Perskaitykite patys: visi E. Masiulio ir D. Grybauskaitės laiškai E. Masiulis: „Manau, bylos tyrėjai tikėjosi, kad laiškų nėra“

2018 m. gegužės 3 d. 13:48
Užkulisinės intrigos, spaudimas, kova prieš prezidentei neįtikusias politines jėgas ir jos nemėgstamus politikus – visa tai kaip ant delno atskleidė „Lietuvos ryto“ paviešintas dvejus metus trukęs Dalios Grybauskaitės ir buvusio Liberalų sąjūdžio lyderio Eligijaus Masiulio susirašinėjimas. 
Daugiau nuotraukų (67)
Portalas pateikia visus iš patikimų šaltinių „Lietuvos ryto“ gautus D.Grybauskaitės ir E.Masiulio elektroninius laiškus, iš kurių taip pat matyti, kad buvęs populiarus politikas buvo tapęs ir savotišku tarpininku tarp šalies vadovės ir jos viešai peikiamų  koncerno „MG Baltic“ vadovų.
Teismo laukiantis kyšininkavimu, prekyba poveikiu ir neteisėtu praturtėjimu kaltinamas buvęs politikas „Lietuvos rytui“ anksčiau patvirtino šių laiškų autentiškumą. 
D.Grybauskaitė trečiadienį pripažino susirašinėjusi su E.Masiuliu, tačiau tvirtina negalinti patvirtinti iš elektroninio pašto tulpes@lrpk.lt siųstų laiškų autentiškumo, nes jie esą nėra išsaugoti Prezidentūros serveriuose. 
Prezidentė iš šio pašto laiškus siuntė ir dabartiniam premjerui Sauliui Skverneliui, ir buvusiam Vyriausybės vadovui Algirdui Butkevičiui. Nežinia, ar šis susirašinėjimas taip pat nėra išsaugotas. 
Iš dabar skelbiamų laiškų matyti, kad kai kurie jų buvo siunčiami ne tik E.Masiuliui, bet ir kitiems adresatams – buvusiam konservatorių lyderiui Andriui Kubiliui, taip pat konservatoriui Jurgiui Razmai.
E.Masiulis pasigedo laiškų
Įdomu tai, kad susirašinėjimo su šalies vadove neliko ir E.Masiuliui grąžintuose per 2016 metų gegužės 12-ąją jo namuose atliktų kratų paimtuose elektroniniuose įrenginiuose. 
Kaip „Lietuvos rytui“ teigė E.Masiulis, telefoną Specialiųjų tyrimų tarnyba jam  grąžino po mėnesio, kompiuterį – po pusmečio.
„Tačiau juose buvęs elektroninis paštas yra užblokuotas. Visi iki kratos mano siųsti arba gauti laiškai yra nepasiekiami“, – tvirtino buvęs parlamentaras.
Vienas pagrindinių politinės korupcijos bylos kaltinamųjų tvirtino, kad niekas jam nepaaiškino, kodėl šie duomenys nebuvo grąžinti teisėtam jų savininkui, juolab kai susirašinėjimas su prezidente nebuvo įtrauktas į bylos medžiagą. 
Buvęs politikas teigė negalįs paaiškinti, kodėl šie bylai nereikalingi duomenys jam nebuvo grąžinti, o ištrinti. E.Masiulis darė prielaidą, jog galbūt bylą tiriantys pareigūnai buvo įsitikinę, kad šių laiškų niekas kitas neturi ir jie nepateks į viešumą. „Manau, kad buvo toks tikėjimas, jog niekas jų  neturi“, – svarstė kaltinamasis.
STT ketvirtadienį portalą informavo, kad prie E.Masiulio paimtų elektroninių įrenginių turinio neprisilietė.
„Atsakydami į Jūsų paklausimą, informuojame, kad kratų metu paimti daiktai asmenims grąžinami Baudžiamojo proceso kodekso 93 str., 108 str., kitų teisės aktų nustatyta tvarka. Kratų metu paimti elektroniniai įrenginiai jų savininkams yra grąžinami su tokiu turiniu, kokiu ir būna paimti. Šiuo atveju išimtis nebuvo taikoma“, – rašoma STT atsakyme. 
E.Masiulis „Lietuvos rytui“ tvirtino, kad jau pasibaigus ikiteisminiam tyrimui prašė laiškus pridėti prie bylos, tačiau jai vadovaujantis Vilniaus apygardos vyriausiasis prokuroras Justas Laucius esą atsisakė tai daryti motyvuodamas, jog laiškai nėra svarbūs tyrimui. 
Buvęs politikas prezidentės jam siųstus laiškus tvirtina vienos apklausos metu matęs ant prokuroro stalo. 
Negana to, J.Laucius esą jam tuomet žadėjo aptarti šį susirašinėjimą, tačiau vėliau savo planus pakeitė ir apie laiškus daugiau neužsiminė. 
E.Masiuliui pasirodė įtartina, kad kaip tik tuo metu prokuroras pakilo karjeros laiptais.
Valdantieji sukilo
Generalinė prokuratūra E.Masiulio teiginių nekomentuoja. „Aiškiai neturintis nusikalstamų veikų požymių Lietuvos politikų elgesys nebuvo šio ikiteisminio tyrimo dalykas. Todėl duomenys apie neturinčius  nusikalstamų veikų požymių Lietuvos politikų tarpusavio kontaktus šiame ikiteisminiame tyrime nebuvo renkami“, – BNS citavo Generalinę prokuratūrą. 
Kilus ažiotažui dėl „Lietuvos ryto“ paskelbto D.Grybauskaitės ir E.Masiulio susirašinėjimo ir prasidėjus diskusijoms dėl laiškų autentiškumo, prabilta apie jų paieškas Seime. 
Valstiečių lyderis Ramūnas Karbauskis pareiškė, jog prezidentės buvusiam parlamentarui siųsti laiškai gali būti išlikę Seimo serveriuose. Be to, R.Karbauskis užsiminė, kad gali būti ieškoma ne tik E.Masiuliui, bet ir kitiems politikams iš prezidentės asmeninio pašto tulpes@lspk.lt siųstų laiškų. „Ne tik tų laiškų, ne tik tuo klausimu. Tada galbūt ir kitiems siųstus laiškus iš to pašto reikėtų paimti. Tada būtų platesnis situacijos įvertinimas“, – sakė valstiečių vedlys. 
Portalas laukia Specialiųjų tyrimų tarnybos komentaro, kodėl E.Masiuliui nebuvo grąžintas į bylą neįtrauktas jo susirašinėjimas su šalies vadove – ar tai yra įprasta praktika, ar šiuo atveju galėjo būti taikomos išimtys. 
 
 
 

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.