@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2023 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.