J. Petrauskienė: Lietuvoje – 6 tūkst. pedagogų perteklius

Lietuvoje yra daugiau nei 6 tūkst. pedagogų perteklius, atsakydama į interpeliacijos klausimus pareiškė atleidžiama švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė.

Jurgita Petrauskienė.<br>V.Ščiavinsko nuotr.
Jurgita Petrauskienė.<br>V.Ščiavinsko nuotr.
Daugiau nuotraukų (1)

Lrytas.lt

Dec 4, 2018, 3:06 PM, atnaujinta Dec 4, 2018, 3:20 PM

„Bendriausiu mastu Lietuvoje turime didelį pedagogų perteklių – šiuo metu vertinama, kad jis gali būti daugiau nei 6 000“, – rašoma ministrės įregistruotuose atsakymuose.

Pasak jos, šis perteklius yra netolygus tiek atskiruose Lietuvos regionuose, tiek pedagoginės specializacijose, tiek amžiaus grupėse, todėl kai kur mokytojų trūksta jau dabar, o kitose vietovėse ar srityse jų trūkumas nenumatomas.

Ministrės cituojamais Mokslo ir studijų stebėsenos ir analizės centro duomenimis, pedagoginių valandų perteklius fiksuojamas Vilniaus, Kauno miestų savivaldybėse, Marijampolės, Trakų, Mažeikių, Skuodo rajonuose. Tai rodo mokytojų trūkumą šiuose regionuose.

Tuo metu dalyje regionų – Alytuje, Klaipėdoje ar Vilkaviškyje ir kituose – mokytojų yra per daug.

Pasak ministrės, remiantis prognozėmis, 2021 metais šalies mokyklose trūks atskirų dalykų mokytojų, pavyzdžiui, matematikos, lietuvių kalbos, pradinių klasių, užsienio kalbos mokytojų.

Tačiau atskirų pedagoginių specializacijų rinkoje bus per daug, pavyzdžiui, ikimokyklinio ugdymo, socialinių pedagogų ar priešmokyklinio ugdymo pedagogų, teigia J. Petrauskienė.

Visgi jai neteks atsakyti į interpeliacijos klausimus Seime, nes premjeras Saulius Skvernelis pirmadienį paskelbė ministrę pakeisiantis.

Nepasitikėjimą ministre inicijavusi opozicija J. Petrauskienės taip pat klausė apie aukštojo mokslo pertvarką, švietimo finansavimą, rugsėjį įvestą etatinį mokytojų apmokėjimo modelį, pedagogo profesijos prestižą, vyro Evaldo Petrausko verslus.

Dėl galimo J. Petrauskienės interesų konflikto tyrimą baigia Vyriausioji tarnybinės etikos komisija.

Ji nuo rugsėjo aiškinasi ministrės sutuoktinio įmonių laimimų pirkimų Švietimo ir mokslo ministerijai (ŠMM) pavaldžiose įstaigose aplinkybes.

J. Petrauskienė interpeliacijos atsakymuose pabrėžė, kad sutuoktinio sandorių deklaruoti neprivaloma. Ji taip pat tikina nežinojusi, kad E. Petrausko verslas laimi pirkimus ministerijai pavaldžiose įstaigose.

Ministrės vyro bendrovė „Ecotour“ biudžetinių įstaigų viešuosiuose pirkimuose dalyvauja nuo 2012-ųjų, viešai duomenys skelbiami nuo 2015-ųjų. 2015–2017 metais įmonė yra laimėjusi daugiau nei dešimt pirkimų, jų bendra vertė – apie 100 tūkst. eurų. Dalį šių pirkimų bendrovė laimėjo ŠMM pavaldžiose įstaigose jau vadovaujant J. Petrauskienei.

Etikos sargams jau pradėjus tyrimą J. Petrauskienė deklaravo, kad jos sutuoktinis turi akcijų ir įmonėje „Betonus“.

„Aš negalėjau žinoti ir nežinojau apie pavaldžių įstaigų vykdomus viešuosius pirkimus ir apie jų laimėtojus“, – kalbėjo J. Petrauskienė.

„Dėl šių aplinkybių esu įsitikinusi, kad aptariamoje situacijoje interesų konflikto nebuvo, tai yra aš nepriėmiau, taip pat ir nedalyvavau priimant sprendimus, susijusius su privačiu interesu, ir prievolės vengti interesų konflikto ir pareigos nusišalinti nepažeidžiau“, – pridūrė ji.

Etikos sargai sprendimą dėl J. Petrauskienės skelbs trečiadienį.

UAB „Lrytas“,
Gedimino 12A, LT-01103, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus webmaster@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2022 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.