R. Karbauskis atakuoja – kreipėsi į VRK dėl G. Landsbergio susitikimo su R. Kurlianskiu

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) frakcijos seniūnas Ramūnas Karbauskis kreipėsi į Vyriausiąją rinkimų komisiją (VRK) dėl galimai neteisėtos paramos Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) veiklai.

 Pasak R.Karbauskio, didelį nerimą kelia TS-LKD partijos lyderio G.Landsbergio susitikimas su „MG Baltic“ koncerno atstovais.<br> lrytas.lt montažas.
 Pasak R.Karbauskio, didelį nerimą kelia TS-LKD partijos lyderio G.Landsbergio susitikimas su „MG Baltic“ koncerno atstovais.<br> lrytas.lt montažas.
Daugiau nuotraukų (1)

Benas Brunalas, ELTA

2018-04-05 11:50, atnaujinta 2018-04-05 12:01

R.Karbauskis prašo VRK įvertinti kovo 28 d. dienraštyje „Lietuvos rytas“ ir naujienų portale www.lrytas.lt paviešintą informaciją apie konservatorių lyderio Gabrieliaus Landsbergio susitikimą su „MG Baltic“ vienu iš tuometinių vadovų Raimondu Kurlianskiu bei šio koncerno teiktą paramą su kitu konservatoriumi Laurynu Kasčiūnu susijusiai organizacijai.

R.Karbauskis taip pat prašo VRK kreiptis į Specialiųjų tyrimų tarnybą (STT), nes dalis VRK tyrimui reikalingos informacijos, sprendžiant iš www.lrytas.lt publikacijų, yra STT surinktoje ikiteisminio tyrimo medžiagoje.

R.Karbauskis sako, kad publikacijoje nurodoma, jog 5 tūkst. eurų parama galimai teikta už politinę veiklą.

„Publikacijoje teigiama, kad parama teikta galimai atsidėkojant L. Kasčiūnui už jo pastangas įtikinti įtakingus TS-LKD partijos narius, tarp jų – Seimo Pirmininko pavaduotoją Ireną Degutienę, paremti Šarūno Gustainio teiktas Vartojimo kreditų įstatymo pataisas, kurioms paramos galimai siekė koncernas „MG Baltic“, – publikaciją komentavo „valstiečių“ lyderis.

Pasak jo, didelį nerimą kelia TS-LKD partijos lyderio susitikimas su koncerno atstovais, kurio metu galimai kalbėta ir ne apie piniginę paramą naudojant „MG Baltic“ valdomas žiniasklaidos priemones konservatorių viešųjų ryšių palaikymui bei netiesioginei politinei reklamai skleisti.

„Vertinant šias naujai paaiškėjusias aplinkybes, ypač tai, kad, „Lietuvos ryto“ duomenimis, Seimo narys Laurynas Kasčiūnas apklausos Specialiųjų tyrimų tarnyboje metu pripažino, kad koncernas „MG Baltic“ yra skyręs finansinę paramą jo atstovaujamai asociacijai „Valstybingumo ir tradicijų studijų centras“, kyla pagrįsta abejonė, ar toks lėšų skyrimas artimai su TS-LKD vadovybe susijusioms organizacijoms neturi neteisėto politinių partijų ir politinių kampanijų finansavimo požymių. Pažymėtina, kad toks šalia politinių partijų veikiančių viešųjų įstaigų ir asociacijų veikimo modelis jau šiuo metu tiriamas Vyriausioje rinkimų komisijoje nagrinėjant kitas su Liberalų sąjūdžiu ir TS-LKD susijusių organizacijų (Laisvės studijų centras, Taikomosios politikos institutas, Demokratinės politikos institutas) renginių ir mokymų finansavimą“, – svarstė R.Karbauskis.

Atsižvelgdamas į deklaruotas aplinkybes, R.Karbauskis prašo Vyriausiąją rinkimų komisiją išnagrinėti informaciją, paskelbtą dienraštyje „Lietuvos rytas“ ir interneto portale www.lrytas.lt, ir inicijuoti atitinkamą tyrimą dėl galimai neteisėto politinių partijų ir politinių kampanijų finansavimo.

Žurnalisto Tado Ignatavičiaus publikacijoje „STT agentų apčiupinėti konservatoriai sumišę“ nurodomos aplinkybės, kad 2015 m. koncernas „MG Baltic“ galimai skyrė 5 tūkst. eurų paramą su TS-LKD siejamai asociacijai „Valstybingumo ir tradicijų studijų centras“, kurios dalininku buvo TS-LKD partijos narys L. Kasčiūnas.

Parama, apie 4 tūkst. eurų, kaip nurodoma publikacijoje, buvo panaudota žurnalo „Tribūna“ leidimui. Likusi suma, maždaug tūkstantis eurų, po kratų pas Eligijų Masiulį buvo perduota vienai Vilniaus rajono vaikų globos įstaigai.

Publikacijoje taip pat teigiama, kad 2016 m. vasario mėnesį pokalbyje su TS-LKD lyderiu Gabrieliumi Landsbergiu Raimondas Kurlianskis galimai užsiminė apie netiesioginę paramą – finansuoti su partija susijusias jaunimo organizacijas.

Norėdami komentuoti turite prisijungti.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.