Radijo ir televizijos komisijos pirmininku siūloma skirti M. Martišių

Vadovauti Lietuvos radijo ir televizijos komisijai (LRTK) siūloma šios komisijos nariui Vilniaus universiteto doc. dr. Mantui Martišiui.

 Radijo ir televizijos komisijos pirmininku siūloma skirti M. Martišių<br> G.Savickio (ELTA) nuotr.
 Radijo ir televizijos komisijos pirmininku siūloma skirti M. Martišių<br> G.Savickio (ELTA) nuotr.
Daugiau nuotraukų (1)

Lrytas.lt

2018-09-19 12:22, atnaujinta 2018-09-19 12:23

Šią kandidatūrą trečiadienį išrinko Seimo Kultūros komitetas. Už M.Martišių balsavo keturi komiteto nariai.

Už kitą kandidatą Žurnalistų sąjungos pirmininką Dainių Radzevičių balsavo du komiteto nariai.

Dėl LRTK pirmininko dar turės balsavimu apsispręsti visas Seimas.

Naujas Lietuvos radijo ir televizijos komisijos pirmininkas bus paskirtas vietoj atsistatydinusio Edmundo Vaitekūno.

Praėjusią savaitę Seimas patenkino LRTK pirmininko E. Vaitekūno atsistatydinimo pareiškimą. Jis liko dirbti komisijos nariu.

Atsistatydinimo pareiškime E. Vaitekūnas nurodė, kad postą palieka, nes gerai nemoka užsienio kalbų, dėl to esą nedalyvavo daugelyje svarbių renginių užsienyje ir susitikimų su užsienio svečiais. Tačiau vėliau pripažino, kad tokį žingsnį lėmė pavasarį Seimo patvirtintos Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) išvados.

Lietuvos radijo ir televizijos komisija (LRTK) – nepriklausoma Seimui atskaitinga Lietuvos Respublikos jurisdikcijai priklausančių radijo ir televizijos programų transliuotojų, užsakomųjų visuomenės informavimo audiovizualinėmis priemonėmis paslaugų teikėjų veiklą reguliuojanti ir prižiūrinti, Lietuvos Respublikos teritorijoje veiklą vykdančių retransliuotojų ir kitų asmenų, teikiančių televizijos programų ir atskirų programų platinimo internete paslaugas, veiklos priežiūrą vykdanti institucija.

LRTK dalyvauja formuojant valstybės audiovizualinę politiką. Ji yra Seimo ir Vyriausybės ekspertė radijo, televizijos programų transliavimo, retransliavimo, televizijos programų ir atskirų programų platinimo internete bei užsakomųjų visuomenės informavimo audiovizualinėmis priemonėmis paslaugų klausimais.

LRTK yra kolegialus organas, kurį sudaro 11 narių, iš kurių du skiria Prezidentė, po tris narius – Seimas ir Lietuvos meno kūrėjų asociacija, po vieną narį – Lietuvos katalikų bažnyčios Vyskupų konferencija, Lietuvos žurnalistų sąjunga ir Lietuvos žurnalistų draugija. LRTK pirmininką ir pavaduotoją skiria Seimas.

UAB „Lrytas“,
Gedimino 12A, LT-01103, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus webmaster@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2023 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.