Kauno rajono savivaldybė: prijungimo iniciatoriai griebėsi vaikų kortos

Paskelbusi apie ketinimą prie miesto prijungti 13 Kauno rajono seniūnijų, Kauno miesto valdžia griebėsi spaudimo – paskelbė, kad naikins lengvatą vaikams, kurių tėvai nėra deklaravę gyvenamosios vietos mieste, dėl to mokesčio suma augs keliolika kartų.

 Pasak Kauno rajono savivaldybės atstovų, prijungimo iniciatoriai griebėsi vaikų kortos. (nuotr. Giraitės darželis Kauno rajone). <br> Kauno rajono savivaldybės nuotr.
 Pasak Kauno rajono savivaldybės atstovų, prijungimo iniciatoriai griebėsi vaikų kortos. (nuotr. Giraitės darželis Kauno rajone). <br> Kauno rajono savivaldybės nuotr.
Daugiau nuotraukų (1)

Lrytas.lt

Oct 5, 2019, 9:59 AM, atnaujinta Oct 5, 2019, 10:03 AM

„Apmaudu, kad šiame kare naudojama vaikų korta, nukenčia jaunos šeimos“, – pastebėjo Kauno rajono savivaldybės Kultūros, švietimo ir sporto skyriaus vedėjas Jonas Petkevičius. Jis pabrėžė, kad Europos Sąjungoje veikia laisvo judėjimo principas ir piliečiai turi teisę gauti viešąsias paslaugas nepriklausomai nuo jų gyvenamosios vietos.

„Gyventojų skirstymas į kauniečius ir „kaimiečius“ mums nepriimtinas. Žmonės tapo mobilūs – vienur gyvena, kitur dirba arba atvirkščiai. Ar reikia plėšyti vaiką per pusę, jei jo tėtis gyvenamąją vietą deklaravo Kaune, o mama – Kauno rajone?“, – klausė J.Petkevičius.

Vaiko teisių apsaugos pagrindų įstatymas numato, kad vaikai negali būti diskriminuojami dėl savo arba savo tėvų amžiaus, tautybės, rasės, kalbos, tikėjimo, pažiūrų, socialinės, turtinės šeimyninės padėties ar kokių nors kitų aplinkybių.

J.Petkevičius priminė 2015 m. Lietuvos Respublikos vyriausiojo administracinio teismo sprendimą, kad apribojus kitoje savivaldybėje registruotų vaikų galimybes lankyti darželius yra pažeidžiamas vaikų teisėtas interesas gauti švietimo paslaugas.

Įstatymai numato, kad į kitos savivaldybės darželius tėvų ar globėjų pageidavimu vaikas gali būti priimtas tuo atveju, jeigu joje yra laisvų vietų. Kitų ribojimų renkantis valstybinę, savivaldybės ar nevalstybinę mokyklą ir ją keičiant įstatymas nenumato.

Vedėjas pabrėžė, kad visą laiką su vaiku, ar jis būtų darželinukas, ar moksleivis, keliauja ir jam valstybės skirtas pinigų krepšelis.

J.Petkevičiaus teigimu, Kauno rajono savivaldybė seniai veda derybas su Kauno miestu dėl vaikų priėmimo į darželius tvarkos, tačiau dialogas vyksta vangiai.

Kauno rajono savivaldybė praėjusių metų liepos 13 dieną oficialiu raštu kreipėsi į Kauno miesto merą Visvaldą Matijošaitį, kviesdama kartu spręsti darželinukų problemą.

Tų pačių metų rugsėjo 9 dieną buvo gautas mero atsakymas: „...Jei Kauno rajono savivaldybė skirtų 180 eurų už vieno vaiko ugdymą, Kauno miesto savivaldybė neatmeta galimybės svarstyti klausimą dėl priėmimo Kauno rajono vaikų į Kauno miesto ugdymo įstaigose esančias laisvas vietas“.

Kauno rajono savivaldybės atstovai susitiko su tuometiniu Kauno miesto švietimo skyriaus vedėju Virginijumi Mažeika, po to – su administracijos direktoriaus pavaduotoja Nijole Putriene, tačiau susitarti nepavyko.

„Europoje savivaldybės seniai eina bendradarbiavimo keliu. Tenka tik apgailestauti, kad Kauno miesto vadovai atsiradusias problemas naudoja kaip spaudimo įrankį. Tikslas – perbraižyti žemėlapį, prijungti naujas teritorijas. Toks karas labiausiai žalingas gyventojams“, – sakė J.Petkevičius. Jis patikino, kad Kauno rajono savivaldybė darys viską, kad jaunos šeimos nenukentėtų.

Kauno rajonas yra viena labiausiai augančių savivaldybių. Kauno miesto darželius lanko maždaug 350 mažųjų Kauno rajono gyventojų, o Kauno rajone – tik 53 miestiečiai.

Interneto svetainėje kaunas lt. skelbiamame laisvų vietų darželiuose žemėlapyje nurodyta, kad šiuo metu Kauno miesto darželiuose yra 312 laisvų vietų.

UAB „Lrytas“,
Gedimino 12A, LT-01103, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus webmaster@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2022 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.