Rasa Kazėnienė paskirta laikinąja Kauno tardymo izoliatoriaus direktore

Naujasis teisingumo ministras Elvinas Jankevičius antradienį Teisingumo ministerijos auditorę Rasą Kazėnienę paskyrė laikinai vadovauti Kauno tardymo izoliatoriui.

J.Stacevičiaus nuotr.
J.Stacevičiaus nuotr.
Daugiau nuotraukų (1)

Austėja Masiokaitė, Donata Majauskienė (BNS)

May 22, 2018, 9:46 AM, atnaujinta May 22, 2018, 11:19 AM

„Laikinam vadovui baigėsi galimybė eiti šias pareigas, tai Rasa Kazėnienė paskirta nuo 28 dienos. Aš ja pasitikiu ir manau, kad ji geba padaryti tai, ką deklaruoja“, – žurnalistams antradienį sakė E. Jankevičius.

Pagal ministro įsakymą, Centralizuoto vidaus audito skyriaus vyriausioji specialistė R. Kazėnienė šias pareigas pradės eiti kitą pirmadienį ir dirbs, kol bus paskirtas nuolatinis šios įstaigos vadovas, pranešė ministerija.

Pasak teisingumo ministro, iki šiol Kauno tardymo izoliatoriaus vadovo pareigas laikinai ėjęs kriminalinės žvalgybos skyriaus viršininkas Mindaugas Zaikauskas įstaigai vadovavo maksimalų galimą laikotarpį – pusę metų.

„Ilgiausiai gali eiti šešis mėnesius ir tas laikotarpis jau baigėsi“, – sakė ministras.

Teisingumo ministerija yra paskelbusi atranką Kauno tardymo izoliatoriaus direktoriaus pareigoms užimti. 

Ministras tikisi, kad nuolatinį vadovą izoliatorius turės per kelis artimiausius mėnesius.

BNS primena, kad Generalinė prokuratūra praėjusią savaitę nutraukė ikiteisminį tyrimą dėl pažeidimų Kauno tardymo izoliatoriuje. Tyrimą atlikęs prokuroras konstatuoja, kad tuometinės Kauno tardymo izoliatoriaus pareigūnės R. Kazėnienės teisėsaugai pateikta informacija neužtraukia baudžiamosios atsakomybės, nors iš esmės yra tiksli. Šis prokuroro nutarimas dar gali būti skundžiamas.

Po R. Kazėnienės paskelbtos informacijos vykusio tarnybinio patikrinimo metu atsistatydino Kalėjimų departamento direktorė Živilė Mikėnaitė, po tyrimo atleistas Kauno tardymo izoliatoriaus vadovas Edvardas Kviatkauskas.

R. Kazėnienės skunde Specialiųjų tyrimų tarnybai, be kitų dalykų, buvo rašoma, kad Kauno tardymo izoliatoriuje pirties vedėja vadovauja pirčiai, kurios nėra, paslaugos ir prekės gali būti perkamos iš įmonių, galbūt susijusių su izoliatoriaus darbuotojais, o kai kurios prekės galėjo būti įsigyjamos už kelis ar keliolika kartų didesnę nei rinkos kainą. Savo pareiškime teisėsaugai R. Kazėnienė nurodė, kad įstaigoje daug metų iš eilės viešuosius pirkimus laimi tos pačios įmonės: „Oro parametrai“, „Niklita“, „Vipita“, „Tis“, „Tis LT“, „Globinta“, „Arvirita“ ir „Garfus“.

Priimdamas sprendimą nutraukti tyrimą prokuroras, be kita ko, nurodė, kad šio ikiteisminio tyrimo duomenys leidžia manyti, jog Kauno tardymo izoliatoriaus Viešųjų pirkimų komisija iš esmės nevykdė Viešųjų pirkimų įstatymų ir kitais teisės aktais jai nustatytų funkcijų, tačiau to nepakanka įtarti, kad buvę komisijos nariai ar jos vadovas turėjo nusikalstamų ryšių su viešuosiuose pirkimuose dalyvavusiomis bendrovėmis.

Tyrimo metu, pasak prokuratūros, negauta ir duomenų, kurie patvirtintų buvusios Kauno tardymo izoliatoriaus vadovės Ž. Mikėnaitės neteisėtą įtaką izoliatoriaus Viešųjų pirkimų komisijos nariams parenkant pirkimų būdus ar tiekėjus.

Prokuroro sprendimu duomenys apie galimai padarytus Viešųjų pirkimų įstatymo pažeidimus perduoti įvertinti Viešųjų pirkimų tarnybai (VPT).

VPT jau anksčiau vykdė Kauno tardymo izoliatoriaus pirkimų tyrimą ir pernai balandį paskelbė, kad izoliatoriaus pirkimai dirbtinai skaidyti siekiant tartis tik su vienu pasirinktu tiekėju, dalis prekių ir paslaugų pirktos dviguba kaina, nei numatyta sutartyse, o kai kuriuos pirkimus nuolat laimėdavo su izoliatoriaus darbuotojais susijusios įmonės. 

Izoliatoriaus auditą vykdė ir Valstybės kontrolė, ji nustatė, kad lėšos ir turtas čia naudoti neatsakingai. Šiu metu Teisingumo ministerija atlieka Kalėjimų departamento auditą.

Ministras pirmininkas Saulius Skvernelis yra sakęs, kad ar skųsti prokurorų sprendimą, spręs naujasis teisingumo ministras.

E. Jankevičius BNS antradienį sakė, kad sprendimą skųsti galėtų tik pati R. Kazėnienė.

„Šio sprendimo skųsti aš negaliu: kadangi Rasa pateikė skundą, tik Rasa ir gali šį sprendimą skųsti“, – sakė jis.

R. Kazėnienės skundai tarnyboms ir vieši pareiškimai įsiūbavo patikrinimus kalėjimų sistemos įstaigose, šiuo metu vyksta struktūrinė jos pertvarka.

 

Norėdami komentuoti turite prisijungti.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.