Panevėžio r. vaiduokliu virtusiame profilaktoriume – krūpčioti verčiantys įvykiai

Panevėžio pakraštyje, ketvirtadienį baigiantis 20 valandai, Elektronikos gatvėje, liepsnojo buvęs „Ekrano“ profilaktoriumas.

Šiame apleistame pastate gaisrai kyla jau ne pirmą kartą. <br>A.Švelnos nuotr.
Šiame apleistame pastate gaisrai kyla jau ne pirmą kartą. <br>A.Švelnos nuotr.
Daugiau nuotraukų (1)

www.panskliautas.lt

Apr 13, 2019, 11:37 AM, atnaujinta Apr 13, 2019, 3:18 PM

Dūmai plito šachtomis

Nors profilaktoriume dar tebeveikia priklausomybės ligų centras, pastatas jau atrodo lyg vaiduoklis, paliktas likimo valiai.

Iš benamių ir visokio plauko vargetų viešbučiu tapusio pastato rūsio virstančius dūmus pajuto kitame jo gale besiglaudžiančios ligoninės personalas.

Šachtomis pasklidę dūmai pakėlė visus ant kojų, bet atvykę gelbėtojai rūsyje išvydo tik degančias šiukšles ir statybines atliekas.

Į rūsį lenda kas tik netingi

Priklausomybės ligų centro direktorius Darius Mačiulis sakė, kad buvo evakuoti 27 pacientai ir 3 personalo darbuotojai. Sujudimas nebuvęs didelis, žmonės spėję apsirengti ir išeiti į lauką.

Gelbėtojams užgesinus liepsnas, visiems buvo leista sugrįžti į vidų.

Direktorius manė, kad gaisrą sukėlė benamiai ar po apleistą pastatą landžioti mėgstantys paaugliai.

Pastatas užima 5 tūkst. kvadratinių metrų plotą, tačiau didžioji jo dalis tuščia. Priklausomybės ligų centrui tenka tik 1 tūkst. kvadratinių metrų.

Į rūsį patekti gali visi norintieji. Direktorius sakė, kad jie rūsiu nesinaudoja. Darbininkai kaskart sutvarko rūsyje abi pastato dalis skiriančias duris, tačiau chuliganai jas vėl sulaužo.

Su gyvais ligoniais juk neparduos

Apleisto pastato durys ir langai užkalti, tačiau vikruoliai randa kelią patekti į vidų.

Tai ne pirmas čia kilęs gaisras. Sykį degė seni baldai, kitąkart antrame aukšte, kai dar prieš kelerius metus veikė nakvynės namai, buvo padegta lova.

Ne kartą esame rašę apie šį skandalingai išgarsėjusį pastatą. Kone prieš 2 metus buvusio profilaktoriumo rūsyje paaugliai aptiko pamirštas medicinines korteles, mat anksčiau čia buvo gydomi sergantieji tuberkulioze.

Savivaldybė tikisi apleistą pastatą parduoti, bet procesas dar nejuda. Juk net priklausomybės ligų centras neiškeltas. Jį ketinama kelti į Tinklų gatvėje esantį irgi apleistą pastatą, tačiau jį dar pirma reikia suremontuoti.

UAB „Lrytas“,
Gedimino 12A, LT-01103, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus webmaster@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2022 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.