Šuns gelbėtoja atsikratė jo pagrobėjos etiketės

Šilutiškė Andželika Bajorinaitė, apkaltinta nebūtais pažeidimais ir net nusikaltimais, galiausiai šventė pergalę. Teisme įrodyta, kad ji ne pagrobė, o mėgino išgelbėti gyvūną, kurio gyvybė buvo pakibusi ant plauko.

Leisgyvį šunį priglaudusi A.Bajorinaitė buvo patekusi į teisėsaugos mėsmalę.
Leisgyvį šunį priglaudusi A.Bajorinaitė buvo patekusi į teisėsaugos mėsmalę.
Leisgyvį šunį priglaudusi A.Bajorinaitė buvo patekusi į teisėsaugos mėsmalę.
Leisgyvį šunį priglaudusi A.Bajorinaitė buvo patekusi į teisėsaugos mėsmalę.
 Bulvių lauke prie dėžės prirakintas aviganis atrodė varganai. 
 Bulvių lauke prie dėžės prirakintas aviganis atrodė varganai. 
 Išvaduotą Harį pribaigė nepagydomos ligos. 
 Išvaduotą Harį pribaigė nepagydomos ligos. 
 A.Bajorinaitė išgelbėjo ne vieną gyvūną.
 A.Bajorinaitė išgelbėjo ne vieną gyvūną.
Daugiau nuotraukų (5)

Lrytas.lt

Apr 26, 2018, 1:38 PM, atnaujinta Apr 26, 2018, 8:57 PM

Tauragės apskrities policija ikiteisminį tyrimą dėl šuns vagystės ir numarinimo pradėjo po to, kai jo šeimininkė pasiskundė, jog 23 metų A.Bajorinaitė jos aviganį išsivežė į gyvūnų prieglaudą, ten laikė, negrąžino, o paskui užmigdė.

Trumpininkų kaimo (Tauragės r.) bulvių lauke grandine prie medinės dėžės pririštą didelį šunį suradusi ir priglaudusi A.Bajorinaitė įtarinėta piktais kėslais ne tik jį pagrobti, bet ir nugaišinti.

Įvertinusi skunde nurodytas aplinkybes policija A.Bajorinaitei už savavaldžiavimą paskyrė 30 eurų baudą, įpareigojo atlyginti šuns šeimininkei 150 eurų žalą.

Vėliau byla pakrypo kitaip – Tauragės apylinkės teismas konstatavo, kad ligotas šuo galėjo dar greičiau nugaišti, jeigu A.Bajorinaitė nebūtų juo pasirūpinusi.

Teisės aktų nepažeidusi mergina išteisinta, nes darė tai, kas būtina, kad gyvūnas liktų gyvas.

Šuo atsidūrė prieglaudoje

Pernai birželį socialiniuose tinkluose pasirodė šiurpi Tauragės rajono laukuose palikto leisgyvio šuns nuotrauka. A.Bajorinaitei skambinę žmonės baiminosi, kad prie dėžės prirakintas gyvūnas nugaiš.

„Gyvūnų užuovėjos“ šeimininkė apie tai informavo policiją, Valstybinę maisto ir veterinarijos tarnybą.

Šuniui prie dėžės buvo palikti du indeliai: viename buvo žalsvas vanduo, o kitas – tuščias.

Nuvykęs į Trumpininkų kaimą policijos tyrėjas Voldemaras Knystautas susisiekė su laukuose įkalinto Hario savininkais. Jie paaiškino, kad šuo saugo nuo šernų bulvių pasėlius.

Policijos paraginti šeimininkai žadėjo pasiimti šunį, tačiau to iškart nepadarė, todėl asociacijos „Gyvūnų užuovėja“ savanoris Andrius Nausėda vokiečių aviganį išvežė į prieglaudą.

Pasigedusi šuns jo šeimininkė kreipėsi į Lietuvos gyvūnų draugijos Tauragės skyrių. Ten ji sužinojo, kad Hario gyvenamoji vieta pasikeitė – jis registruotas Šilutės prieglaudoje.

Bulves saugojo nuo šernų?

Pasipiktinusi, kad šuo be šeimininkų sutikimo buvo perkeltas kitur, moteris parašė pareiškimą Tauragės apskrities policijai dėl gyvūno vagystės, nurodė įtariamuosius.

Kaltinimai pribloškė „Gyvūnų užuovėjos“ įkūrėją A.Bajorinaitę: „Štai koks atlygis už tai, kad gelbėjau apleistą, ligotą, vos pastovintį ant kojų gyvūną. Šeimininkai visą mėnesį jo nepasigedo.“

Iš pradžių šilutiškė buvo įtariama tik savavaldžiavimu, o vėliau – šuns vagyste ir net nugaišinimu.

Platinti pranešimai, esą Tauragės apskrityje keturkojai grobiami ir vežami į prieglaudas.

A.Bajorinaitė tvirtino, jog šuo po atviru dangumi nebūtų likęs gyvas: „Jis vaikščiojo svyruodamas, sunkiai valdė apatinę kūno dalį, kailis buvo apkibęs molžemiu, dėžėje gyvūnas negalėjo pasislėpti nuo saulės.“

Šunį palaukėje prie medinės dėžės prirakinę šeimininkai gyvena sodyboje už kelių kilometrų. Jie tikino nenorėję atsikratyti Hario – triskart per dieną šėrė ir girdė.

Anot jų, vokiečių aviganis bulvių lauką saugojo nuo šernų, nemėgstančių šuns kvapo, nors gyvūnų mylėtojai tuo abejoja.

Kankino įvairios ligos

„Kai atvažiavau ten po savaitės, šuo atrodė dar liūdniau. Niekas nieko nedarė, todėl pasiėmiau jį.

Pati pranešiau policijai, kad mėginsiu išgelbėti šį gyvūną“, – sakė A.Bajorinaitė.

„Gyvūnų užuovėjos“ vadovė irgi netylėjo – prašė pradėti ikiteisminį tyrimą dėl Naminių gyvūnų laikymo taisyklių pažeidimo, nes tai, ką pamatė bulvių lauke, jos manymu, prilygsta kankinimui.

Pradėtas tyrimas atsidūrė aklavietėje: Tauragės policija laukė Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos darbuotojų paaiškinimų, o pastarieji tvirtino nieko nežinantys apie Hario likimą.

Kai aviganio šeimininkai pasirodė prieglaudoje ir norėjo jį susigrąžinti, Haris jau buvo išgabentas apžiūrėti į veterinarijos kliniką „Auruma“ Klaipėdoje.

Ten nustatyta, kad šuo kenčia skausmus, svirduliuoja, krinta ant žemės nuo stuburo ataugų, serga rachitu ir nepagydoma liga demodekoze.

A.Bajorinaitė veterinarų apžiūrėtą aviganį pasiėmė ir dar mėnesį laikė savo prieglaudoje.

Haris sustiprėjo, bet vėliau, kai jo sveikatos būklė ėmė katastrofiškai blogėti, buvo išvežtas į Kauno veterinarijos klinikas.

„Ten jam diagnozuota dar daugiau ligų. Veterinarai konstatavo, kad nebeverta toliau tęsti gyvūno kančių, – Haris buvo užmigdytas“, – pasakojo A.Bajorinaitė.

Mergina žinojo, kad neprižiūrimus keturkojus galima konfiskuoti tik Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos sprendimu, bet ryžosi gelbėti šunį, kuris vos judėjo, net nelojo.

„Jeigu nebūčiau to padariusi, aviganis būtų nudvėsęs dar greičiau“, – įsitikinusi A.Bajorinaitė.

Palengvino kančias

Tauragės apylinkės teismas nusprendė, kad A.Bajorinaitės pastangos išgelbėti seną ir ligotą aviganį perkeliant jį į gyvūnų prieglaudą, buvo grįstos ne tik emocijomis, bet ir būtinuoju reikalingumu. Kitokios išeities ji nematė manydama, kad Haris yra bešeimininkis šuo.

Prieglaudos šeimininkės veikla nebuvo pavojinga - paimdama šunį, vežiodama jį pas veterinarus, po konsultacijų leidusi eutanazuoti, šilutiškė stengėsi pagerinti gyvūno laikymo sąlygas, pasirūpinti sveikata, o galiausiai – nutraukti jo kančias“, - nutartyje pažymėjo teisėjas Egidijus Mockaitis.

Policijos veiksmus E.Mockaitis įvertino kritiškai: "Pristigę specialiųjų žinių apie reikalavimus gyvūnų augintojams, siekę pateisinti savo neveiklumą pareigūnai nuėjo lengviausiu keliu - dėl visko apkaltino jauną, dar neįgijusią teisinės patirties šilutiškę, kuri galėjo tik formaliai pažeisti juridinius aktus.

Hario gydymo ir eutanazijos paslaugas iš rėmėjų suaukotų lėšų apmokėjusi A.Bajorinaitė šuns šeimininkams jokios žalos nepadarė. Priešingai - išvadavo juos nuo papildomų išlaidų.

 

Norėdami komentuoti turite prisijungti.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.