Už pažeidimus atleistas vienas Ugdymo plėtotės centro vadovų R. Tororaitis

Švietimo, mokslo ir sporto ministerijai pavaldaus Ugdymo plėtotės centro (UPC) direktoriaus pavaduotojas Ričardas Totoraitis dėl šiurkščių pažeidimų vykdant viešąjį pirkimą šią savaitę atleistas iš darbo, pranešė centras.

 Ugdymo plėtotės centras<br> T.Bauro nuotr.
 Ugdymo plėtotės centras<br> T.Bauro nuotr.
Daugiau nuotraukų (1)

Lrytas.lt

Jun 13, 2019, 1:51 PM, atnaujinta Jun 13, 2019, 3:26 PM

„Už šiurkštų darbo pareigų pažeidimą, kad davė neteisėtus nurodymus darbuotojams, nors turėjo imtis priemonių užkirsti kelią blogam viešajam pirkimui, o jis nesiėmė nieko, padarė savaip“, – BNS ketvirtadienį sakė laikinasis UPC direktorius Rimantas Stankevičius.

R.Totoraitis BNS atsisakė komentuoti situaciją.

Jis atleistas dėl pažeidimų, padarytų vieno viešojo pirkimo metu.

Patikrinimo duomenimis, R.Totoraitis nesiėmė veiksmų žinodamas, kad leidinio maketavimo ir leidybos darbų viešąjį pirkimą laimėjusi įmonė neturi maketuotojo ir negali atlikti laiku darbų, už kuriuos buvo sumokėta avansu.

Darbus, kurių negalėjo atlikti pirkimą laimėjusi bendrovė, galiausiai buvo pavesta atlikti paties UPC darbuotojams.

„Jis (R.Totoraitis – BNS) nesiėmė jokių veiksmų, siekdamas užtikrinti, kad būtų gauta paslauga, neįspėjo tiekėjo apie galimas sankcijas, o neracionaliai ir pažeisdamas centro vidaus tvarką davė nurodymus UPC darbuotojams atlikti maketavimo darbus, už kuriuos jau buvo sumokėta tiekėjui“, – rašoma UPC pranešime.

Be to, teigiama, kad R.Totoraičio nurodymu pašaliniai asmenys kreipėsi į maketavimo darbus atlikusius UPC darbuotojus, prašydami minėtam tiekėjui pateikti sąskaitas už padarytus darbus.

„2018 metų gruodžio mėnesio pabaigoje buvo pasirašytas paslaugų perdavimo ir priėmimo aktas, kad paslauga (maketavimo darbai ir leidinio spausdinimas) atlikti ir priimami kaip atitinkantys kokybės reikalavimus ir techninius duomenis, nors tyrimo komisija nustatė, jog minėtas leidinys buvo pristatytas į Ugdymo plėtotės centrą tik 2019 metų sausio mėnesio viduryje“, – nurodoma pranešime.

Ši informacija anksčiau buvo perduota vertinti ir Specialiųjų tyrimų tarnybai, pastaroji nusprendė tyrimo nepradėti, tačiau duomenis dėl galimo tarnybinio nusižengimo perdavė vertinti pačiam UPC.

Anot R.Sinkevičiaus, vidiniai tyrimai bus atliekami ir kai kurių kitų darbuotojų, pasirašiusių paslaugų priėmimo aktus, atžvilgiu.

Ugdymo plėtotės centras pernai dėmesio sulaukė dėl 1,3 mln. eurų vertės ugdymo programų atnaujinimo pirkimų.

Dėl to tuometė švietimo ministrė Jurgita Petrauskienė atleido Giedrių Vaidelį iš UPC vadovo pareigų ir laikinai vadovauti centrui buvo pavedusi R.Totoraičiui.

Tačiau pastarasis jau kitą dieną buvo nušalintas nuo UPC direktoriaus pareigų BNS paskelbus kai kurių ekspertų liudijimus apie galbūt neskaidriai atliekamus kitus centro pirkimus.

Anot kritikų, kai kuriuos R.Totoraičio organizuotus pirkimus UPC tarnautojai imituodavo – patys surasdavo ekspertus, o šiuos vėliau pakišdavo po bendrovėmis, kurios ir laimėdavo konkursus, kai kurie tokių pirkimų laimėtojai neturėjo nė vieno darbuotojo, o kai kurie – jokių sąsajų su švietimo sritimi.

Švietimo, mokslo ir sporto ministerija po šiemet atliktų kelių auditų paskelbė inicijuojanti pavaldžių įstaigų pertvarką. Vyriausybė balandį pritarė planams mažinti ŠMSM pavaldžių institucijų skaičių nuo 17 iki dešimties.

Ugdymo plėtotės centras, Švietimo aprūpinimo centras, Specialiosios pedagogikos ir psichologijos centras, Nacionalinis egzaminų centras, Švietimo informacinių technologijų centras ir Nacionalinė mokyklų vertinimo agentūra bus sujungti į naują instituciją – Nacionalinę švietimo agentūrą.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.