Nemalonios žinios iš teismo buvusiam Santaros klinikų vadovui K. Strupui

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) pagrįstai pripažino, kad buvęs Santaros klinikų vadovas Kęstutis Strupas laiku nedeklaravęs sandorių pažeidė įstatymą.

Kęstutis Strupas.<br>D.Umbraso nuotr.
Kęstutis Strupas.<br>D.Umbraso nuotr.
Daugiau nuotraukų (1)

Lrytas.lt

Nov 26, 2018, 1:54 PM

Vilniaus apygardos administracinis teismas pirmadienį paskelbė, kad K. Strupo skundas atmetamas kaip nepagrįstas.

„Ginčo dalykas – keturi pareiškėjo sandoriai, kurių, turėdamas imperatyvą pareigą, pareiškėjas nedeklaravo viešųjų ir privačių interesų deklaracijoje. Jo (K.Strupo – BNS) skundo pagrindinis argumentas – esą nesukėlė jokių pasekmių ar poveikio viešam interesui. Tačiau teismas mano, kad vien galimybės pakanka, kad tokios pasekmės galėjo kilti“, – per posėdį sakė teisėja Margarita Stambrauskaitė.

Teismas mano, kad VTEK tinkamai įvertino faktines aplinkybes, priėmė teisėtą ir pagrįstą sprendimą dėl K. Strupo ir nenustatė pagrindų jį naikinti.

Sprendimas per mėnesį dar gali būti skundžiamas Lietuvos vyriausiajam administraciniam teismui.

Į teismą kreipęsis buvęs Vilniaus universiteto Santaros klinikų generalinis direktorius K. Strupas prašė panaikinti VTEK gegužės 23 dienos sprendimą.

K. Strupas mano, kad artimiesiems teikiamos dovanos neturi būti deklaruojamos, jis teigia taip supratęs įstatymo išimtį.

VTEK gegužę paskelbė, kad tuomet nušalintas Santaros klinikų generalinis direktorius K. Strupas ir Respublikinės Vilniaus universitetinės ligoninės Ambulatorinės reabilitacijos skyriaus vedėja Silvija Strupienė pažeidė privačių interesų deklaravimą reglamentuojančias įstatymo nuostatas.

Tyrimo metu nustatyta, kad nesilaikant numatytų terminų deklaruoti keturi sandoriai: 2010 metais su sutuoktine iš banko imta paskola, vertybinių popierių įsigijimas iš banko 2017 metais, dukrai 2017 metais teikta dovana – butas ir 1996 metais kartu su sutuoktine fiziniam asmeniui suteikta ir nesusigrąžinta paskola.

S. Strupienė šiuos sandorius taip pat deklaravo praleisdama terminus.

Asmenys, pažeidę viešųjų ir privačių interesų valstybės tarnyboje derinimo įstatymą, metus negali būti skatinami. Įstatymas įpareigoja deklaruoti ne tik savo, bet ir sutuoktinio duomenis.

Tyrimą VTEK atliko remdamasi „Info TV“ televizijos informacija, kad pernai K. Strupas savo dukrai padovanojo nekilnojamojo turto, kurio vertė – 125 tūkst. eurų. Tačiau minėtų duomenų buvęs Santaros klinikų vadovas ir jo žmona nebuvo nurodę savo interesų deklaracijose.

Teisėsauga K. Strupui kartu su dar bent dešimčia asmenų yra pareiškusi įtarimus korupcijos tyrime – anot teisėsaugos, už laimėtus viešuosius kompiuterių, programinės įrangos pirkimus klinikose iš įmonių reikalauta neteisėto finansinio atlygio, jis užmaskuotas kaip parama.

Tokiu būdu K. Strupas įtariamas taręsis mažiausiai penkis kartus, Santaros klinikose vykstant viešiesiems pirkimams informacinių technologijų srityje. Pats K. Strupas savo kaltę neigia.

Korupcija įtariamas profesorius K. Strupas rugsėjį buvo atleistas iš Santaros klinikų vadovo pareigų.

Santaros klinikų dalininkų Sveikatos apsaugos ministerijos ir Vilniaus universiteto sprendimu darbo santykiai su K. Strupu nutraukti jo paties prašymu.

Jis ligoninei vadovavo nuo 2013 metų lapkričio 10 dienos.

Santaros klinikoms toliau laikinai vadovauja profesorius Juozas Raistenskis, iki kol įvyks konkursas naujam generaliniam direktoriui išrinkti, jį žadama paskelbti dar šiais metais.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.